گوگل قصد دارد نمایش اخبار وب‌سایت‌هایی را که کشور مبدا خود را پنهان می‌کنند، متوقف کند

گوگل

اخبار جعلی می‌توانند افراد ساده لوح را طعمه قرار داده تا هر چیزی را که در فضای اینترنت می‌خوانند باور کنند و اطلاعات غلطی به‌دست آورند. این افراد در حالی‌که فکر می‌کنند این اطلاعات درست است، آن را به دیگران نیز منتقل می‌کنند. گوگل تلاش کرده که با تدابیر خود از انتشار اخبار جعلی در فضای اینترنت جلوگیری کند و اخیرا نیز تغییراتی را در سیاست‌های خود انجام داده تا امیدوار باشیم دیگر شاهد انتشار اخبار کذب در اینترنت نخواهیم بود.

google-fact-check-640x578 گوگل قصد دارد نمایش اخبار وب‌سایت‌هایی را که کشور مبدا خود را پنهان می‌کنند، متوقف کند

گوگل اخیرا درخصوص دستورالعمل‌های نمایش نتایج جست‌وجو در موتور خود به‌روزرسانی‌هایی انجام داده و اعلام کرده:

سایت‌هایی که در بخش خبر گوگل نشان داده می‌شوند نباید دارای اطلاعات اشتباه و حالتی غیرعادی باشند و نباید اطلاعات مالک و اهداف اصلی آن خبر پنهان شود. هم‌چنین این خبرها نباید با اقدامات از پیش تعیین شده باعث گمراهی کاربران شوند. این سایت‌ها نباید کشور مبدا خود را پنهان کرده و مستقیما و بدون اجازه به کاربرانی که در کشور دیگری هستند اطلاعات دهند.

با این تغییرات در سیاست‌های گوگل، سایت‌هایی که کشور مبدا خود را پنهان می‌کنند به سادگی از لیست اخبار گوگل کنار گذاشته می‌شوند تا بتواند کمکی باشد که از حجم اخبار دروغی که کاربران در معرض آن‌ها هستند کاسته شود.

100104619-googlephone-large_transpiVx42joSuAkZ0bE9ijUnHlS6YSfQWFkft4A8pSEFYM گوگل قصد دارد نمایش اخبار وب‌سایت‌هایی را که کشور مبدا خود را پنهان می‌کنند، متوقف کند

در بیانیه‌ای که به بلومبرگ ارائه شده، یکی از سخنگویان گوگل اعلام کرده:

ما سیاست‌های خود را به‌طور منظم به‌روزرسانی می‌کنیم تا تغییرات مداوم دنیای وب و نحوه به‌دست آوردن آنلاین اطلاعات توسط مردم را بازتاب دهیم. در نتیجه، ما می‌خواهیم مطمئن شویم که مردم بتوانند متوجه شوند و جایی را که اخبار آنلاین از آن‌جا می‌‌آیند، ببینند و مبدا این سایت‌ها را برای آن‌ها شفاف‌سازی کنیم.

4 دیدگاه
 1. Tida.amiri می گوید

  خوب کاری میکنه

 2. Ahmadreza020 می گوید

  جلو شایعات گرفته مشه

 3. Sina.so می گوید

  بسیار عالی

 4. AliMansori می گوید

  بهتر

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم