اپ استور کمپانی بلک‌بری در ماه دسامبر سال ۲۰۱۹ رسما کنار گذاشته خواهد شد

حدودا دو سال از زمانی‌که کمپانی بلک‌بری آخرین اسمارت‌فون مبتنی بر سیستم‌عامل اختصاصی خود را ارائه کرد، می‌گذرد و نسخه دهم سیستم‌عامل این شرکت در سال ۲۰۱۵ در اختیار کاربران قرار گرفت. پس از آن، بلک‌بری تصمیم گرفت تا گوشی‌های خود را با سیستم‌عامل اندروید روانه بازار کند و اعلام کرد که دیگر قصد ندارد دستگاهی با سیستم‌عامل اختصاصی خود تولید نماید.

به همین دلیل شاید بسیاری از کاربرانی که از گوشی‌های قدیمی این کمپانی استفاده می‌کنند، علاقه‌مند باشند که بدانند این شرکت قصد دارد فروشگاه جهانی اپلیکیشن خود را از ماه دسامبر سال ۲۰۱۹ رسما کنار بگذارد. البته بلک‌بری تایید نموده که پشتیبانی نرم‌‌افزاری از آخرین نسخه سیستم‌عامل اختصاصی این شرکت تا حداقل دو سال دیگر ادامه خواهد یافت.

BlackBerry-Q10-Review-11-640x424 اپ استور کمپانی بلک‌بری در ماه دسامبر سال 2019 رسما کنار گذاشته خواهد شد

تنها برخی از سیستم‌های فرعی و کمکی در زمان مورد بحث، خاموش خواهند شد. همچنین گفتنی است که سایت گردشگری این کمپانی نیز در ماه فوریه سال آینده تعطیل می‌گردد، در‌حالی‌که سرویس Playbook video این وب‌سایت در ماه مارس سال ۲۰۱۸ رسما کنار گذاشته می‌شود.

تاریخ دقیق بسته شدن اپ استور بلک‌بری نیز در روز ۳۱ ماه دسامبر سال ۲۰۱۹ اعلام شده و این بدین معناست، کاربرانی که از گوشی‌های بلک‌بری با سیستم‌عامل اختصاصی این شرکت بهره می‌برند، در سال ۲۰۲۰ هیچ منبعی رسمی و قابل اطمینانی برای نصب برنامه‌های موردنظر روی دستگاه‌شان در اختیار نخواهند داشت. بلک‌بری اعلام نموده که در حال تلاش برای ارائه یک پیشنهاد مناسب و با تخفیف قابل توجه به کاربران است تا گوشی قدیمی خود را با یک اسمارت‌فون اندرویدی جدید از همین شرکت، تعویض نمایند.

5 دیدگاه
 1. Tida.amiri می گوید

  بلکبری هم به این نتیجه رسیده که اندروید بهتره

 2. Ahmadreza020 می گوید

  دمش گرم باز ب فکر کاربرای با وفای قدیمیش هست ک بیان گوشی هاشون عوض کنن

 3. حمید می گوید

  هر چقدر ک شیائومی مزخرفه بلک بری ده برابر بدتر از اونه

 4. زهرا می گوید

  عاشق صفحه کیبرد گوشی های بلکم من

 5. AliMansori می گوید

  بلک بری از اول اگه اندروید میزد موفق تر بود

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم