گزارش: شرکت آمازون 3 برابر بیش‌تر از گوگل اسپیکر هوشمند فروخته است

با اطمینان خاطر می‌توان گفت که با وجود فضای رقابتی حاکم بر بازار، شرکت آمازون با دستگاه‌های Echo و دستیار دیجیتالی الکسا خود کمک شایانی به پیشرفت انقلاب بلندگوهای هوشمند نموده و با ارائه محصولاتی تاثیرگذار تعجب همگان را برانگیخته است. این مسئله باعث شده که کمپانی‌های دیگری نظیر گوگل نیز با عرضه دستگاه‌هایی مانند گوگل‌هوم از رویه مذکور تبعیت کنند.

اگرچه به‌نظر می‌رسد که با وجود تلاش‌ها و فضای رقابتی، همچنان شرکت آمازون در زمینه عرضه اسپیکرهای هوشمند پیشتاز است. براساس آمار اعلام شده از سوی محققین حوزه اطلاعات و هوشمندی مصرف‌کنندگان، آمازون طلایه‌دار این مسیر بوده و فروش اسپیکر هوشمند توسط این کمپانی 3 برابر بیش‌تر از میزان فروش گوگل است.

این گزارش ادعا می‌کند که از سپتامبر 2017، گوگل موفق به فروش 7 میلیون دستگاه گوگل‌هوم شده؛ در مقابل طی همین مدت آمازون توانسته است در حدود 20 میلیون دستگاه اکو را به فروش برساند. با این‌حال باید توجه داشت که این آمار تا سپتامبر 2017 هستند؛ بدین معنا که با لحاظ نمودن فروش ویژه تعطیلات و فروش روز جمعه سیاه، می‌توانیم شاهد داستانی متفاوت باشیم. گفته می‌شود که تنها شرکت‌های گوگل و آمازون نیستند که در زمینه اسپیکر هوشمند خود تلاش می‌کنند؛ زیرا کمپانی اپل نیز مالک گجت هوم‌پاد است و در سال 2018 قصد دارد این محصول را به بازار عرضه نماید.

فراموش نکنید شرکت سامسونگ هم صاحب بلندگوهایی مجهز به دستیار صوتی بیکسبی بوده و انتظار می‌رود که این اسپیکرها نیز در سال 2018 از راه برسند.

  
5 دیدگاه
 1. Tida.amiri می گوید

  خب امازون اول ساخته معروف تر شده بیشتر فروش کرده دلیل بهتر بودنش نیست

 2. Ahmadreza020 می گوید

  اسپیکر سامسونگ بیاد روی همشون کم میکنه

 3. Saba.love می گوید

  امازون بخاطر معروف بودنشه بیشتر فروش کرده گوگل هم ک سابقه خوبی نداره کلا تو ساخت گوشی این چیزا

 4. عمادی می گوید

  این اسپیکر هوشمندا کلا خیلی چرتن

 5. AliMansori می گوید

  من یادمه از اول امازون معروف تر بود تو این چیزا

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم