اپل نرم‌افزارهای آی‌اواس و مک را در سال ۲۰۱۸ با یکدیگر ادغام خواهد کرد

طبق گزارشات جدید ممکن است اپل به توسعه‌دهندگان این اجازه را بدهد تا نرم‌افزاری تولید کنند که در هر دو سیستم‌عامل آی‌اواس و مک قابل اجرا باشد. ظاهرا اپل در حال برنامه‌ریزی بوده تا برای کاربران یک نرم‌افزار مستقل عرضه کند که به‌خوبی در آی‌فون‌ها، آی‌پادها و مک‌ها اجرا شود.

applebnw اپل نرم‌افزارهای آی‌اواس و مک را در سال 2018 با یکدیگر ادغام خواهد کرد

آن‌طور که به‌نظر می‌رسد کوپرتینویی‌ها قصد دارند که همگرا کردن نرم‌افزارهای این دو پلتفرم را از اواخر سال آینده میلادی آغاز کنند. بر این اساس توسعه‌دهندگان قادرند تا یک نرم‌افزار تولید کنند که به‌خوبی در دیوایس‌های لمسی و دستگاه‌های مجهز به ماوس و کیبورد قابل اجرا باشد.

بلومبرگ با اشاره به افرادی که با این موضوع آشنا هستند گزارش داده که اپل این رویکرد را به منظور بهبود در انتخاب اپلیکیشن‌ها توسط کاربران مک اتخاذ کرده است. هم‌اکنون توسعه‌دهندگان، نرم‌افزارهای آی‌اواس و مک را به‌صورت جداگانه توسعه می‌دهند. این بدان معنا نیست که توسعه‌دهندگان باید دو برابر تلاش کنند بلکه کاربران اغلب ادعا می‌کنند که توسعه‌دهندگان به اندازه نرم‌افزارهای آی‌اواس توجه کافی به نرم‌افزارهای مک ندارند.

apple-app-store-ios-1000x562 اپل نرم‌افزارهای آی‌اواس و مک را در سال 2018 با یکدیگر ادغام خواهد کرد

نرم‌افزار رسمی توئیتر مثال خوبی برای این قضیه است. در حالی‌که این کمپانی به‌طور متناوب و منظم نرم‌افزار توئیتر را برای سیستم‌عامل آی‌اواس به‌روزرسانی می‌کند اما ماه‌ها طول می‌کشد که ویژگی‌های مشابه و موجود در آی‌اواس به سیستم‌عامل مک وارد شود. اگر اپل به توسعه‌دهندگان این امکان را بدهد که یک نرم‌افزار مجزا را برای هر دو پلتفرم ایجاد کنند در واقع پلی میان شکاف این دو سیستم عامل ایجاد خواهد شد و قابلیت‌های نرم‌افزاری جدید سریع‌تر از قبل در اختیار کاربران سیستم‌عامل مک قرار می‌گیرد.

گزارشات حاکی از آن بوده که اپل قصد دارد این تغییرات را در قالب بخشی از به‌روزرسانی بزرگ بعدی هر دو سیستم‌عامل مک و آی‌اواس نشان دهد که قرار است پاییز سال آینده میلادی عرضه شود. این برنامه نیز به خودی خود در تابستان سال آینده و هم‌زمان با کنفرانس سالانه توسعه‌دهندگان اپل تشریح خواهد شد. اپل هنوز این گزارشات را تایید و یا تکذیب نکرده است.

4 دیدگاه
 1. Tida.amiri می گوید

  مثل ویندوز و ویندوز موبایله دیگه که نرم افزار هاش بهم میخوره

 2. Ahmadreza020 می گوید

  چقدر عالی

 3. Saba.love می گوید

  فک نکنم همچین کاری کنه اپل

 4. AliMansori می گوید

  اخه مصرف کنندگان کمه اینجوری بضرفه تره براش

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم