تیم سخت‌افزاری جدید گوگل در شهر شانگهای مستقر خواهد شد

گوگل به‌طور جدی فعالیت‌های مربوط به سخت‌افزار را دنبال می‌کند و نزدیک به دو سال بوده که با دست پر در این بخش حضور دارد. این شرکت علاوه‌بر معرفی گوشی‌های هوشمند پیکسل، تجهیزات هوشمند دیگری نیز در سبد محصولات خود دارد. به‌نظر می‌رسد که گوگل قصد افزایش فعالیت‌های خود در این زمینه را دارد، چراکه براساس گزارشی، این شرکت در حال ایجاد یک تیم سخت‌افزاری است. این تیم در شانگهای فعالیت خواهد کرد و شامل کارمندان سابق اپل و آمازون است.

گوگل پیکسل 2

در تاریخ مشابه در سال گذشته، گوگل نزدیک به 20 مهندس را در کنار هم جمع کرده بود، ولی حال نزدیک به 150 مهندس در این تیم فعالیت دارند. گفته می‌شود که این تیم وظیفه توسعه گوشی‌های هوشمند و تجهیزات هوشمند خانگی را برعهده دارد.

کارمندان سابق اپل و آمازون که به استخدام گوگل درآمده‌اند، دارای تجربه در زمینه سخت‌افزار و مدیریت زنجیره تامین‌کنندگان هستند. هر دو زمینه برای کمپانی‌های فعال در حوزه سخت‌افزار، حیاتی به‌نظر می‌رسد. هم‌چنین در این گزارش عنوان شده که این تیم بر روی محصولاتی همچون پیکسل‌بوک، هدست واقعیت مجازی Daydream و گجت‌های پوشیدنی نیز تمرکز خواهد کرد.

درحالی‌که این تیم سخت‌افزاری در شانگهای فعالیت دارد، ولی هم‌اکنون گوگل قصد فروش سخت‌افزارهای تولیدی خود را در خاک چین ندارد. علت قرارگیری این تیم در شانگهای، توسعه رابطه با کمپانی‌های تولیدکننده چینی در این منطقه و هم‌چنین امکان توسعه مقرون به‌صرفه این تجارت در سطح جهانی بیان شده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید