کمپانی انویدیا در آینده نزدیک پشتیبانی از سیستم‌عامل‌های 32 بیتی را متوقف خواهد کرد

با وجود این‌که سیستم‌‌عامل‌های 64 بیتی به یک استاندارد معمول مبدل شده‌اند، اما هنوز افراد و سازمان‌های متعددی وجود دارند که از کامپیوترهای قدیمی‌تر با سیستم‌عامل‌های 32 بیتی استفاده می‌کنند. این موضوع برای برخی افراد اجتناب‌ناپذیر است زیرا آ‌ن‌ها ناچار به اجرای اپلیکیشن‌های 16 بیتی یا 32 بیتی هستند که در سیستم‌های 64 بیتی پشتیبانی نمی‌شوند.

به هر حال در صورتی‌که اپلیکیشن‌ها متکی بر سخت‌افزارهای کمپانی انویدیا باشند، احتمالا این افراد بایستی در مورد به‌روزرسانی کامپیوترهای خود تجدیدنظر نمایند. شرکت انویدیا اعلام کرده که در آینده‌ای نزدیک پشتیبانی از سیستم‌عامل‌های 32 بیتی را متوقف خواهد کرد.

انویدیا تایید کرده که پس از ارائه نسخه 390 از درایور کارت‌های گرافیکی خود، قصد انتشار هیچ درایور دیگری برای انواع معماری‌های پردازنده‌های گرافیکی خود در سیستم‌عامل‌های 32 بیتی را نخواهد داشت. همچنین این شرکت تاکید کرده است که درایورهایی که پس از نسخه مذکور عرضه شوند، بر روی سیستم‌عامل‌های 32 بیتی عمل نخواهند کرد.

پیشرفت‌ها در عملکرد درایور، بهینه‌سازی‌ها و همچنین ویژگی‌های سیستم‌عامل که در درایورهای عرضه شده پس از نسخه 390 مشاهده می‌شوند، در درایورهای ویرایش 390 و نسخه‌های پیش از آن لحاظ نشده‌اند. این تصمیم‌گیری، نسخه‌های 32 بیتی از سیستم‌عامل‌های ویندوز 7، ویندوز 8 و 8.1، ویندوز 10، لینوکس و FreeBSD را هدف قرار خواهد داد.

به‌علاوه انویدیا اشاره نموده که قصد دارد از رفع مشکلات امنیتی بحرانی در درایورها تا ماه ژانویه سال 2019 پشتیبانی کند. افرادی که هنوز از سیستم‌عامل‌های 32 بیتی استفاده می‌کنند و برای کارت‌های گرافیکی خود به درایورهای کمپانی انویدیا احتیاج دارند، اکنون ناچارند که هرچه سریع‌تر در مورد ارتقای کامپیوترهای خود فکری کنند.

5 دیدگاه
 1. Tida.amiri می گوید

  وااااای چه بد …دیگه واقعا باید با ۳۲ بیتی ها خدافظی کرد

 2. Ahmadreza020 می گوید

  دیگه قدیمی شده دیگه میخواد پشتیبانی کنه که چی بشه اخه وقت خودش الکی میگیره

 3. Saba.love می گوید

  از قصد اینکار کرده دیگ مجبور شن سیستم های خودشون ارتقا بدن

 4. Sina.so می گوید

  دیگه کم کم باید دست بکار بشیم برای ارتقا

 5. AliMansori می گوید

  قضیه چیه همه دارن پشتیبانیشونو از ۳۲ بیتی برمیدارن

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم