نسخه‌های آینده اندروید می‌توانند نشانگر قدرت سیگنال اپراتور مخابراتی را از دید کاربران پنهان نمایند

در صورتی‌که بخواهید قدرت سیگنال مخابراتی دریافت شده توسط تلفن‌ همراه خود را تعیین نمایید، همیشه می‌توانید نگاهی سریع به نوار نشانگر سیگنال روی گوشی داشته باشید. این نوار غالبا نمایش‌دهنده تخمینی از توان سیگنال مخابراتی است که گوشی شما از سرویس‌دهنده مخابراتی در آن محل دریافت می‌کند. با این‌حال در سیستم‌عامل اندروید، عملا کاربران با مراجعه به منوی دستگاه و بخش تنظیمات می‌توانند اطلاعات جزئی‌تر در این زمینه را مشاهده کنند.

در این بخش، افت‌وخیز در میزان قدرت سیگنال دریافتی بر حسب واحدهای dBm یا asu نمایش داده می‌شود. به هرحال به‌نظر می‌رسد که در نسخه‌های آینده اندروید، شرکت گوگل به اپراتورهای مخابراتی امکان می‌دهد تا گزینه مربوط به نشانگر قدرت سیگنال را از دید کاربران مخفی نمایند. این موضوع براساس گزارشی از انجمن XDA بوده که اشاره می‌کند در ویرایش‌های آینده سیستم‌عامل اندروید که از اندروید P آغاز می‌شوند، اپراتورهای مخابراتی می‌توانند این گزینه را از دید کاربران پنهان نمایند.

wireless-308829_1280-640x400 نسخه‌های آینده اندروید می‌توانند نشانگر قدرت سیگنال اپراتور مخابراتی را از دید کاربران پنهان نمایند

XDA یادآور می‌شود که این موضوع کمی متفاوت با ترفندهایی است که برخی مواقع سرویس‌دهنده‌های مخابراتی در مورد گوشی‌هایی از یک برند خاص به‌کار می‌گیرند و تنها با قرار دادن سیم‌کارت اپراتور در هندست بر روی کلیه گوشی‌ها قابل اعمال خواهد بود. دلیل آن‌ها برای انجام چنین کاری مشخص نیست؛ اما احتمالا مایل نیستند که کاربران با مشاهده اعداد و نوار نشانگر قدرت سیگنال روی گوشی دچار سردرگمی شوند. البته با توجه به وجود چنین گزینه‌ای، اپراتورهای مخابراتی بایستی نسبت به بهره‌گیری از آن تمایل داشته باشند.

galaxy-note-cellular-signal-bars-e1514184973247 نسخه‌های آینده اندروید می‌توانند نشانگر قدرت سیگنال اپراتور مخابراتی را از دید کاربران پنهان نمایند

خبر خوب این‌که XDA خاطرنشان می‌کند این کار بر روی APIهای مورد استفاده برخی اپلیکیشن‌ها برای نمایش قدرت سیگنال تاثیری نخواهد داشت؛ لذا در صورتی‌که اپراتورها تصمیم به انجام چنین کاری بگیرند، کاربران همیشه می‌توانند برای دریافت این اطلاعات به اپلیکیشن‌های ثالث مراجعه نمایند.

بایستی منتظر ماند و دید که آیا اپراتورها در این مسیر حرکت خواهند کرد یا خیر. اما همان‌طور که گفته شد، به‌نظر می‌رسد که این موضوع تنها در نسخه‌های بعدی سیستم‌عامل اندروید که به احتمال بسیار زیاد از نیمه دوم سال ۲۰۱۸ منتشر می‌شوند، اعمال خواهد شد.

5 دیدگاه
 1. Tida.amiri می گوید

  روی کاستوم رام ها هم میشه همین کار کرد

 2. Ahmadreza020 می گوید

  چقدر خوب
  اندروید روز به روز داره پیشرفت میکنه مطمعنم ک جای iosخواهد گرفت

 3. Saba.love می گوید

  پنهان شه که چی اخه..همه میخوان قدرت سیگنالشون ببینن نه پنهان کنن

 4. Sina.so می گوید

  خب که چی بشه؟ اندرویدم اپدیت های مسخره ای میده برا گوشی هاش همیشه

 5. AliMansori می گوید

  من کاری با خبر ندارم عکس گوشی من (نوت۴) اونجا چی کار میکنه ؟ 🙂

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم