اچ‌تی‌سی و ثبت پتنتی جدید در رابطه با چراغ‌های هوشمند مجهز به سنسور

یکی از مسائل نگران‌کننده برای افرادی که والدین آن‌ها تنها زندگی می‌کنند، خطراتی است که این افراد را تهدید می‌کند. این افراد به دلیل کهولت سن ممکن است در انجام برخی از امور روزمره دچار مشکل شوند و کسی هم پیش آن‌ها نیست تا مراقبت‌های لازمه را انجام دهد.

حادثه فقط برای افراد سالخورده اتفاق نمی‌افتد، گاهی اوقات برای افراد سالم هم حوادثی رخ می‌دهد که در صورت تنهایی بدون شک خطر آن‌ها را تهدید می‌کند. سرخوردن در حمام یکی از این اتفاق‌هاست که ممکن است برای هر فردی پیش بیاید و در صورت تنها بودن در منزل اتفاق بسیار خطرناکی خواهد بود.

بر اساس خبرهای منتشرشده شرکت اچ‌تی‌سی در فکر ثبت پتنتی متفاوت است، این اختراع جدید، در واقع لامپ هوشمندی بوده که زمین خوردن و افتادن را تشخیص می‌دهد. ظاهر این لامپ با نمونه‌های معمولی تفاوتی ندارد اما شامل سنسورهایی می‌شود که مدام در حال بررسی بوده و اتفاقات غیرطبیعی شامل افتادن شخص را تشخیص می‌دهند. نکته جالب در رابطه با این سنسورها چک کردن علائم حیاتی فرد است.

اگر به مدت طولانی در حمام بمانید، لامپ به شما هشدار می‌دهد که این مسئله برای سلامتی شما مضر است و باید حمام را زودتر ترک کنید. هنوز مشخص نیست که اچ‌تی‌سی قصد دارد این طرح را عملی کند یا خیر ولی این اختراع به نام اچ‌تی‌سی ثبت شده است.

هنوز اطلاع دقیقی در رابطه با نحوه فعالیت این لامپ در دسترس نیست اما به‌نظر می‌رسد که این محصول با تلفن‌های هوشمند در ارتباط خواهد بود.

6 دیدگاه
 1. AliMansori می گوید

  به جای این کارا بره روی گوشی هاش تمرکز کنه

  1. MoNa می گوید

   اره واقعا با اون گوشی های مضخرفش

 2. Tida.amiri می گوید

  زیاد حمام بودن چیش خطر داره که هشدار میده

 3. Ahmadreza020 می گوید

  اچ تی سی هم کلا تو حاشیه سیر میکنه ها
  به جا این ک بره یه گوشی توپ باحال بزنه داره رو لامپ هوشمند کار میکنه

 4. Saba.love می گوید

  دمش گرم به فکر سالمندان هست

 5. Sina.so می گوید

  خیلی مسخرس …اپل سامسونگ چیا تولید میکنن این چی تولید میکنه همینه دیگه عقب افتاده

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم