nik

روسیه در تلاش برای ساخت هتل فضایی!

شرکت‌های خصوص زیادی در آمریکا به دنبال کار بر روی پروژه‌هایی هستند که صنعت گردشگری فضایی را فعال می‌کند. این گردشگران قادر نخواهند بود که مدت زیادی را در فضا بمانند؛ مگر این‌که برنامه فضایی روسیه را انتخاب کنند. سازمان فضایی فدرال روسیه، روسکاسموس، پیشنهاد ساخت هتلی در ایستگاه فضایی بین‌المللی را داده است.

همان‌طور که تصور می‌شود، اقامت در این هتل به هیچ وجه ارزان نخواهد بود. براساس این پیشنهاد، مسافران فضایی برای اقامت یک هفته‌ای در این هتل حداقل باید 40 میلیون دلار پرداخت کنند. کسانی‌که به دنبال ماجراجویی بیشتری هستند، می‌توانند با پرداخت 20 میلیون دلار دیگر به پیاده‌روی فضایی همراه با فضانوردان بروند.

این برنامه توسط شرکت پیمانکاری فضایی RKK Energia عملی خواهد شد. این طرح در راستای تامین مالی ساخت ماژولار دوم این شرکت که هزینه‌ای 446 میلیون دلاری خواهد داشت، اجرا می‌شود. این شرکت از هم‌اکنون کار بر روی دو ماژولار ابتدایی را که به ترتیب آزمایشگاه علمی و ایستگاه تامین انرژی خواهند بود، آغاز کرده است. هزینه ساخت این ماژولارها را دولت تامین می‌کند، اما این شرکت برای تامین هزینه ساخت دیگر ماژولارها باید فکری بکند.

در این طرح پیشنهاد شده که این هتل 4 محل خوابیدن در اندازه دو متر مکعب به همراه پنجره‌هایی 9 اینچی داشته باشد. البته مکان‌های بزرگتر و با پنجره‌های 16 اینچی هم درنظر گرفته شده است. این ماژولار امکانات بهداشتی و درمانی نیز خواهد داشت. ناسا دیگر قصد استفاده از کپسول‌های سایوز روسی برای ارسال افراد به فضا را ندارد و به همین خاطر RKK Energia در هر سفر یک یا دو گردشگر با موشک‌های سایوز به ایستگاه فضایی بین‌المللی ارسال خواهد کرد.

این شرکت نیاز به 5 سال زمان برای اتمام ماژولارهای خود دارد. با توجه به این‌که ایستگاه فضایی بین‌المللی در سال 2028 از سرویس‌دهی خارج خواهد شد، باید منتظر ماند و دید که آیا این شرکت روسی قادر به عملی کرده پروژه جاه‌طلبانه خود خواهد بود؟

ممکن است شما دوست داشته باشید
5 دیدگاه
 1. AliMansori می گوید

  یعنی در این پیشرفت کردن

 2. Sina.so می گوید

  تو خواب بتونه همچین چیزی بسازه تو فضا

 3. Saba.love می گوید

  احتمال زیاد پروژش عملی میشه ..روسیه خیلی پیشرفت کرده

 4. Ahmadreza020 می گوید

  اینم تفریح جدید ادمای لاکچری …دیگه سلفی میگیرن منو و کره ماه همین الان یهویی

 5. Tida.amiri می گوید

  فکر نکنم بتونن همچین چیزی تو فضا درست کنن

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.