ثبت ۸ پرونده شکایت علیه اپل به خاطر کند شدن گوشی‌های قدیمی

اپل تائید کرده که کند شدن سرعت پردازش آی‌فون‌های قدیمی پس از نصب آی‌‌اواس ۱۱ عمدی بوده و هدف اپل از این کار، جلوگیری از خاموش شدن مدل‌های قدیمی و از کار نیفتادن باتری آن‌هاست. اما با این‌حال گروهی از کاربران گوشی‌های قدیمی پس‌ از این اتفاق بلافاصله علیه شرکت در شیکاگو و کالیفرنیا اقامه دعوی کردند.

اگرچه مسائل به‌وجود آمده، حواشی برای اپل در پی داشت، ولی این تازه شروع ماجرا بود. براساس اخبار، تاکنون ۸ پرونده علیه اپل در دادگاه تشکیل‌ شده است. بیشتر شکایت‌های مطرح‌ شده در آمریکا ثبت‌ شده‌اند. اپل هنوز پاسخی به مسائل به وجود آمده نداده ولی به‌نظر می‌رسد با دست‌پر به میدان برمی‌گردد.

iphone6plus_lifestyle__18__thumb ثبت 8 پرونده شکایت علیه اپل به خاطر کند شدن گوشی‌های قدیمی

همان‌طور که اشاره شد، اپل برای خاموش نشدن گوشی‌های قدیمی و از کار نیفتادن باتری‌های این گوشی‌های هوشمند اقدام به کاهش سرعت مدل‌های قدیمی کرده است. با این‌ همه، شاکیان این پرونده‌ها معتقدند که حتی اگر این اقدام اپل از سر مصلحت بوده، باید قبل از انتشار آپدیت‌های جدید، مردم را از آن‌ باخبر می‌کرده و به آن‌ها اعلام می‌نموده که پس از نصب نسخه‌های جدید سیستم‌عامل، گوشی‌های قدیمی ‌کند می‌شوند.

اپل برای بهبود و سامان‌دهی وضعیت، بهترین راه را انتخاب کرده است. بدون شک شرکت توانایی تعویض باتری تمام گوشی‌های قدیمی را ندارد و با این کار تصمیم گرفته تا روشی ارزان برای استفاده کاربران از گوشی‌های قدیمی را به‌کار گیرد.

4 دیدگاه
 1. Tida.amiri می گوید

  خاک تو سر اپل ابرو خودش برد با این کاراش

 2. Saba.love می گوید

  اپل هم که همش ازش همه شکایت دارن هیچ کاریش درست انجام نمیده …برای این کارش هم ۸ تا شکایت کمه باید اینقدر زیاد بشه تا اپل حالش جا بیاد

 3. Sina.so می گوید

  گوشی قدیمی خب کند میشه دیگه انتظار چی داریددیگه ازش
  همین سامسونگ ۲ سال ازش بگذره اینقدر کند میشه ک نگو

 4. AliMansori می گوید

  واقعا که اپل هم گندشو در اورده با این مسخره بازی هاش

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم