سرانجام کاشی‌های سقفی خورشیدی شرکت تسلا به مرحله تولید رسید‌ند

شرکت تسلا از ماه می سال قبل (۲۰۱۷) اقدام به دریافت پیش سفارش کاشی‌های سقفی خورشیدی خود کرده ‌بود. مشتریان علاقه‌مند نیز با سپردن یک وثیقه ۱۰۰۰ دلاری سفارش خود را ثبت می‌کردند و از تابستان سال گذشته نیز نصب این کاشی‌های خورشیدی در ایالات متحده آغاز گشت اما ادامه آن به تعویق افتاد.

pkms_tesla-solar-roof_blog-450x233 سرانجام کاشی‌های سقفی خورشیدی شرکت تسلا به مرحله تولید رسید‌ند

با این حال به نظر می‌رسد شرکت تسلا توانسته موضوعاتی که سبب این تاخیر شده بودند را مرتفع نماید زیرا سرانجام کار تولید این کاشی‌ها از سر گرفته شده است. تسلا اعلام کرده است که تولید کاشی‌های سقفی خورشیدی خود را با کیفیت عالی در مجموعه صنعتی منطقه بوفالو نیویورک شروع کرده و هم اکنون در حال رسیدگی به منازل مشتریانی است که در سال گذشته مبلغ ۱۰۰۰ دلاری وثیقه را پرداخت کرده بودند.

ELON-MUSK-750x400-450x240 سرانجام کاشی‌های سقفی خورشیدی شرکت تسلا به مرحله تولید رسید‌ند

این کاشی‌های سقفی قادر به تولید برق هستند، بنابراین نیاز به استفاده از پنل‌های خورشیدی مرسوم را کاهش می‌دهند. طبق گفته آنها با استفاده از این کاشی‌های خورشیدی در مقایسه با کاشی‌های معمولی و پنل‌های خورشیدی، ۱۵درصد در هزینه‌ها صرفه جویی خواهد شد. این عدد از نسبت هزینه ۲۱.۸۵ دلار برای کاشی‌های خورشیدی در هر فوت مربع با مقایسه رقم ۲۴.۵۰ دلار برای کاشی‌های معمولی و پنل‌های خورشیدی محاسبه شده است.

tesla-solar-panels-1-640x251-450x176 سرانجام کاشی‌های سقفی خورشیدی شرکت تسلا به مرحله تولید رسید‌ند

پوششی که این کاشی‌ها ایجاد می‌کنند به حدی مشابه کاشی‌های معمولی است که شما قادر به تشخیص تفاوت آنها نخواهید بود و نکته دیگر این است که لازم نیست تمامی آنها قادر به تولید برق باشند بلکه خود مشتری بسته به نیاز و سلیقه با استفاده از ابزار آنلاین تسلا می‌تواند درصد کاشی‌های تولید کننده برق خورشیدی را مشخص کند. البته حداکثر میزانی که می‌توانند تعیین کنند نباید از ۷۰درصد بیشتر باشد و بدون شک می‌توان گفت، با انتخاب درصد بیشتر از کاشی‌های خورشیدی هزینه نهایی نیز برای مشتریان افزایش خواهد داشت.

3 دیدگاه
  1. AliMansori می گوید

    تکنولوژی خیلی خوب پیشرفت کرده از همه چی میخوان برق تولید کنن

  2. Arash_rahmati می گوید

    خیلی خوبه دیگه نباید نمایه خونه روبا پنل های خورشیدی زشت کنن ..کاشی های خورشیدی خیلی فکر بهتری هستن

  3. نگین می گوید

    چه کیفی میکنن ها اولش هزینه میکنن یکم ولی دیگه پول برق این چیزا پرداخت نمیکنن برقشون با این سقف ها تامین میشه

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم