گوگل Duo به شما امکان می‌دهد حتی با افرادی که این اپلیکشین را ندارند هم تماس تصویری بگیرید

Duo نام برنامه تماس ویدیویی گوگل است که نظر می‌رسد این غول فناوری قصد دارد آوازه نام آن را به تمام دنیا برساند. اما چگونه؟ گوگل و دیگر شرکت‌های بزرگ فناوری دنیا، همواره با شگفت زده کردن کاربران و ارایه محصولات سخت افزاری و نرم افزاری جذاب، مخاطبان خود را شکار می‌کنند و این بار نوبت «دو» است.

برنامه‌ای که شما می‌توانید توسط آن با هر کسی تماس تصویری داشته باشید حتی اگر طرف مقابل این برنامه را بر روی دستگاه خود نداشته و در آن ثبت نام نیز نکرده باشد. Duo نیز مانند دیگر اپلیکیشن‌های ارتباطی کار می‌کند به جز اینکه در انتهای تماس اگر طرف شما برنامه را نصب نکرده باشد، درخواستی مبنی بر نصب دو دریافت می‌کند. البته گزینه رد تماس نیز در اختیار طرف مقابل وجود دارد و در صورت تمایل می‌تواند به تماس شما پاسخ ندهد.

google-duo1-450x236 گوگل Duo به شما امکان می‌دهد حتی با افرادی که این اپلیکشین را ندارند هم تماس تصویری بگیرید

اپلیکیشن Duo این خدمت جالبش را تنها به دارندگان گوشی‌های اندرویدی ارائه می‌دهد. اگر از کاربران آی‌فون هستند، مجبورید اول برنامه را نصب کنید. البته شما قادرید تماس‌های متنوع تری نیز بگیرید ولی هنوز، کاملا درباره آنها توضیح داده نشده است.

اما در این ماجرا ما باید از اپلیکیشن پیش‌نمایش پیام (App Preview Messaging) سپاسگزار باشیم که با پشتیبانی از پیام‌رسان‌ها، به کاربران اندروید این اجازه را می‌دهد تا اگر هنوز برنامه را نصب نکرده‌اند، بتوانند از آن استفاده کنند. البته برنامه هوشمند پیام‌های گوگل با نام Allo از بدو عرضه از پشتیبانی اپلیکیشن پیش‌نمایش پیام برخوردار بود اما طراحی آن برای رساندن پیام به افراد فاقد اپلیکیشن کمی دشوار و سنگین به‌نظر می‌رسید. حال با عرضه آخرین نسخه از Duo این مشکل نه تنها مرتفع شده، بلکه کیفیت و قابلیت‌های بیشتری نیز در اختیار شما گذاشته شده است.

4 دیدگاه
 1. Arash_rahmati می گوید

  قبلا تماس صوتی و تصویریش خیلی عالی بود با انترنت ضعیف هم نویز و قطعی نداشت ولی جدیدا یکم مشکل ساز شده و کیفیت اومده پایین

 2. نگین می گوید

  تنها دلیلی ک از این برنامه استفاده میکنم اینه ک با هرکس مخصوصا خالم ک خیلی دوره از ما تماس تصویری برقرار کنم،بلد نبود در اسکایپ پروفایل بسازهدر حالی ک این برنامه فقط یک شماره تلفن میخواد و به هیچ چیز دیگه ای احتیاج نداره و همه مخصوصا افرادی ک زیاد از تکنولوژی سردر نمیارن راحت میتونن استفاده کنن.

  1. Hasan HK می گوید

   اره همینش خیلی خوب و راحت کرده کار رو
   حتی کسایی که زیاد سر در نیارن از این چیزا به راحتی میتونن استفاده کنن
   البته اگه فیلتر نشه 🙂

   1. MahdiHrh می گوید

    مطمعن باش همینم بفهمن تا چند روز دیگه فیلتر میکنن

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم