فروش بیش‌تر گوشی‌های نوکیا نسبت به اچ‌تی‌سی، سونی و وان‌پلاس در سه‌ماهه پایانی سال ۲۰۱۷

کمپانی کانترپوینت چندی پیش آماری درخصوص فروش گوشی‌های تحت برند نوکیا اعلام کرد که ظاهرا آمارهای درستی نبودند. این موسسه با تغییر آمارهای قبلی اعلام کرد که اچ‌ام‌دی گلوبال حدود ۴.۴ میلیون اسمارت‌فون با این برند در سه‌ماهه پایانی سال ۲۰۱۷ فروخته است.

Neil Shah که یکی از تحلیل‌گران کانترپوینت است، می‌گوید:

نوکیا با توجه به سهم یک درصدی از بازار اسمارت‌فون‌ها جایی در بین ۱۰ تولیدکننده برتر ندارد. این کمپانی هم‌اکنون در رتبه یازدهم پرفروش‌ترین‌ها قرار دارد.

این رو هم بخون:

رتبه ۱۱‌ام این کمپانی نشان می‌دهد که دست‌یابی به جمع ۱۰ تولیدکننده برتر برای فنلاندی‌ها دور از دسترس نیست. نکته جالب در این آمارهای جدید، فروش بیش‌تر گوشی‌های نوکیا در مقایسه با برندهای مطرح این صنعت است. آمار گوشی‌های عرضه شده توسط اچ‌ام‌دی که در سه‌ماهه چهارم سال ۲۰۱۷ به فروش رفتند از میزان فروش کمپانی‌های معروفی مانند اچ‌تی‌سی، سونی، گوگل، آلکاتل، لنوو، وان‌پلاس، میزو، کوپلند و ایسوس بیش‌تر بوده است.

nokia9 فروش بیش‌تر گوشی‌های نوکیا نسبت به اچ‌تی‌سی، سونی و وان‌پلاس در سه‌ماهه پایانی سال 2017

علاوه بر این‌ها، فروش محصولات نوکیا در برخی بازارها به سطح قابل قبولی رسیده و محبوبیت این برند مجددا احیا شده است. در سه‌ماهه پایانی سال گذشته، گوشی‌های تحت این برند جایگاه سوم پرفروش‌ترین برندها را در کشور انگلستان برای این کمپانی فنلاندی به ارمغان آوردند. هم‌چنین نوکیا جز ۵ برند برتر و پرفروش سه‌ماهه پایانی ۲۰۱۷ در روسیه، ویتنام و کشورهای موجود در بازار خاورمیانه نیز بوده است. این نتایج برای شرکتی که در واقع حدود یک سال از تولدش می‌گذرد قاعدتا راضی کننده است.

کانترپوینت آمار فروش فیچرفون‌های نوکیا را نیز تغییر داده و اعلام کرده که اچ‌ام‌دی با فروش ۲۰.۷ میلیون فیچرفون، برترین کمپانی در سه‌ماهه پایانی سال گذشته میلادی بوده است. جالب است بدانید اگر میزان فروش اسمارت‌فون‌ها و فیچرفون‌های نوکیا را با یکدیگر ادغام کنیم در این صورت فنلاندی‌ها با تصاحب ۵ درصد از کل بازار (چه اسمارت فون و چه فیچرفون) در رتبه ششم قرار می‌گیرند.

3 دیدگاه
  1. مهدی حاجیان می گوید

    بازم دمش گرم کامبک خوبی زده و مطعنا با پرچمدار های امسالش بهترم میشه

  2. Arash_rahmati می گوید

    نوکیا چون یه مدت نبوده حالا چون تازه وارد بازار شده برا همه یه تازگی داشته وگرنه فک نکنم بهتر سونی باشهدگوشی های نوکیا

  3. نگین می گوید

    گوشی های محکم خوبی میسازه از این لحاظ خیلی عالیه

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم