ثبت پتنت جدید هواوی با عنوان MateX در سازمان مالکیت معنوی اروپا

کمپانی هواوی اواسط پاییز امسال جدیدترین پرچمداران سری میت خود را با نام میت ۱۰ معرفی کرد. انتخاب این نام برای اعضای جدید سری میت، پایانی بر شایعات مربوط به تغییر نام پرچمداران هواوی به MateX بود. حال به نظر می‌رسد این نام دوباره به تیتر اخبار فناوری برگشته است.

این سربرگ (نام MateX) دوباره طی هفته‌های اخیر، آن‌هم در یک برنامه کاربردی در وب‌سایت رسمی سازمان مالکیت معنوی اتحادیه اروپا رویت شد. نام تجاری MateX توسط نمایندگی انگلستان کمپانی هواوی ثبت شده و در دسته موبایل و اسمارت‌فون طبقه‌بندی شده است.

MateX-patent ثبت پتنت جدید هواوی با عنوان MateX در سازمان مالکیت معنوی اروپا

با توجه به این‌که حرف X در جدول اعداد رومی به معنای ۱۰ است (مانند آی‌فون X)، ثبت برند تجاری MateX می‌تواند یک تصمیم شگفت‌انگیز باشد؛ اگر هواوی برنامه‌ریزی کرده باشد دیوایس‌های بعدی خود را با این نام معرفی کند. البته این سربرگ می‌تواند نام برخی نسخه‌های ویژه یا اضافی از فبلت‌های هواوی باشد که ممکن است در آینده به مدل‌های پرچمداران هواوی اضافه می‌شود. فرضیه دیگری نیز وجود دارد که احتمال درست بودن آن هم زیاد است.

از آن‌جایی‌که دیگر تولیدکنندگان مدل‌هایی از محصولات خود را با چنین نام مشابهی عرضه می‌کنند، ثبت این عنوان می‌تواند راهی برای مقابله با دیگر رقبا باشد. هم‌اکنون در ویترین تولیدات هواوی محصولی با نام X وجود دارد که آن‌هم میت‌بوک X است. این محصول را که اواسط سال ۲۰۱۷ معرفی شد باید تفسیری از مک‌بوک اپل به زبان هواوی دانست.

3 دیدگاه
  1. مهدی حاجیان می گوید

    سری میت هوای باز بدک نیست

  2. Arash_rahmati می گوید

    چرا همشون گیر دادن به اسم ایکس اول ایفون بعد سامی حالا هم هواوی از رو هم دیگه اسکی میرن

  3. نگین می گوید

    خوبه ایفون ایکس اومد حالا بقیه هم یاد گرفتن ایکسی وجود داره

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم