6 دلیل برای آنکه از اپلیکیشن روبیکا استفاده نکنیم

اپلیکیشن روبیکا که در ایام نوروز 97 به کاربران ایرانی معرفی و عرضه شد، حواشی زیادی به همراه داشته و بیش از آنکه به دلیل امکانات و خدماتی که به کاربران ارایه می‌دهد شناخته شود، به حواشی موجود در آن معروف بوده و بحث‌هایی که بر سر امنیت این اپلیکیشن وجود داشته، موافقان و مخالفان زیادی دارد که حال ما قصد داریم به بیان دلایلی بپردازیم که استفاده نکردن از روبیکا را توجیه می‌کند.

این اپلیکیشن که با یک بودجه عظیم تبلیغاتی پا به عرصه گذاشته و در سریال‌های مختلف رسانه ملی و همچنین تبلیغات محیطی معرفی شده، در بین کاربران ایرانی حسابی شناخته شده و به شهرت بی‌نظیری رسیده است ولی این اپلیکیشن معایبی نیز دارد که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

اپلیکیشن روبیکا

1- مساله مبهم امنیت در روبیکا آزار دهنده است!

مهم‌ترین دلیلی که مخالفین این اپلیکیشن مطرح می‌کنند، دسترسی‌هایی است که در سورس این اپلیکیشن به دیگر برنامه‌های کاربران وجود دارد. طبق بررسی‌هایی که توسط آزمایشگاه آی‌تی‌رسان انجام شد، دسترسی روبیکا به تلگرام و سایر پیام رسان‌های موجود در سیستم عامل کاربران و این دسترسی‌ها مورد اعتراض بسیاری از کاربران در شبکه‌های اجتماعی شده است.

در مقابل موافقین این اپلیکیشن می‌گویند دسترسی‌های موجود در روبیکا طبیعی بوده و بسیاری از برنامه‌های اندرویدی دارای این دسترسی‌ها هستند و نکته عجیب و جدیدی نیست که در اپلیکیشن روبیکا وجود دارد. اما مخالفین روبیکا در پاسخ به مبهم بودن اطلاعات مالک یا مالکین این اپلیکیشن و عدم شناخته شده بودن‌شان را نگران کننده ارزیابی می‌کنند چرا که دسترسی‌های موجود، اطلاعاتی را در اختیار افراد ناشناس قرار می‌دهد که می‌توانند اقدامات خرابکارانه‌ای را علیه کاربران داشته باشد.

2- کامل نبودن بخش‌های مختلف اپلیکیشن روبیکا

یکی دیگر از دلایل عدم استفاده از اپلیکیشن روبیکا، کامل نبودن بخش‌های مختلف آن است که باعث می‌شود روبیکا صرفا یک اپلیکیشن نیمه کاره به نظر برسد و در مواردی که مدعی است، نتواند نیازهای کاربران را برطرف کند. به طور مثال در بخش پخش زنده این اپلیکیشن، بعضی از شبکه‌های پرطرفدار مانند تماشا و آی‌فیلم وجود ندارد و این ضعف عجیب به نظر می‌رسد چرا که همه اپلیکیشن‌های موجود در زمینه پخش زنده تلویزیون از همه کانال‌های صدا و سیمای کشور پشتیبانی می‌کنند ولی در روبیکا که به‌نظر از پشتوانه بسیار قوی برخوردار است، بسیاری از شبکه‌های تلویزیون وجود ندارند و کاربر می‌بایست برای مشاهده آن‌ها از دیگر اپلیکیشن‌های موجود استفاده نماید.

در حالیکه رسانه ملی دارای بیش از 30 کانال مختلف کشوری و استانی است، این اپلیکیشن صرفا 10 کانال را پشتیبانی کرده و به نظر می‌رسد شبکه‌های دیگر در پروسه برنامه نویسی و طراحی روبیکا فراموش شده‌اند.

از دیگر ضعف‌های موجود در زمینه محتوای این اپلیکیشن کامل نبودن محتوای ویدیویی ارایه شده توسط تامین کنندگان آن است. بر خلاف ادعای مسئولین روبیکا، همه سریال‌ها و فیلم‌های پرطرفدار در این اپلیکیشن جود ندارد و یکجا جمع شدن 10-12 اپلیکیشن در یک برنامه صحت ندارد.

به طور مثال سریال‌های پرطرفداری مانند شهرزاد یا بسیاری از فیلم‌های سینمایی روز دنیا در روبیکا وجود ندارند و صرفا فیلم و سریال‌هایی در روبیکا دیده می‌شوند که اصولا با کمی جستجو می‌توان نسخه‌های رایگان آن‌ها را (رایگان و قانونی) پیدا کرد.

3- عدم مشخص بودن هویت سازندگان روبیکا

طبق اطلاعات رسمی سایت رسمی روبیکا، شرکت طراح این اپلیکیشن به نام شرکت فناوران نوین هوشمند پارسی ثبت شده است. اما جالب است بدانید که دامنه این اپلیکیشن به نام پردیس هوشمند آسمان درج شده که کاملا متفاوت از شرکت مذکور در سایت رسمی این شرکت است.

در مورد سوابق این شرکت‌ها موارد زیادی را می‌توان مطرح کرد ولی نکته مورد بحث ما در این مطلب، مبهم بودن متولیان روبیکاست که این تفاوت‌ها و تناقض‌ها، ما را بیش از آنکه به خدمات ارایه شده در آن جلب نماید، به ترسی وا می‌دارد که ناشی از در اختیار قرار گرفتن اطلاعات شخصی کاربران در روبیکاست.

همان‌طور که در نکته اول این مقاله گفتیم، دسترسی‌های موجود در سورس روبیکا به این دلیل نگران کننده است که یک اپلیکیشن مبهم و پرسوال به نظر می‌رسد که به صورت رسمی اطلاعاتی از آن در دسترس نیست.

4- کندی‌ها و قطعی‌های ناگهانی

در حین کار با این اپلیکیشن که به دلیل نگارش بررسی آن و همچنین معایب و مزایایش صورت گرفته است، به کرات مشاهده کردیم که قطعی ناگهانی و پیام‌های عدم اتصال به سرور این اپلیکیشن، اتفاق ناگزیر روبیکا بوده که اگر حوصله این پیام‌ها را نداشته باشید، قطعا آزاردهنده خواهد بود.

شاید دلیل این قطعی‌های لحظه‌ای که معمولا با یک باز و بسته کردن اپ حل می‌شود، به دلیل ضعف سرور آن یا مشکل برنامه نویسی روبیکا باشد.

5- عدم حضور مستقیم افراد و برنامه‌ها در شبکه تعاملی روبیکا

یکی از بخش‌هایی که به شدت در تبلیغات روبیکا به آن پرداخته می‌شود، بخش تعاملی روبیکا است که مسئولین اپلیکیشن مدعی شده‌اند هنرمندان و افراد شناخته شده به صورت مستقیم با مردم در ارتباط هستند، اما بررسی‌های ساده ما نشان می‌دهد لحن نوشتاری پیام‌ها و تصاویر منتشر شده، در خوشبینانه‌ترین حالت توسط یک ادمین مشترک اختصاصی برای تمامی صفحات موجود منتشر شده است.

6- کامل نبودن بخش مگاپی بر خلاف ادعاها!

یکی از بخش‌های ویژه و مهم اپلیکیشن روبیکا، بخش پرداخت، خرید و شارژ آن است که مسئولینش مدعی هستند دریایی از امکانات پرداخت و مالی را در اختیار کاربران قرار می‌دهند ولی تنها امکانی که آنهم به صورت نصف و نیمه در اختیار کاربران است، بخش خرید شارژ است. به طور کلی تمام ادعاهای روبیکا مبنی بر جامع بودن بخش مالی آن، صرفا امکان خرید شارژ است و با پرداخت درون برنامه‌ای موجود در آن صورت می‌گیرد که به دلایل امنیتی حتی نمی‌توان از آن استفاده کرد!

شما اشکالات و دلایل استفاده یا استفاده نکردن‌تان از اپلیکیشن روبیکا را در بخش نظرات مطرح کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
327 دیدگاه
 1. بهاره می گوید

  سلام من امروز تو روبیکا برای اولین بار محدود شدم و اینکه وقتی پستی رو لایک کنم مینویسه استفاده بیش از هد مجاز لطفا رسیدگی کنین که زود رفع بشه

  موافقم ۲
 2. آیدا می گوید

  سلام من روبیکام چند بار خود به خود خارج شد بدون اینکه حذفش کنم ولی این دفعه دیگه نتونستم واردش بشم

  موافقم ۳
  مخالفم ۲
 3. امیرعلی هشت ساله می گوید

  روبیکا بده چون من پاکش کرده بودم همینطوری تو پیامرسان ایتا پیام داد اکانت داره مسدود میشه و اینا گفت کد بده تا پیداشون کنیم یعنی روبیکا ایتا ومن را هک کرده

  موافقم ۴
  مخالفم ۲
  1. امیرعلی هشت ساله می گوید

   آره درست گفتی روبیکا *******

   موافقم ۳
   مخالفم ۲
 4. cristiano می گوید

  سلام من تا حالا بی دلیل ۲ تا از خط هام فیلتر شده دلیلش هم این بود که یکی با من لج بود منا گذاشت اتحاد فیلتر شدم لطفا رسیدگی کنید و وقتی یکی را گزارش نیکنن ببینید حق با کیه آیا طرف واقعا اشتباهی کرده یا نه؟؟!
  دوم اینکه خیلی زود محدود میشه مثلا من تا چند تا پیام که میدم میزنه استفاده بیش از حد مجاز یا کامنت و……. به اینا هم رسیدگی کنید و سوم این که راحت هک میشه و بزرگ ترین مشکل همون اتحاد و محدودیته که اگه رسیدگی کنید خیلی خوب میشه چهارم اینکه اینترنت روبینو و ویترین مصرف کمی نداره و زیاد اینترنت مصرف میکنه و پنجم تماس تصویری نداره و…….. مشکلات زیادی که دیگه نمیشه گفت لطفا به اینا رسیدگی کنید به خصوص محدودیت زود به زود ممنون!

  موافقم ۶
 5. محمدامین می گوید

  هی روبینو دانلودر میسازم هی فیلتر می کنن. 😐

  اینسری دیگه نمیتونن😎

  موافقم ۹
  مخالفم ۳
 6. Reza می گوید

  سلام روبیکا خیلی هم عالیه مخصوصا حالت شب و لایو تو روبینو که تو نسخه جدیدش اومده
  ********
  پیجم تو روبیکا

  موافقم ۱۲
  مخالفم ۱۰
 7. امیررضا مرادپور می گوید

  من خودم روبیکا دارم ولی میگن مثلا به غیر از من و اونی که پیام میده ۳ نفر دیگه پیاممو میخونه این کار افتضاهیه باید رفع بشه علاوه بر این سرعتشم کنده و چرا نباید ادم معروف تو روبیکا نباشد؟

  موافقم ۱۳
  مخالفم ۵
 8. mahan می گوید

  برنامه افتضاحی هست!
  مصرف اینترنت وحشتناک بالا فقط بخش روبینو ۲/۵ ، ۲ برابر اینستاگرام اینترنت میبره.
  کلی هم گیر میکنه حتی با اینترنت قوی
  درضمن بی جهت یه عالمه پیامک تبلیغاتی مزخرف میاد.
  لطفا اینها روهم اضافه کنید.
  خیلی ممنون.

  موافقم ۱۲
  مخالفم ۵
 9. AToOSa می گوید

  سلام.اقا این شایعه واقعیه که روبینو توسط دارک وب هک شده ؟؟؟؟ جوابمو زودتررر بدید خواهشا

  موافقم ۹
  مخالفم ۱۰
 10. آتیلا می گوید

  به نظر من روبیکا و سروش پلاس و ایگپ و گپ بهترین اپلیکیشن دنیا است

  موافقم ۶
  مخالفم ۲۶
 11. محمدصادق می گوید

  روبیکا اپلیکیشن خوب وکاربردیه.مشکلی که داره تو پیامرسانش اینترنتش ضعیفه کانال های مستهجن و اتحادیه بلاک کم نیست و به جای اینکه به اون کانالا پشتیبانی تذکر بده به کانال های سایبری که هدف شون امنیت و پاکسازی روبیکا هست رو تهدید به فیلتر کردن می کنه

  موافقم ۱۹
  مخالفم ۲
 12. morvarid می گوید

  سلام
  من اگر در روبیکا نخواهم هر کسی پیاماش برایم بیاید چه کنم

  موافقم ۵
  مخالفم ۴
 13. آتوسا می گوید

  سلام . کسایی که روبیکا دارن مواظب باشن چون میگن بخش روبینو توسط دارک وب هک شده . روبینو تون رو صفحه ش رو قفل قفللل کنید . 😶

  موافقم ۳۶
  مخالفم ۸
 14. Soheil می گوید

  نه پشتیبان داره نه میشه با کسی صحبت کرد . من با اینکه نه به کسی فحش دادم نه دعوا صفحه روبینوم بالا نمیاد. یه اکانت دیگمم همین اتفاق افتاد الان سه ساله هنوز بالا نمیاد
  چه باید کرد ؟

  موافقم ۲۶
  مخالفم ۹
 15. Soheil می گوید

  این چه برنامه ای هست نه پشتیبان داره نه میشه با کسی حرف زد . من اکانام نه به کسی فحش دادم نه کاری کردم اکانتم کلا صفحه روبینو بالا نمیاد ،هیچ کی رو هم نمیتونم فالو کنم، یه اکانت دیگمم سه ساله بالا نمیاد، نمیدونم این رو فیلتری میگن! همجا نوشته که بر طرف میشه ولی سه ساله یه اکانتم بالا نمیاد و الان این یکی اکانتم این جوری شد.چه باید کرد؟

  موافقم ۱۸
  مخالفم ۸
  1. خودم. می گوید

   چون کاربر غیر فعال هستی

   موافقم ۱۰
   مخالفم ۸
 16. معین می گوید

  چرا کد فعالسازی نمیاد. یهو خودش در اومد بیرون. تو رو خدا کمک کنید. روبیکا برام خیلی مهمه

  موافقم ۱۷
  مخالفم ۵
  1. آیدا می گوید

   فیلتر شدی واسه منم همینطوری شده بی دلیل

 17. بد بخت شدیم می گوید

  منم نمیتونم وارد شم برنامه سا٢ته باباخراب کرده اون از بازیای چرتش اینم از برنامه خرابش

  موافقم ۵
  مخالفم ۴
 18. Parmida می گوید

  من پیامرسانم میاد ولی روبینو و ویترین وارد نمیشه چرا؟

  موافقم ۱۱
  مخالفم ۳
 19. حمید رضا می گوید

  من حذف کردم الان نصب میکنم شمارمو میزنم نمیاره ماله چی

  موافقم ۱۴
  مخالفم ۴
 20. ســــــحر می گوید

  من یه سوال داشتم
  من دوتا اکانت دارم یکیش با روبیکس یکیشم با روبیکا
  من نتمو که روشن میکنم تو روبیکا سریع میزنه آنلاین با اینکه من اصلا روبیکا رو باز نکردم
  میشه کمکم کنید لطفاااااا
  ممنون میشم
  مرسی

  موافقم ۹
  مخالفم ۳
 21. sara ahmadi می گوید

  سلام وقت بخیر در خصوص دسترسی ها شما وقتی تلگرام واتس اپ حتی اینستا هم نصب میکنی ازت اجازه ورود به گاری و خاطبین رو میخواد . پس این دلیل بر این نیست که جاسوسیه یا اینکه به حریم خصوصی شما دسترسی داره .

  مورد بعدی هم روبیکا اصلا هک نداره مگر اینکه خودتون شماره ویا کد فعالسازیو در اختیار کسی قرار بدید یا گوشی و خططتون در اختیار کسی باشه .

  اوناییم که یهو از برنامه خارج میشن اگر هک شده باشن کد براشون ارسال میشه ولی وقتی واذد میکنن اعمال نمیشه

  اگر از برنامه خارج شد و دیگه براش کد ارسال نشد مسدود شده

  که طبق اطلاع رسانی
  مسدودیا
  یا توهین داشتن حالا چه به خودشون یل شخص دیگه و یا هر محتوای غیر اخلاقی

  خدایی بخوای در نظر بگیری از تمام اپلیکیشنا خیلی خیلی بهتره
  از سال ۹۷ تا الان که ۹۹ خیلی خوب بالا اومده الانم که پخش زندس اومد .

  موافقم ۱۷
  مخالفم ۱۴
 22. بهزاد می گوید

  همین الان هنگام چت کردن روبیکا از اکانتم پرید بیرون شمارمو میزنم دایره میچرخه فقط کمکم کنید لطفا اخه این چه برنامه ای ساختن

  موافقم ۱۸
  مخالفم ۵
 23. آروین می گوید

  روبیکا به حدی یک سوپر اپلیکیشن هست.اون موقعی که شما این مطلب رو نوشتی روبیکا تازه وارد شده بود.چه انتظاری داری.فک کردی تلگرام یا واتس آپ هم همون اول اینقدر کامل بودند؟نه خیر نبودند.در ضمن روبیکا من هم روبینو و هم پیام رسانش کاملا رایگانه.قسمت آهنگ و فیلم هم رایگانه. بعدشم کسایی که رو بیکا رو ساختند معلومه باید دسترسی داشته باشن تا اگه کسی کلاه بر دار یا بی ادب بود ویا کودک آزاری و…میکرد بفهمن. لطفا هم این مطلب رو بردارین.گی بوده علیخانی برنامه بهار نارنج رو داشته اون وقت ور نداشتین؟با افراد هنرمند هم میشه در ارتباط بود.با امین حیایی.رویا نونهالی.سارا و نیکا فغانی.اریا عظیمی نژاد.احسان علیخانی.حمید هیراد.محمد رضا گلزار.محسن تنابنده.ریما رامین فر.الیکا عبدالرزاقی و…

  موافقم ۱۰
  مخالفم ۱۶
  1. خودم. می گوید

   چجوری بااون افراد حرف بزنیم از کجا میتونیم باهاشون در ارتباط باشیم

   موافقم ۳
   مخالفم ۲
 24. مهدی می گوید

  من دیشب رفتم تو پیام رسان روبیکا یک دفعه نوشت روبیکا متوقف شد و دیگع نتونستم با شماره قبلی وارد روبیکا بشم باید چه کار کنم تا درست بشم خیلی زحمت کشیدم میترسم از دست بدم

  موافقم ۵
 25. Mahdi می گوید

  یک سوال فقط هرچه سریعتر جواببدین
  کسی میتونه از مراجع قانون حساب یک فردی رو بفهمه که اون فرد شمارش چنده ویا صاحت اصلی سیم کارت ویا آدرس خونشونو پیدا کنه؟؟
  میتونه؟
  یانمی تونه؟

  موافقم ۶
  مخالفم ۳
 26. باران می گوید

  سلام من اصلا فیلم سریال دوست ندارم یه خواب زده رو نگا میکردم شانسی که اونم هفته ای یبار پخش میشه تازه الان دوهفتس پخش نمیشه توروخدا تو این روزای کرونایی مسخره شما هم اینجوری نکنین اعصابمون داغون شد یه جایی هم پیدا نمیشه پیام بزنیم درخواست کنیم

  موافقم ۱
  مخالفم ۱
 27. saman می گوید

  توفف به روبیکا فیلتر که میکنن دائمی هستش
  روبیکا رو نصب نکنین

  موافقم ۷
  مخالفم ۴
 28. Niloufar می گوید

  برنامه ی خوبیه و من ازش راضیم و شما تا زمانی که کد روبیکاتون رو به کسی ندید کسی نمی تونه شما رو هک کنه
  و اینکه کانال های اتحاد بلاک و اینجور کانال ها لطفا حذف شه
  اگه یه نفر کاری اشتباهی انجام بده ریپورت میشه دیگه نیازی به این جور کانال ها نیست

  موافقم ۹
 29. Atena می گوید

  عاقاااااااا
  یکی منو تحدید کرد ب هک … دختر بود ۱۲ سالش بود چون سال ۸۶ زدع بود اما خدش گفت ۲۵ سالشه منم جدی نگرفتم
  از امروز تبلتم اهنگ هارو پاکیدع بعضیاشو
  عکسام بعضیاش نی
  برنامه هلم باز میشغع

  دگ دوربینمو پوشوندم 😢

  اینم بگم سر استقلال پرسپولیس دعوامون شد ینب من بخاطر استقلال هک شدم 😐

  موافقم ۹
  مخالفم ۲
 30. Mrym می گوید

  آقا چه وضعشه هبچ خلافی نکردیم بعد یان ریپورتمون میکنن
  کانالم ک یه عالمه عضو داشتن کانال اتحاد میزنن میان گزارش میکنن ما ریپورت میشیم منصفانه س خداوکیلی!
  تازشم چه وضعیه خدایییییییییییی😑💔

  موافقم ۱۴
 31. آرش می گوید

  روبیکا اصلا معلوم نیست صاحبش کیه .چند روزه که من رو حک کردن ونمی تونم شماره یا آدرسی از شون پیدا کنم .مثلا اپلیکیشن ایرانی وقابل دسترسیه.واقعا متاسفم.

  موافقم ۷
 32. Elina می گوید

  واقعا متاسفم برای چنین پیام رسانی اول یه عالمه هزینه ی تبلیغ میکنن بعد بدون هیچ دلیلی آدمو از برنامه بلاک میکنن دیگه نمیشه وارد برنامه شد آخه واقعا چه دلیلی داره که من بلاک شم از روبیکا؟؟ ای کاش حداقل اونقدر جرأت داشتن که اول دلیل میگفتن یا اخطار میدادن متاسفم برای چنین پشتیبانی ضعیفی ای کاش روبیکا به جای اینهمه هزینه برای تبلیغ یه کم از اونا رو به پشتیبانیش اختصاص میداد….. تلگرامو فیلتر میکنن میگن از پیام رسان ایرانی استفاده کنین خودشونم از پیام رسانی ایرانی بدون دلیل میندازنمون بیرون خب خودتون باعث میشین که ما از پیام رسان ایرانی استفاده نکنیم فقط میتونم بگم متاسفم برای پیام رسان ایرانی

  موافقم ۱۷
  مخالفم ۴
 33. garou می گوید

  منم نمیتونم لایک کنم😕….هر وقت لایک میکنم رفرش که میکنم لایکم میپره…جزء لایک ها هم حساب نمیشه😐….شما نمیدونید جریان چیه؟

  موافقم ۴
  مخالفم ۲
  1. Ry_Gh_isy می گوید

   زیاد لایک کردی یا گزارشت کردن

   موافقم ۱
   مخالفم ۱
 34. نسترن می گوید

  سلام واقعاچراهیچ جاروبیکاپاسخگونیس چراپیج هایی ک کلاهبردارهستن وگزارش میدیم توجه نمیکنیدالان ۳۵روزه پول منوخوردن یک اب هم روش هیچ توجهی روبیکانداره پشتیبانی روبیکاهم همینطور

  موافقم ۷
  مخالفم ۲
 35. نارین می گوید

  نیلوفر خانم راست می گین.من هم هک شدم و وقتی می خواستم از روبیکا خارج شم هی تهدیدم می کرد که اگه خارج شی تمام اطلاعاتت را می دزدیم.خائن حتی نگفت شما:(

  موافقم ۴
 36. A.H.R می گوید

  سلام. من هر وقت می خواهم تماس صوتی بگیرم، برنامه می‌گوید تماس برقرار نشد. لطفاً مشکل را بر طرف کنید. ممنون.

  موافقم ۱
  1. Ry_Gh_isy می گوید

   این سایت روبیکا رو نساخته که
   حالت خوبه؟؟

   موافقم ۲
   مخالفم ۱
 37. احسان می گوید

  سلام امروز من روبیکام پیام هام رو نمیاره پاک کردم از اول نصب کردم العان اصلا دیگه وارد نمیشه لطفا کمک کنید

  موافقم ۱
 38. Maryam می گوید

  پیام رسان درحال بروزرسانیه ،تا چن ساعت دیگه این مشکل حل میشه و میتونید از پیام رسان استفاده کنید

  موافقم ۹
  مخالفم ۳
 39. بی اعصاب می گوید

  فک کنم فیلتر شده 😕🤦‍♂️

  موافقم ۵
  مخالفم ۲
 40. مژگان می گوید

  سلام من امروز هرچی وارد روبیکا شدم قسمت روبینوم کار می کرد اما پیام رسانم اصن بالا نمیومد . حذف نصب زدم دوباره وارد بشم اما اصن نمیاره حتب ب قسمت کد دادن هم نمیرسه چیکار کنم

  موافقم ۱۲
  1. Maryam می گوید

   تا چن ساعت دیگه درست میشه عزیزم

   موافقم ۳
   مخالفم ۱
  2. ک می گوید

   چرا. .. دنبال. کننده هام. که. میزنم. ..بالا نمیاره..میگه. .. نتیجهیی یافت نشد ‌‌‌در حالی که من. ۷۰. تا دنبال کننده دارم

   موافقم ۱
 41. زینب می گوید

  من الان رفتم تو روبیکا نه پیامام بالا میان نه میتونم به مکسی پیام بدم چرا اینظوری شدم اخه

  موافقم ۱۱
  مخالفم ۱
  1. مژگان می گوید

   امروز فک میکنم برای همه همینطور شدم اخه من و چنتا از دوستام و خانوادم همه همین حالتیه قسمت پیام رسان کار نمیکنه

   موافقم ۴
   مخالفم ۱
 42. دخی بی اعصابم می گوید

  من کد رایگان شدنشو بلدم😄

  موافقم ۱۵
  مخالفم ۱۰
  1. Ry_Gh_isy می گوید

   مبارکت باشه 😐
   خو بگو دیگه

   موافقم ۵
 43. Saba می گوید

  سلام من امروز وقتی وارد روبیکا شدم هر کاری کردم همش میزد بروز رسانی منم حذف و نصب کردم حالا هر کاری میکنم با نت ۴g نمی تونم وارد شم و کد برام ارسال نمیشه
  من نه محتوای غیر اخلاقی انتشار دادم و نه دانلود کردم …نه با کسی دعوا داشتم ک بلاک بشم چه مشکلیه اخه!!؟؟؟😑

  موافقم ۸
  مخالفم ۱
  1. مژگان می گوید

   روبیکای منم امروز همین مشکل رو داشت ..روبینو درست بود اما پیام رسان اصلا بالا نمیومد با گوشی چند نفر دیگم امتحان کردم اوناهم پیام رسانشون بالا نمیاد و درحالت بروزرسانیه فک کنم مشکل از خود روبیکاس

   موافقم ۷
 44. Ghazaleh می گوید

  اینترنت رایگان نیست ۲.زیاد هم نت میبره ۳. نمیتونی با پشتیبانی چت کنی حتما باید تماس بگیری ۴.نمیتونی اکانتت رو از بین ببری ۵.خیلیا توی روبیکا مردم رو هک میکنن و وقتی که گزارش میشن هیچی براشون اتفاق نمیفته

  موافقم ۱۲
  مخالفم ۳
  1. مهزیار می گوید

   چون مخاطب های روبیکا زیاد شده رایگان نیست اینترنت مودم میخاد قوی اگه پشتیبانی چت میکرد هکرا میتونستن هشک کنن تماس هاشون چون امن میگن خلیلیا فقط توی روبیکا حمله نکردن اکانت های بازی پرسیتی بازی کلش بازی کلش رویال تلگرام به همه جا حمله کردن ولی نباید توی پرسیتی حمله میکردن چون میشه اکانت هک شده ی پرسیتی رو برگردوند

   موافقم ۲
   مخالفم ۱
 45. عباس منصوری می گوید

  سلام من‌ از‌ روبیکا‌ مسدود‌ شودم‌ الطفا‌ کنید‌ از‌ روبیکا‌ بازم‌ کنید‌

  موافقم ۷
  مخالفم ۱
  1. Ry_Gh_isy می گوید

   چطور میتونم کمکت کنم؟؟
   ایدی روبیکا تو بده

 46. Ehsan می گوید

  سلام لطفا هر کسی شماره پشتیبانی روبیکا رو داره بده
  اینو بگم هرکی مثل من اکانتش فیلتر شده با گذر زمان باز میشه یا به پشتیبانی زنگ بزنه .تازه جالبه که از من ۳ تا اکانتم فیلتر شده یکی به خاطر پورن دو تا هم به خاطر اینکه چند تا پسر اومدن فحش دادن بهم و گزارشم کردن چقدر بیخودی این برنامه

  موافقم ۱۲
  مخالفم ۱
 47. یزدان می گوید

  این یعنی اکانتتون فیلتر شده
  افراز زیادی شمارا گزارش کردند اکانت شما فیلتر شد.

  موافقم ۳
  مخالفم ۲

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

اینستاگرام آی‌تی‌رسان