تلگرام در روسیه فیلتر شد!

بعد از چند ماه کشمکش بین تلگرام و ارگان نظارت بر ارتباطات روسیه، سرانجام یک دادگاه در مسکو دستور به فیلتر فوری این اپلیکیشن پیام‌رسان در روسیه را صادر کرد.

telegram-russia-data-protection-law-450x235 تلگرام در روسیه فیلتر شد!

روسیه در سال ۲۰۱۶ یک قانون ضد تروریستی گسترده را به تصویب رساند که به موجب آن تمامی سرویس‌های پیام‌رسان موظف هستند امکان دسترسی و رمز‌گشایی از پیام‌ها را در اختیار مقامات دولتی قرار دهند. تلگرام نیز تا روز ۴ آوریل برای تحویل کلید مورد استفاده برای رمز‌گشایی از پیام‌های ارسالی فرصت داشت اما با پایان زمان این ضرب‌الاجل تعیین شده، تلگرام اعلام کرد این سرویس به نوعی ساخته شده که حتی خود شرکت نیز از دسترسی به این کلید‌ها منع شده است.

به همین علت امروز جمعه دادگاه Tagansky مسکو، بنا به درخواست Roskomnadzor، ناظر ارتباطات روسیه، دستور فیلتر تلگرام در سراسر این کشور را صادر نمود. به گفته خبرگزاری‌ها، انتظار می‌رود این ممنوعیت از ماه آینده بعد اعلام نهایی رای درخواست تجدید نظر تلگرام اجرایی شود.

این سرویس پیام‌رسان یکی از محبوب‌ترین اپلیکیشن‌ها در روسیه و خاورمیانه به خصوص ایران محسوب می‌شود که به گفته تلگرام، در این مناطق بیش از ۲۰۰ میلیون کاربر فعال دارد. در صورت فیلتر قطعی این اپلیکیشن، به احتمال زیاد کلیه‌ دامنه‌های تلگرام و آدرس‌های آی‌پی آن، توسط ارائه‌دهندگان اینترنت روسیه مسدود می‌گردد. البته امکان استفاده از آن با بهره‌گیری از وی‌پی‌ان همچنان امکان‌پذیر خواهد بود.

 

5 دیدگاه
 1. صورتی می گوید

  امیدوارم ایران اینکار نکنه چون کلی جوون درآمد شون از همین تلگرامه

 2. پریا می گوید

  چرا چون امنیت کاربراش رو فراهم کرده؟

  1. داریوش می گوید

   توی این دور ضمونه اینطوری شده کسی که حرفشون رو گوش نده
   و به نفع مردم باشه باهاش اینطوری رفتار میکنن

 3. نیما فلاح می گوید

  چی شد تلگرام ایکس میگفتن بلاک چین داره فیلتر نمیشه که؟؟

 4. seedni می گوید

  ایران هم به تبعیت اربابش فیلتر میکنه

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم