۸ دلیل برای آنکه از اپلیکیشن سکه استفاده نکنیم!

سکه یکی از اپلیکیشن‌های پرداخت و خدمات مالی است که توسط «به پرداخت»، بزرگترین شرکت پرداخت بانکی کشور طراحی شده و حالا به یکی از اپلیکیشن‌های پرتبلیغ در رسانه ملی تبدیل شده است. این اپلیکیشن که البته بسیار دیر به بازار اپ‌های پرداختی اضافه شده، دارای امکانات خوبی است ولی ضعف‌هایی نیز دارد که نمی‌توان از آن‌ها گذشت و همین موارد، دلایلی است که حتی بتوان گفت که از سکه استفاده نکنید!

در این مقاله قصد داریم پس از مطلبی که در بررسی این اپلیکیشن نوشتیم، به دلایلی اشاره کنیم که استفاده نکردن از سکه را توجیه کرده و کاربران را برای استفاده از اپلیکیشن‌های دیگری مثل آپ، تاپ، اپلیکیشن ۷۲۴ و… تشویق می‌کند.

com.bpm_.sekeh_512x512 8 دلیل برای آنکه از اپلیکیشن سکه استفاده نکنیم!

۱- عدم وجود امکان شارژ دلخواه همراه اول و رایتل در اپلیکیشن سکه!

یکی از ایرادات بزرگ اپلیکیشن سکه عدم وجود امکان شارژ دلخواه در مورد سیم کارت‌های همراه اول و رایتل است که قطعا مشتریان زیادی برای اعداد خاصی به آن مراجعه می‌کنند. البته این برنامه برای سیم کارت‌های ایرانسل این امکان را فراهم کرده و شاید برای این اپراتورها تبعیض قائل شده و به کلی مشتریان همراه اول و رایتل را نادیده گرفته است.

به طور مثال کاربرانی که قصد خرید بسته‌های اینترنتی حجیم و بلند مدت مانند بسته اینترنتی یکساله ۱۲۰ گیگبایت همراه اول را دارند، می‌بایست ۱۰ بار شارژ ۲۰ هزار تومانی خریداری کنند که البته با کم شدن مالیات، عملا باید ۱۱ بار این اتفاق بیفتد ولی اگر امکان خرید عدد دلخواه در این اپلیکیشن وجود داشته باشد، کاربر از تکرار چندباره خرید راحت می‌شود! ناگفته نماند بسیاری از کاربران با مشاهده این ضعف، عطای سکه را به لقایش می‌بخشند!

۲- عدم وجود بسیاری از بانک‌های بزرگ کشور در بخش کارت به کارت!

دومین ایراد بزرگ و دلیل استفاده نکردن از اپلیکیشن سکه، عدم وجود بسیاری از بانک‌های بزرگ کشور در لیست بانک‌های پشتیبانی شده است. در حال حاضر حدود ۲۰ بانک در لیست حضور دارند ولی سیستم بانکی کشور حدود ۳۶ عدد را شامل می‌شود که قطعا حضور بسیاری از بانک‌های دولتی و خصوصی و همچنین موسسات اعتباری پر مشتری در این اپلیکیشن امکان‌پذیر نیست.

۳- قیمت‌های سکه گول زننده است!

یکی از اشکالات قیمت‌دهی اپلیکیشن سکه عدم لحاظ کردن ۹ درصد ارزش افزوده است که قطعا اضافه شدن این مورد همانند بسیاری از اپلیکیشن‌های دیگر، در تصمیم گیری مشتریان این اپلیکیشن برای خرید خدمات موردنظرشان تاثیر گذار خواهد بود.

۴- عدم امکان خرید بسته‌های اینترنت همراه اول و رایتل!

یکی دیگر از مهم ترین دلایل عدم استفده از اپلیکیشن سکه، عدم وجود امکان خرید بسته‌های اینترنتی همراه اول است. برایمان عجیب بود که با وجود اختصاص دادن بخشی برای خرید بسته‌های اینرنتی این اپراتور، اما هیچ بسته‌ای در آن وجود نداشت و عملا خرید بسته‌های اینترنتی همراه اول یک بخش تزیینی است!

البته در مقابل مسئولین سکه به طور مفصل برای رقیب همراه اول اهمیت ویژه‌ای قائل شده‌اند و همه سرویس‌های ارایه شده توسط ایرانسل در این اپلیکیشن مورد پشتیبانی قرار گرفته و کاربران برای هر سرویس ایرانسل می‌توانند بسته‌های جداگانه خریداری کنند و مستقیما روی آن فعال نمایند.

همچنین در سکه امکان خرید بسته‌های اینترنت رایتل نیز وجود ندارد و این اپراتور که عملا با اینترنت همراه شناخته می‌شود و کاربران آن بسیار زیاد هستند، از خرید آنلاین و مستقیم بسته‌های اینترنتی محروم بوده و نمی‌توانند از سکه برای این کار استفاده کنند. به نظر می‌رسد به طور کلی با عدم وجود امکان خرید بسته‌های همراه اول، انتظار برای بسته‌های رایتل زیاده گویی است!

۵- عدم امکان پرداخت قبوض سیم کارت‌های دایمی ایرانسل و رایتل!

از دیگر اشکالات موجود در اپلیکیشن پرداخت مالی سکه، عدم امکان پرداخت مستقیم قبوض دایمی سیم کارت‌های ایرانسل و رایتل است که با توجه به تبلیغات فراوان ایرانسل و رایتل برای خرید سیم کارت‌های دایمی این دو شرکت، طبیعی است که تعداد کاربران دارای این سیمکارت‌ها نیز افزایش پیدا کرده و این کمبود سکه بسیار مشهود خواهد بود.

۶- عدم وجود امکان مشاهده جزییات اولیه بیمه عمر

یکی از امکانات اپلیکیشن سکه که البته خالی از عیب نیست و به آن اشاره خواهیم کرد، امکان خرید بیمه است ولی به طور مثال در بخش بیمه عمر که پرکاربردترین قسمت در بین بیمه‌ها خواهد بود. این بخش صرفا یک فرم دریافت اطلاعات بوده و عملا کاربر از یک اپلیکیشن مالی برای مشاهده جزییات بیمه‌ای بهره نمی‌برد.

در تستی که ما در آی‌تی‌رسان انجام دادیم و تا مراحل آخر پیش رفتیم، عملا چیزی به عنوان جدول پیش بینی و جدول تعهدات دریافت نکردیم و کارایی این بخش از اپلیکیشن و برنامه سکه زیر سوال رفت! چرا که فقط برنامه سکه از ما یک سری اطلاعات گرفت تا به صورت سنتی به آن رسیدگی شود که با ذات اپلیکیشن‌های این چنینی در تضاد است!

۷- عدم کامل بودن محصولات ارایه شده در بخش بیمه‌ای اپلیکیشن سکه

از دیگر معایب موجود در نرم افزار سکه، عدم کامل بودن محصولات ارایه شده در آن است که صرفا چند محصول خاص به مشتریان ارایه شده است. به طور مثال محصول مهم و تاثیرگذاری مانند بیمه بدنه در لیست بیمه‌های ارایه شده این اپلیکیشن مالی نیست که جزو پرفروش‌ترین و پردرخواست‌ترین موارد بیمه‌ای در بین مشتریان بوده و به دلیل سادگی فرآیند آن، بسیاری از کاربران متقاضی خرید این بیمه نامه از طریق فضای مجازی هستند.

از دیگر مواردی که معمولا در دیگر نرم افزارهای سکه از اهمیت فوق العاده‌ای برخوردار بوده و مشتریان زیادی دارد، بیمه حوادث است که شما در اپلیکیشن سکه قادر به سفارش آن نیستید و بسیاری از محصولات دیگر که با بی توجهی مسئولین سکه به هیچ کدام از آن‌ها پرداخته نشده است!

۸- بخش گردشگری نرم افزار سکه صرفا تبلیغی است!

یکی از بخش‌هایی که در اپلیکیشن سکه مورد توجه قرار می‌گیرد و در اولین نگاه تعجب ما و هر فرد دیگری را به خود برانگیخت، بخش گردشگری است که با توجه به تجربه ما در بررسی اپلیکیشن‌های مختلف، یک امکان فوق العاده و بسیار متمایز به نظر می‌رسید ولی با یک تست ساده متوجه شدیم که این بخش از سکه صرفا تبلیغاتی برای یک آژانس گردشگری است و سکه برای کاربران خود همانند بخش بیمه یا سایر بخش‌ها، امکان خاصی در نظر نگرفته و کاربر را به سایت یک آژانس گردشگری که احتمالا همکاری مالی با شرکت به پرداخت  دارد، ارجاع می‌دهد.

 

Seke-1000-Way2pay-96-06-28-810x454 8 دلیل برای آنکه از اپلیکیشن سکه استفاده نکنیم!

5 دیدگاه
 1. صورتی می گوید

  من که اصلا نصبش هم نکردم خیلی برنامه بی خودیه

 2. حمید می گوید

  کدوم یکی از این اپ‌ها از بیشترین تعداد بانکها برای کارت به کارت پشتیبانی میکنن؟

 3. مهدی می گوید

  منکه راضیم از این برنامه
  کارت به کارت ملت و آیندم رایگانه
  موجودی ملت هم رایگانه

 4. علی می گوید

  من که نصب کردم ..خیلی خوب بود ….در کل رضایت بخش بود.💝

 5. علیرضا می گوید

  نرم افزار خوبی بود ! هرچی که داشتین با کیفیت ارائه میدن! قیمتهاشم با بقیه یکیه!!!کلا خوبه!

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم