کیمیا خودرو و عرشیا خودرو؛ فروش از دم قسط اتومبیل و هزاران پرونده شکایت!

کیمیا خودرو و عرشیا خودرو جزو شرکت‌های لیزینگ پرحاشیه و جنجالی در کشورمان بودند که در دو سال اخیر سروصدای زیادی در بازار ایجاد کرده و توانستند صدها مشتری برای خود جلب نمایند ولی متاسفانه این شرکت‌ها نیز به جرگه شرکت‌های بدعهد پیوستند و صدها مشتری خود را سرگردان محاکم قضایی نمودند و در حال حاضر نیز وضعیت این دو لیزینگ خودرو مشخص نیست.

به گزارش آی‌تی‌رسان، شرکت‌های لیزینگ در سال‌های گذشته یکی از ارکان اصلی بازار خودرو محسوب می‌شدند که می‌توانستند با سرمایه تزریق شده خود در بازار، حجم معاملات و خرید و فروش‌های خودروهای داخلی و خارجی را افزایش دهند ولی همین موضوع برای بسیاری از کلاهبرداران نیز دستاویزی شد تا بتوانند با حضور در بازارِ بلبشوی لیزینگ خودرو، از آب گل آلود ماهی بگیرند و بسیاری از مشتریان خودرو را درگیر مشکلات مالی نمایند.

دو سه سالی است که بازار خودرو گرفتار شرکت‌های لیزینگی مانند کیمیا خودرو و عرشیا خودرو است که با مشتریان بسیار زیادی که از طریق تبلیغات غیر واقعی جذب کرده‌اند، ضربه سنگینی به اعتماد عمومی در این بازار زده و هنوز بسیاری از مشتریان متضرر این دو شرکت به حق و حقوق‌شان نرسیده و بسیاری از آن‌ها به دنبال اخباری از این شرکت‌ها بوده و پیگیری‌های ایشان پاسخ نداده است.

لیزینگ کیمیا خودرو و عرشیا خودرو؛ فروش از دم قسط اتومبیل و هزاران پرونده شکایت!

واقعیت لیزینگ‌های کیمیا خودرو و عرشیا خودرو چیست؟

عموما شرکت‌های لیزینگی که وارد بازار خودرو می‌شوند با یک ترفند بسیار ساده می‌توانند مشتریان بازار را فریب دهند و آن ترفند شرایط وسوسه کننده برای خرید خودروست که با وجود تجربه‌های بسیار زیاد در این زمینه برای بار هزارم نیز تکرار می‌شود و برای هزارمین بار نیز خبر اعتماد مردم به این شرکت‌ها منتشر می‌شود.

جالب است بدانید که شرکت‌های لیزینگ دارای مجوز بانک مرکزی عموما از تعداد مشتریان به مراتب پایین‌تری نسبت به شرکت‌های غیررسمی برخوردار هستند و دلیل این اتفاق، شرایط سختگیرانه و غیر جذابی است که این شرکت‌ها برای ارایه محصولاتشان دارند و معمولا تسهیل کننده خرید خودروهای داخلی و علی‌الخصوص خارجی هستند ولی شرکت‌های غیررسمی عملا با تبلیغات غیرواقعی مدعی هستند که حتی با اندک پول نقد هم مشتری می‌تواند بهترین خودروی خارجی را خریداری نماید!

شرکت‌های لیزینگ کیما خودرو و عرشیا خودرو نیز به همین منوال عمل کرده و با ارایه شرایط بسیار جذاب برای فروش محصولات مختلف موجود در بازار، صدها مشتری را فریب داده و پس از اینکه پول مردم را دریافت نمودند، با وعده و وعیدهای مختلف آن‌ها را سردرگم نموده و پس از مدتی مشخص شد این شرکت‌ها مجوزی از سوی بانک مرکزی نداشته و ضرر هنگفتی به ثبت نام کنندگان وارد شد.

لیزینگ-خودرو کیمیا خودرو و عرشیا خودرو؛ فروش از دم قسط اتومبیل و هزاران پرونده شکایت!

روند کار کیمیا خودرو و عرشیا خودرو از زبان یک مال‌باخته

با وجود صدها مال‌باخته در پرونده این شرکت‌ها، به‌راحتی می‌توان مصاحبه‌های بسیاری از این شرکت را منتشر کرد ولی برای نمونه به سراغ یکی از مال‌باخته‌های کیمیا خودرو رفتیم که حرف‌های جالبی از این شرکت بیان کرد. وی در این مصاحبه گفت:

من در روزنامه آگهی این شرکت را مشاهده و برای خرید یک دستگاه پژو پارس مبلغ ۱۱ میلیون تومان واریز کردم. در آگهی روزنامه این شرکت گفته شده بود که تاریخ تحویل خودرو ۲۵ روزه بوده و با توجه به اینکه من در بهمن ثبت نام کرده بودم، می‌بایست در اواسط اسفند ماه، خودروی خود را تحویل می‌گرفتم ولی دو سه روز قبل از موعد تحویل ماشین با شرکت تماس گرفتم و نتوانستم با مسئولین آن صحبت کنم.

وی در ادامه گفت:

تماس‌های مکرر من با شرکت نتیجه نداد و پس از اینکه این جواب ندادن‌ها نگرانم کرد، راهی دفتر شرکت شدم و فهمیدم به‌طور کلی شرکتی وجود ندارد و دفتر کاملا تخلیه شده است! البته تصور می‌کردم که من به تنهایی متوجه این موضوع شدم ولی بعد از مراجعه به محل شرکت و پرس و جویی که انجام دادم، متوجه دستگیری بعضی از کارمندان شرکت و همچنین تجمعات دیگر خریداران این شرکت شدم. پرونده‌های متعددی برای کیمیا خودرو باز شده بود و من تازه متوجه بلایی شدم که بر سرم آمده است.

تاسف بارتر است اگر بدانید که شرکت‌هایی مانند دفاتر مذکور، به دلیل فعالیت در بازار خودروهای خارجی دریافتی‌های بسیار بالاتری در این بخش داشته‌اند و به طور مثال یکی دیگر از مالباخته‌های این شرکت از پرداخت ۳۸ میلیون تومانی خود می‌گوید که حتی بخشی از اقساط تسهیلات داده نشده را نیز واریز کرده و حالا با یک ضرر هنگفت راهی محاکم قضایی می‌شود.

بازار-خودرو کیمیا خودرو و عرشیا خودرو؛ فروش از دم قسط اتومبیل و هزاران پرونده شکایت!

عرشیا خودرو و شرایطی که با آن‌ها قطعا شاخ در می‌آورید!

جالب‌تر از کیمیا خودرو و شرایطی که حداقل منطقی به نظر می‌رسید، شرایطی است که عرشیا خودرو معمولا با استفاده از آن نسبت به جذب سرمایه از مردم اقدام می‌نمود! این شرکت با یک ترفند جالب که “ما خودروهای سایپا، ایران‌خودرو و خودروهای خارجی را به صورت از دم قسط می‌فروشیم!” تبلیغات کرده و بسیاری از مشتریان به امید خرید خودروی روز خارجی بدون پیش پرداخت راهی این شرکت شدند.

اما قصه واقعا همین بوده است؟ خیر! عرشیا خودرو با این وعده که صرفا با پرداخت اقساط می‌توانید خودروی خود را تحویل بگیرید، وارد کار شده و از صدها نفر با عناوین مختلف دریافت هزینه داشته است که طبق اعلام پلیس، پرونده‌های مختلفی از تخلفات این شرکت در محاکم قضایی وجود دارد و محل این شرکت پلمپ شده است.

کدام شرکت‌های لیزینگ خودرو دارای مجوز بانک مرکزی هستند؟

برای مشاهده شرکت‌های دارای مجوز بانک مرکزی می‌توانید از این لینک استفاده کنید و صرفا به این شرکت‌ها مراجعه نمایید. بدیهی است در صورتی‌که مشکلی برای لیزینگ‌های موجود در این لیست بوجود آید، بخش نظارتی بانک مرکزی وارد عمل شده و مشکلات آن را برطرف خواهد کرد.

21 دیدگاه
 1. محسن ایمانزاده می گوید

  کلاهبردار تر از اینها شرکت پرشین پارس هست

 2. Dawsh baze می گوید

  عرشیا خودرو. اخ اخ اخ اخ
  یهنی رو دستش نیومده همجین مختو میزنن منی که ادعام میشه رو پیچوندن. خدا کنه این لیزینگیا ب راه راست هدایت بشن

 3. فرهاد می گوید

  سلام.این شرکت کیمیا خود رو یک شرکت کلاهبردار است اصلا ماشینی در کار نیست ریالی پرداخت نکنید که مثل اب خوردن پولتان را میخوردواگر وجهی پرداخت کردید حتی همان مبالغ جزیی اولیه ۳۰۰ ویا ۵۰۰ هزار تومان حتما از طریق پلیس آگاهی شکایت کنید وپولتان قابل برگشت است وقرار داد انان بی ارزش وخود نمونه بارز کلاهبرداری است .اصلا تنبلی نکنید و نگویید مبلغ کم است کی حوصله داره برا ۵۰۰ تومن چرا برم دنبال شکایت .چون اونها هدفشون همینه و روزانه دههها نفر رو فریب میدن ودرماه ببینید سر به کجا میزنه.

 4. همایون می گوید

  همین الان یک شرکت به نام کیمیا خودرو با دو شعبه در خ جمهوری و صادقیه اقدام به فروش اقساطی ماشین میکند و چند ماهی پول مردم را در دست میگیرد و بعد از چند ماه وعده و وعید تو خالی پول شمارا با کسر بر میگرداند. لطفا گول هیچ شرکت ماشین فروشی را نخورید.
  هیچ شرکتی با شرایط خوب نمیتواند شمارا صاحب ماشین کند.

 5. سارا می گوید

  اخ اخ یه خانوم افشار هست اونجاااا چی بگممممممم چجوری سرمن کلاه گذاشت باچرب زبونی اخرشم گفت بیای دنبال پولت میگم بچه ها سرتو ببرن

  1. امید می گوید

   به پولت رسیدی

 6. سهراب می گوید

  من از دیماه تا بهمن مبلغ ١٣٠میلیون تومان برای خودرو سورنتو واریز کردم بعد از کلی تهدید البته میتونستم تهدیدامم عملی کنم ٢۴خرداد تونستم کل پولمو ازشون بگیرم ولی اونموقع با این پول براحتی از یه شرکت معتبر میتونستم توسان بخرم همون اقساطی
  شرکت کیمیا خودرو واسه دو تا خواهر برادرمتولد هفتاد به اسم مهدی فتاحی نیا و دلنیا فتاحی نیا و یکی دیگه به اسم اکبر مختارزاده است که مدیرعاملشم همین مختارزادست که هیچوقت نمی بینیدشون
  کارای آگاهیشونو میخوام پیگیری کنم بدم دست وکیل خبره
  بجرم کلاهبرداری
  به همین هم میگن آقازاده ان و از این حرفا

  1. reza می گوید

   سلام
   تمامی حرفای این اقا صحیح است

 7. ضامن می گوید

  شرکت کمیا خودرو مسئولش دستگیر شده و در حال حاضر آگاهی شاپور دایره ۲۸ میباشد لطفا همگی مراجعه کنید دفترشون هم پلمپ شده کلاهبردار واقعی هستند

  1. Mehdi می گوید

   ما هم از شاکیان این شرکت هستیم باید یه گروه تلگرامی برای تجمع و شکایت باشه

 8. قربانعلی می گوید

  تازه پرسنلش به زنهای مردم حمله کردند و زیر لگد و مشت لهشون کردند .
  خیلی زور داره که هم پولت رو بخورن و هم کتکت هم بزنند

 9. زهرا می گوید

  از اینا کثیف تر خودشونن یعنی واقعا خدا نگذره ازشون ی مشت کلاهبردار با ی مشت کارمند عقده ای بدبخت مردم توروخدا از این کلاهبدارا نخرید واقعا مگه پولتون از تو جوب پیدا میکنید که با دست میدید با پا باید بیفتید دنبالش

 10. ابراهیم می گوید

  سلام خوب هستید
  ببخشید منم مال باخته شرکت کیمیا خودرو هستم
  از شهرستان لطفا راهنمایی کنید که چجور میتونم به پولم برسم
  اینم شمارمه ۰۹۳۶۰۵۵۸۰۲۹ با من تماس بگیرید
  اطلاعاتی هم ازشون دارم
  لطفا کمک کنید که به پولمون برسیم

 11. سعید می گوید

  لطفا یک گروه تلگرام برای مال باخته ها تشکیل دهید تا از شرایط کار باخبر شوند بنظر اینجانب تمامی پرسنل دفتر این شرکت کلاهبردار نیز باید دستگیر شوند اقایان کشاورز و عبادی و خانم احمدی که دانسته دست به چنین کاری زدند

 12. abed می گوید

  دوستان عزیز تحت هیچ شرایطی گول این شرکت ها رو نخورین اینا فقط با پول شما کار میکنن آخرش هم وقتت حدر رفته هم انرژیت تازه کلی هم علاف شدی تا بتونی پولت و ازشون بگیری. نمونش شرکت مهر خودرو گستر طوس که دست همه اینارو از پشت بستن. واسه پولتم که اقدام کنی بهت توهین میکنن. تجربش و به شخصه داشتم هر کسی در مورد این شرکت سوالی داره یا مثل من دنبال پولشه باهام تماس بگیریه ۰۹۱۵۵۴۴۹۰۰۲
  این شرکت ها تو سایت با ما و از این قبیل آگهی میزارن تا سریعتر به حدفشون برسن. سایت باما همش آگهی کلاه برداریه. نمیدونم چرا تو این مملکت اینقدر راحت میان کلاه برداری میکنن و هیچ کس هم نیست که برخورد کنه باهاشون.

 13. تربتی می گوید

  سلام شرکت کیمیا خودرو یک شرکت کلاه برداری هست من از شعبه جمهوری ماشین پیش خرید کردم و قرار بود ۲۵ ادریبهشت تحویل دهند که هنوز تحویل ندادن اصلا کسی جواب گو نیست

 14. محمود می گوید

  تو رو خدا پیگیری کنید ببینید این کیمیا خودرو چی شد الان ۲۰ روز پلمپ شده و رفتیم آگاهی شاپور شکایت ولی هیچی معلوم نیس

 15. Ali می گوید

  هر روز مخصوصا عرشیا خودرو آگهی فروش خودرو را در دیوار با شرایط استثنایی بیان می کنند .
  کلاه برداری در مملکت ما یه چیز عادی شده ، هزاران پرورده شکایت دارن ، باز با چه رویی هر روز تبلیغ فروش ماشین خودش و توی دیوار و شیپور می ذاره.

  بابت اطلاع رسانی واقعا ممنونم

 16. m می گوید

  خب پس بخوام اقساطی خرید کنم چطور اعتیار شرکت رو بفمم??

 17. خلیل عباس زاده می گوید

  سلام این شرکت کیمیا خیلی عوضیه منم الان ۳۶۷۵۰هزار تومان پول ریختم واسه جک اس ۵الان ۵ماهه گفته بودن ۲۰روزه کاری ۴تا۵ با رفتیم گفتن که توشماره گزاری گیرکردیم ماشینااماده هستن

 18. شيرين می گوید

  دوستان شرکت دنیز خودرو ایرانیان هم ماشین تحویل نمی ده پولتونو چهار ماه نگه می دارن پس می دن

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم