چگونه در اندروید دو برنامه‌ را در کنار هم اجرا کنیم؟!

حالت Split Screen Mode یا صفحه نمایش تقسیم‌شده در گوشی‌های اندروید به شما این امکان را می‌دهد تا به‌صورت هم‌زمان دو برنامه را بر روی تلفن همراه خود مشاهده کرده و با آن‌ها کار کنید. به‌عنوان مثال، اگر شما در تلاش برای کپی کردن و جای‌گذاری متن از یک برنامه به برنامه دیگر هستید و یا می‌خواهید در حالی‌که توییتر خود را چک می‌کنید، ویدیویی را نیز تماشا کنید، به‌راحتی می‌توانید با Split Screen Mode این کار را انجام دهید.

برای استفاده از حالت صفحه نمایش تقسیم‌شده به چه چیزهایی نیاز دارید؟

اگر می‌خواهید از حالت صفحه نمایش جداگانه اندروید استفاده کنید، باید نسخه اندروید ۷ (نوقا) و یا نسخه‌های بعدی آن را بر روی دستگاه اندرویدی خود اجرا کنید. شما همچنین به برنامه‌هایی نیاز دارید که از این ویژگی پشتیبانی می‌کنند. بعضی از تولیدکنندگان تلفن همراه، مانند سامسونگ، ویژگی‌های مختلفی از حالت Split Screen Mode را به کاربران خود ارایه می‌دهند.

این روش باید در هر گوشی گوگل و احتمالا سایر گوشی‌های اندرویدی تولید شده توسط تولیدکنندگان کار کند. متاسفانه، همه برنامه‌های اندرویدی از حالت Split Screen Mode پشتیبانی نمی‌کنند. اگر یک برنامه از این حالت پشتیبانی نکند، در قالب یک پیام به شما اطلاع می‌دهد. در این حالت شما باید در قسمت بالای صفحه نمایش خود پیام “برنامه از حالت Split Screen Mode پشتیبانی نمی‌کند” را مشاهده کنید.

همچنین هنگام انتخاب برنامه دوم که می‌خواهید در حالت نمایش جداگانه ببینید، همان پیام را در تمام برنامه‌هایی که از این حالت پشتیبانی نمی‌کنند، مشاهده خواهید کرد.

نحوه استفاده از حالت صفحه نمایش تقسیم‌شده بر روی اندروید

Split-Screen-Mode-on-Android چگونه در اندروید دو برنامه‌ را در کنار هم اجرا کنیم؟!

حالا که می‌دانید برای استفاده از این حالت به چه چیزهایی نیاز دارید، در ادامه چگونگی استفاده از آن را توضیح خواهیم داد؛ با ما همراه باشید.

برای شروع روی دکمه مربعی شکل جابه‌جایی بین برنامه‌ها در گوشه و پایین سمت راست صفحه ضربه بزنید. برنامه مورد نظر خود که می‌خواهید در بالای صفحه قرار دهید را پیدا کرده و روی آن ضربه بزنید و یا آن را به سمت بالا بکشید. پس از این کار برنامه دوم که می‌خواهید در پایین صفحه قرار دهید را انتخاب کرده و برای قرار دادن آن در زیر برنامه اول روی آن ضربه بزنید.

اگر برنامه‌ای که می‌خواهید در بالای صفحه قرار دهید در حال اجرا است، می‌توانید از این روش استفاده کنید:

در حالی‌که برنامه در حال اجرا است روی دکمه مربعی شکل سوییچ بین برنامه‌ها ضربه بزنید و آن را نگه دارید. (این کار برنامه را در موقعیت بالا روی صفحه نمایش قرار می‌دهد.) حال باید برنامه‌ای که می‌خواهید در پایین صفحه قرار دهید را پیدا کرده و روی آن ضربه بزنید تا زیر برنامه اول جانمایی شود.

نحوه پنهان کردن یا خروج از حالت صفحه نمایش تقسیم‌شده

اگر می‌خواهید هر دو برنامه را به‌طور موقت پنهان کنید، فقط کافی است دکمه Home را لمس کنید. این کار ویژگی Split Screen Mode را به بالای صفحه منتقل می‌کند. شما همچنان خواهید توانست قسمت کوچکی از برنامه فوق را به همراه نوار سیاهی که دو برنامه را جداسازی می‌کند، مشاهده کنید. شما می‌توانید آن نوار را بکشید تا هر دو برنامه دوباره برای شما نمایش داده شود.

اگر می‌خواهید از حالت Split Screen Mode خارج شوید، دو راه پیش‌روی شما قرار دارد که می‌توانید یکی از آن‌ها را انجام دهید:

اولین و ساده‌ترین راه این است که فقط دکمه مربعی شکل جابه‌جایی بین برنامه‌ها را تا زمانی که برنامه بالا یک بار دیگر تمام صفحه را بپوشاند، لمس کرده و نگه دارید کنید.

راه دوم این است که روی خط سیاه‌رنگ ضربه بزنید و آن را بکشید. برای این منظور فقط کافی است آن خط را به پایین صفحه بکشید.

آیا شما از حالت Split Screen Mode استفاده می‌کنید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع makeuseof

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم