اپل به دنبال رفع مشکلات شنوایی کاربران با استفاده از ایرپاد‌هایش است

شرکت اپل همواره به منظور کمک و پشتیبانی بهتر از کاربرانش در زندگی روزمره، تلاش و توجه خود را بر روی یافتن روش‌های کارآمد‌تر و تولید محصولات کاربردی‌تر قرار داده است. در این بین ساعت هوشمند اپل یکی از سرآمدترین این محصولات بوده که توانسته در حوزه سلامت کاربران نقش خود را به خوبی ایفا نماید و طی چند سال اخیر موارد متعددی از گزارشات مرتبط با کمک‌رسانی و هشدار‌های پزشکی به موقع این محصول که موجب حفظ جان کاربران اپل شده، منتشر گشته است.

iPhone-AirPods-Live-Listen-450x267 اپل به دنبال رفع مشکلات شنوایی کاربران با استفاده از ایرپاد‌هایش است

اکنون به نظر می‌رسد مهندسان کوپرتینو ارمغان جدیدی را برای بهبود کنترل و بررسی وضعیت سلامت کاربران یافته‌اند و قصد دارند تا از ایرباد‌های بی‌سیم برای این منظور کمک بگیرند. شاید اطلاع داشته باشید که در سیستم عامل iOS قابلیتی به نام گوش دادن زنده (Live Listen) وجود دارد. این قابلیت زمانی که شما یک دستگاه شنوایی Mfi را با آی‌فون خود جفت می‌کنید فعال شده و در دسترس قرار می‌گیرد اما حالا اپل توانسته است در نسخه بتای iOS 12 سبب شناسایی جفت ایرپاد‌تان به عنوان ایرفون‌ها شود که با قابلیت Live Listen  نیز کار خواهد کرد.

اساس ایده استفاده از ایرپاد‌ها، بهره‌گیری از میکروفن‌های آن به عنوان تقویت کننده صدا و رساندن صدای بهینه شده به گوش کاربر است. البته بدیهی است که این وسیله قرار نیست تمام مشکلات شنوایی کاربران را حل نماید و جایگزین تجهیزات تخصصی شنوایی همچون سمعک و … گردد. البته هنوز به طور دقیق نیز مشخص نیست که اپل چگونه قصد دارد تا این ویژگی را به طور گسترده مورد استفاده قرار دهد و توسعه آن در کنار دیگر تجهیزات شنوایی به چه صورت است اما به احتمال زیاد این فناوری به بهبود دستگاه‌های سبک و کوچک شنوایی کمک خواهد رساند. حتی شاید بتواند به مکالمه بهتر کاربران نیز کمک نماید.

منبع phonearena

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم