روش استفاده از قابلیت BedTime در سیستم‌عامل iOS

اگر شما برای بیدار شدن از خواب و زنگ هشدار از گوشی آیفون خود استفاده می‌کنید، به‌احتمال‌زیاد برنامه Clock یک برنامه بسیار پرکاربرد برای شماست. بااین‌وجود، یک ویژگی بسیار مفید دیگر در برنامه اصلی Clock وجود دارد که ممکن است آن را نادیده گرفته باشید؛ این ویژگی مهم و بسیار خوب “زمان خواب” است. این برنامه می‌تواند عادت و مدت‌زمان خواب شما را بسیار بهبود بخشد. این ویژگی کارنامه مدت‌زمان خواب و روند اصلی آن را دنبال کرده و به شما کمک می‌کند که با خواب مناسب، سالم و سرحال باشید.

چگونه از ویژگی “زمان خواب” در گوشی آیفون استفاده کنیم؟

زمان و مدت خواب مناسب از اصلی‌ترین کارهایی است که باید برای سلامتی و سالم بودن انجام دهیم. ویژگی “زمان خواب” با هشدارها و مشخص کردن زمان‌ها به شما کمک می‌کند که در وقت مناسب بخوابید. همچنین این ویژگی می‌تواند مانند یک برنامه ثبت عادت خواب شما عمل کند و به شما اعلام کند که در چه روزهایی خواب مناسب داشته و چه کارهایی برای بهتر شدن مدت‌زمان خوابتان باید انجام دهید.

برای فعال کردن و مدیریت این ویژگی مفید، از روش زیر عمل کنید:

  • برنامه Clock را باز کنید.
  • بر روی Bedtime ضربه بزنید.
  • وارد Options (قسمت سمت چپ بالای صفحه‌نمایش) شوید و تنظیمات را برای زمان خواب تنظیم کنید. بازه زمانی خواب خودتان در روزهای مختلف هفته را انتخاب کنید و زنگ هشدار بیدار را مشخص و میزان صدای آن را نیز تنظیم کنید.
  • روی Done ضربه بزنید. حال آیکون “ماه” را بگیرید تا زمان رفتن به رختخواب و از آیکون زنگ نیز زمان بیدار شدن را تنظیم کنید.
  • کلید تغییر در قسمت سمت راست را برای روشن یا خاموش کردن “زمان خواب” تنظیم کنید.

این ویژگی همچنین یک نمودار از زمان خواب شما را خواهد داشت. با هشدارهای مناسب این برنامه تلاش می‌کند که مدت و زمان خواب شما را هر روز تنظیم کند و به سالم و سلامت ماندن شما کمک کند. شما نیز می‌توانید جزئیات بیشتر را در قسمت “تاریخچه خواب” از برنامه Health در آیفون مشاهده کنید.

برای این کار مراحل زیر را طی کنید:

  • برنامه Health را باز کنید.
  • روی قسمت Health Data بزنید.
  • وارد بخش Sleep شوید.
  • از آنجا Sleep Analysis را مشاهده کنید.

در قسمت تحلیل خواب، مدت‌زمان خوابیدن و زمان بیداری و جزئیات مربوط آنها در چند روز بررسی می‌شود.

توجه کنید که ویژگی “زمان خواب”در برنامه Clock تنها زمانی را که شما در رختخواب بوده‌اید، بررسی می‌کند و توجه به آن ندارد که آیا شما خواب بوده یا اصلا جابجا شده‌اید. برای آنکه برنامه دقیق مدت‌زمان خواب بودن شما را بررسی کند می‌توانید از ابزارها و برنامه‌های دیگر استفاده کنید. قطعا برای آنکه عادت طولانی‌مدت خود را عوض کنید باید زمان دقیق خوابیدن خود را کنترل و آن را بهبود ببخشید.

پیام بگذارید