اچ‌تی‌سی اولین گوشی بلاک‌چین دنیا را می‌سازد!

اچ‌تی‌سی به‌تازگی تایید کرده است که در حال ساخت اولین موبایل بلاک‌چین (Blockchain) دنیا است؛ یک دستگاه اسرارآمیز که احتمالا ۱۰۰۰ دلار قیمت خواهد داشت و به کاربر اجازه خواهد داد تا هویت دیجیتالی برای خود داشته باشد.

این دستگاه کدنام Exodus دارد و جزییات آن هنوز در هاله‌ای از ابهام است؛ تنها چیزی که از آن داریم یک تصویر بلوپرینت است. اچ‌تی‌سی پیش‌تر گفته بود که در حال کار بر روی چنین دستگاهی است، اما بالاخره جزییات آن را تایید کرد و حالا قرار است اواخر امسال از آن رونمایی کند و جزییات بیشتر درباره قیمت آن نیز در سه‌ماهه سوم امسال اعلام خواهد شد.

اچ‌تی‌سی همچنین یک سمت اداری عجیب با عنوان مدیر ارشد دیجیتالی در شرکت ایجاد کرده است و حالا مدیر مربوطه درباره گوشی‌های جدید این‌چنین می‌گوید:

در عصر اینترنتی جدید مردم به‌طور کلی نسبت به داده‌های خود بسیار آگاه هستند و همین امر فرصت مناسبی برای مجهز کردن کاربران به هویت دیجیتالی‌شان است. Exodus شروع بزرگی برای این هدف است، چراکه گوشی هر فرد شخصی‌ترین وسیله اوست و همه داده‌های او از آنجا نشات می‌گیرد. من درباره این دستگاه که در واقع از اینترنت مرکززدایی کرده و آن را برای کاربران مدرن از نو شکل خواهد داد، بسیار هیجان ‌زده هستم.

این گوشی تماما درباره یک رویکرد منحصر‌به‌فرد نسبت به داده‌ها و اطلاعات کاربر است و با عرضه بلاک‌چین و امنیت و حفاظتی که همراه آن خواهد بود، تحقق خواهد یافت. همه آن‌چه که می‌توان درباره این گوشی جدید گفت در جمله زیر خلاصه شده است:

ما رویای گوشی‌ در سر داریم که همه اطلاعات، داده‌ها و هویت افراد را در خود نگه ‌دارد و در واقع یک هاب برای دیتاهای کاربران باشد.

گوشی جدید در همه نقاط دنیا در دسترس خواهد بود اما فقط با یک استثنا:

می‌خواهم بگویم که قطعا این گوشی بیرون از چین در همه جای دنیا در دسترس خواهد بود، اما چین قوانین متفاوتی دارد، همان‌طور که قوانین مربوط به اندروید نیز در چین به‌گونه‌ای دیگر است.

اما پرسش اصلی این است که آیا این دستگاه تولید انبوه خواهد داشت و برای عموم در دسترس خواهد بود یا نه؟ به نظر چنین نمی‌رسد و احتمال دارد که تنها برای گروه‌ها و کاربران خاصی عرضه گردد، اما تا آن‌موقع باید صبر کرد.

منبع phonearena

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم