خبرهای جدید در رابطه با طراحی گوشی گوگل پیکسل 3 ایکس‌ال

با توجه به شایعات، گزارش‌ها و البته پیش‌بینی‌های کلی احتمالا تا پاییز امسال نسل سوم گوشی‌های هوشمند پرچم‌دار پیکسل شرکت گوگل رونمایی و عرضه خواهد شد. در سال 2016 شرکت گوگل تولید گوشی هوشمند این نسل را با ارایه پیکسل و پیکسل ایکس ال آغاز کرد. پس‌ از آن در سال 2017 نسل جدید را با نام پیکسل 2 و پیکسل 2 ایکس ال به بازار فرستاد. گزارش‌ها حاکی از آن است که مدل بعدی این نسل، یعنی پیکسل 3 و پیکسل 3 ایکس ال هم‌زمان رونمایی خواهند شد. هرچند که نام این محصولات به‌احتمال‌زیاد تغییری نخواهد داشت، اما ظاهرا تغییراتی در طراحی آنها به‌خصوص در مدل ایکس ال وجود دارد. اکنون خبرهایی در رابطه با طراحی پیکسل ۳ ایکس‌ال منتشر شده است.

ظاهرا بر اساس این گزارش‌ها پیکسل 3 ایکس ال یک بریدگی در بالای نمایشگر خود، مشابه با آیفون X اپل خواهد داشت. با وجود قابلیت‌های عملی این ویژگی، بسیاری از کاربران و مشتریان گوشی‌های هوشمند، این بریدگی را مانعی برای زیبایی طراحی آن می‌دانند. بنابراین به‌احتمال زیاد تعدادی از مشتریان این محصول جدید گوگل را خیلی زیبا به‌شمار نیاورند.

همچنین گفته می‌شود که این بریدگی در بالای نمایشگر، نصب دوربین دوگانه در جلوی گوشی را آسان‌تر می‌کند. شرکت‌های مختلفی در جهان چیدمان و آرایش دو سنسور دوربین در کنار هم را امتحان کرده‌اند و البته محصولاتی مانند آیفون X اپل یا سامسونگ گلکسی نوت 8 این ویژگی را فقط برای دوربین پشتی گوشی خود قرار داده‌اند.

نظرهای مختلفی درباره دو سنسوری بودن دوربین جلوی پیکلس 3 ایکسل ال وجود دارد. احتمال می‌رود با به‌کارگیری این ویژگی عمق میدان عکس و قفل صورت آن بسیار بهبود یابد. با توجه به آنکه هم‌اکنون گرفتن عکس‌های سلفی بسیار در جهان پرطرفدار است، احتمالا تبلیغات تلویزیونی پیکسل 3 ایکس ال در مورد کیفیت بی‌نظیر و جادویی عکس‌های سلفی باشد. بنابراین همه آنهایی که طرفدار دوربین باکیفیت هستند، باید امیدوار باشند که این غول بزرگ دنیای فناوری از نظر خود در این مورد منصرف نشود.

در این محصول جدید، دو لنز دوربین در کنار بلندگوی جلوی گوشی و یک چانه پایین نمایشگر برای اسپیکر طراحی می‌شود. این گزارش در مورد قسمت پشت گوشی از احتمال وجود یک لنز تک برای دوربین و یک فلاش خبر داده است. اینکه دوربین با سنسور دوگانه تنها جلوی گوشی قرار گیرد و در پشت آن دوربین با یک لنز باشد (کارخانه‌های کمی این عمل را انجام داده‌اند)، یک اتفاق عجیب است. شاید با این کار شرکت گوگل می‌خواهد تفاوت خود را با شرکت‌هایی مثل سامسونگ و اپل نشان دهد. با توجه به آنکه رقابت در بین تولیدکنندگان گوشی هوشمند بسیار زیاد است، شاید تفاوت‌های این‌چنینی باعث شود که مشتریان جذب یک محصول جدید شوند. اگر ایده دو سنسور برای دوربین جلویی، در گوشی پیکسل 3 ایکس ال موفق باشد، شاید شرکت موتور جستجوی اول دنیا، بتواند گوی سبقت را از اپل و سامسونگ در این عرصه برباید.

اگر گوشی پیکسل 3 ایکس‌ال با ارایه یک دوربین دوگانه در جلو در بین مشتریان موفق باشد، این احتمال وجود دارد که محصولات بعدی، این ویژگی را برای دوربین پشتی نیز به کار گیرند. البته توجه داشته باشید که ارتقا اساسی ویژگی دوربین‌های جلو و پشت گوشی یک پروسه طولانی است و اضافه کردن ویژگی‌های جذاب و جدید بسیار دشوار است. به‌هرحال همچنان کاربران و طرفداران این نسل از گوشی‌های گوگل می‌توانند امیدوار باشند که درنهایت پیکسل 4 ایکس ال، هم در جلوی گوشی و هم در پشت آن یک دوربین دوگانه داشته باشد.

با توجه به آنکه نسل اول این گوشی‌ها در تاریخ چهارم آگوست سال 2016 عرضه شد و همچنین پیکسل 2 و پیکسل 2 ایکس ال باز هم در چهار آگوست سال 2017 منتشر شدند، انتظار داریم که اگر شرکت گوگل این سنت را نشکند، این دفعه نیز گوشی‌های پیکسل 3 و پیکسل 3 ایکس ال را در روز پنجشنبه چهارم آگوست امسال رونمایی کند. اگر در تاریخ یادشده این گوشی‌ها رونمایی شوند، چند هفته بعد از آن، یعنی 19 آگوست به‌صورت کلی و عمومی به بازار عرضه خواهند شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید