دوربین واقعیت مجازی Hydrus VR امکان فیلمبرداری ۳۶۰ درجه از اعماق دریا را با کیفیت 8K فراهم می‌کند

امروزه واقعیت مجازی به ما این امکان را می‌دهد تا هر چیزی در اطراف دنیا را از فاصله‌های دور تجربه و کشف نماییم. مکان هیجان‌انگیز دیگر برای بهره‌گیری از این فناوری، اعماق دریاست. شرکت Marine Imaging Technologies، یک سیستم دوربین جدید معرفی کرده که قادر است به صورت ۳۶۰ درجه، ویدیوهایی از اعماق اقیانوس‌ها تهیه کند. این سیستم که Hydrus VR نام دارد برای تجربه‌های حرفه‌ای و تهیه فیلم‌های مستند ساخته شده و به هیچ عنوان برای سرگرمی نیست.

Hydrus VR ترکیبی از ۱۰ دوربین است که می‌تواند ویدیوهای ۳۶۰ درجه‌ای با کیفیت 8K و 4K در اعماق ۳۰۰ متری و در شرایط بسیار کم‌نور با ۰.۰۰۴ لوکس فیلمبرداری کند. هشت تا از دوربین‌‌ها به‌طور افقی در یک دایره قرار گرفته‌اند و دوتای دیگر هم در حالت قائم تصویربرداری می‌کنند. هر کدام از آن‌ها، دوربین‌های جدید UMC-S3CA سونی با حساسیت بسیار بالا و با لنزهای SLR Magic E-Mount هستند که قادرند تصاویری تا ایزوی ۴۰۹۶۰۰ را ارایه نمایند.

انتظار می‌رود که Hydrus VR برای گرفتن فیلم‌هایی نادر از ماهی‌های آب‌های عمیق و کشف غارهای ناشناخته استفاده گردد. به‌همین خاطر، این دستگاه از عمر باتری و ظرفیت حافظه کافی برای فیلمبرداری مدوام تا دوساعت برخوردار است. این مدت زمان می‌تواند با یک ماژول کنترل زیر آبی تا هشت ساعت نیز افزایش یابد. همچنین می‌توان از بازوهای مکانیکی یا ابزارهای روباتیک برای حمل وزن ۷۵ پوندی آن در آب‌های شور استفاده کرد.

این سیستم، ویدیوهای خود را با ترکیب خروجی هر کدام از دوربین‌ها و با هم‌پوشانی ۶۰ درصد ایجاد می‌کند و در نهایت تصویر بدون نقصی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

Hydrus VR camera system captures 360 8K video deep underwater

منبع slashgear
ممکن است شما دوست داشته باشید

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.