زاهدی: هومینگ خرید و فروش ملک در فضای مجازی را متفاوت خواهد کرد

هومینگ سرویس واسطه خرید و فروش املاک و مستغلات است که توانسته با فایلینگ بیش از 80 هزار ملک در سرتاسر کشور به یکی از مراجع مهم در مینه املاک تبدیل شود که به همین بهانه به سراغ حمیدرضا زاهدی یکی از مسئولین این استارتاپ رفتیم تا بیش از پیش با این گروه تازه وارد و البته سرمایه‌دار آشنا شویم.

آی‌تی‌رسان: جناب آقای زاهدی لطفا کمی در مورد فعالیت هومینگ توضیح دهید.

هومینگ یک سامانه هوشمند است که در حوزه املاک و مستغلات فعالیت می‌کند و توانسته در این حوزه فایلینگ عظیمی را در دسترس مردم قرار دهد. خدمات وابسته به این صنعت نیز در حوزه فعالیت‌های هومینگ قرار گرفته و ما قصد داریم به مرجعی قابل اعتنا و اعتماد برای حوزه املاک کشور تبدیل شویم. این سرویس در حال حاضر در 19 شهر و 15 استان کشور فعالیت داشته و به مشتریان ارایه سرویس می‌کند.

مشتریان می‌توانند از طریق سایت و اپلیکیشن هومینگ اقدام به درج آگهی‌های مربوط فروش، اجاره و خرید ملک نمایند و هیچ هزینه‌ای برای این کارها پرداخت نخواهند کرد. مراحل ایجاد اولیه این سایت از اوایل سال 96 آغاز شد و در آبان همان سال به مرحله اجرایی رسید.هومینگ

هومینگ از زیرمجموعه‌های شرکت هلدینگ نتاپ (Netap) محسوب می‌شود که توانسته عملیات ثبت بدون واسطه املاک را عملیاتی نماید.

از دیگر امکانات ما عکس‌برداری 360 درجه رایگان است که مشتریان می‌توانند با درخواست این سرویس، فایل ملک خود را با شرایط و تصاویر بهتری به مشتریان عرضه کنند. طبیعتا با توجه به امکاناتی که به مشتریان ارایه می‌کنیم از بازدیدهای بی هدف جلوگیری کرده و مشتریان می‌توانند ابتدا بازدید اولیه را در سایت انجام داده و در صورت تمایل و علاقه برای خرید یا اجاره به محل ملک مراجعه کنند و صحبت‌ها و بازدید نهایی را انجام دهند.

طبیعتا مشتری با توجه به تصاویر سه بعدی VR و دیگر جزئیات مربوط به هر ملک می‌تواند مقایسه‌های خود را انجام داده و بهترین انتخاب را داشته باشد.

آی‌تی‌رسان: آیا فعالیت شما با فعالیت بنگاه‌ها و مشاورین املاک تناقض یا تعارضی دارد؟

در حال حاضر فعالیت ما صرفا به عنوان یک مرکز فایلینگ بوده و به عنوان یک مرکز برای مشاهده موارد موجود در زمینه‌های مختلف خرید، فروش و اجاره محسوب می‌شود که طبیعتا این کار تعارضی با فعالیت مشاورین املاک ندارد.

مشتریان در سایت ما صرفا بر اساس قیمت و منطقه امکان انتخاب ملک ندارند بلکه می‌توانند بر اساس جزییات بیشتر از قبیل آسانسور و امکانات دیگر اقدام به انتخاب ملک موردنظرشان بکنند. به نظر ما هومینگ فضای خوبی است که از اقشار مختلف به آن مراجعه کرده و با ثبت و مشاهده ملک به رونق بازار کمک کنند و در یک فضای سالم و بی طرف معاملات خود را تسریع ببخشند.

البته گفتنی است که سرویس ما به ثبت ملک‌های تکراری حساس بوده و هیچ کس قادر به ثبت یک ملک در عناوین مختلف نیست ولی طبیعتا امکان ثبت چندین فایل برای یک نفر وجود خواهد داشت. این ثبت چندین فایل به شرط مجزا بودن هر واحد بوده و ما نیز از این موضوع استقبال می‌کنیم.

هومینگ

آی‌تی‌رسان: آیا شما در معامله هم دخالت می‌کنید یا قصد این کار را دارید؟

اصولا ما در حال حاضر قصدی برای دخالت در معامله مشتریان نداریم و صرفا به عنوان یک مرکز برای مشاهده فایل‌های مختلف خرید و فروش شناخته می‌شویم.

آی‌تی‌رسان: در بحث قیمت گذاری هم وارد می‌شوید؟ آیا مشتری قادر به ثبت هر قیمتی است و بازارتان را از این نظر کنترل نمی‌کنید؟

این موضوع به شدت به دیتابیسی که ما از مشتریان دریافت می‌کنیم بستگی دارد. حدود 9 ماه است که فعالیت خود را آغاز کردیم و با توجه به اینکه اطلاعات ما مربوط به این 9 ماه است فعلا به این موضوع ورود نکردیم و قصد دخالت در قیمت گذاری مشتری را نداریم.

البته در آینده به این موضوع نیز ورود خواهیم کرد و به مشتری خواهیم گفت که قیمت گذاری او بر اساس عرف منطقه و امکانات ملکش منطقی است یا خیر! ولی به هر حال این مشتری است که برای قیمت گذاری مختار بوده و هیچ اجباری برای او در میان نخواهد بود.هومینگ

آی‌تی‌رسان: بنده و مخاطبین ما نسبت به رقبای شما آشنایی کاملی دارند، به طور مثال عکس‌برداری سه بعدی در دیگر رقبایتان نیز وجود دارد، مزیت‌های شما نسبت به این رقبا چیست؟

در حوزه املاک چیزی که اهمیت دارد این است که فایل زیادی برای مشتری وجود داشته باشد و جذابیت هر سایت و هر مشاور املاک به همین موضوع است. در موضوع املاک در صورتی که بتوانید تعداد زیادی فایل برای مشتری داشته باشید و او با گزینه‌های متعددی روبرو شود، قطعا جذابیت لازم را ایجاد کرده‌اید.

ما به پوشش استانی خود وفادار هستیم و به طور مداوم نسبت به گسترش آن اقدام می‌کنیم. تمام فعالیت‌هایمان را برای افزایش فایل‌ها انجام داده‌ایم و ماحصل این اتفاق 80 هزار فایلی است که در طی صرفا 9 ماه در سایت اضافه شده است که یک پایگاه اطلاعاتی بسیار قوی محسوب می‌شود. این تعداد فایل مزیت مهم رقابتی ماست که از هر چیز دیگری مهم‌تر بوده و پس از این مزیت به مسائلی مثل تصاویر 360 درجه توجه می‌کنیم.

هومینگ

مزیت بعدی ما همین تصاویر است که به صورت کاملا رایگان انجام می‌گیرد و مالک هر ملکی قادر به سفارش این سرویس خواهد بود که در این بین مشاورین املاک قادر به ثبت این سفارش نیستند.

در اپلیکیشن نیز به مواردی از جمله جستجوی روی نقشه، جستجو بر اساس جزئیات، جستجو بر اساس درخواست‌ها و… دقت کرده‌ایم تا کاربرنمان با امکانات مکفی نسبت به استفاده از این اپ اقدام نمایند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

اینستاگرام آی‌تی‌رسان