چگونه از گوشی هوشمند به عنوان هات‌ اسپات وا‌ی‌فای استفاده کنیم؟

آیا تابحال پیش آمده که بیرون از منزل یا محل کار باشید و بخواهید با لپ‌تاپ خودتان کاری انجام دهید و نیاز به اینترنت داشته باشید؟ به عنوان اولین راه حل می‌توانید به یک کافه یا رستوران بروید و ضمن صرف قهوه یا غذا به وای‌فای رایگان آنجا متصل شوید؛ اما راه آسان‌‌تری هم وجود دارد. از موبایل خودتان به عنوان یک روتر بی‌سیم استفاده کنید و ارتباط دیتای سیم‌کارت را با لپ‌تاپ، تبلت، گوشی دیگران و یا حتی یک کامپیوتر دسکتاپ به اشتراک بگذارید. بسیاری از اسمارت‌فون‌ها قابلیت استفاده به عنوان هات اسپات وای‌فای پرتابل (نقطه اتصال) را دارند ولی تنظیمات فعال کردن آن در برندهای مختلف ممکن است کمی متفاوت باشد.

به اشتراک گذاشتن دیتای موبایل به طرز شگفت انگیزی آسان است و اگر یکی دو بار این کار را انجام دهید تعجب می‌کنید که چرا وسیله‌ای به نام مودم وای‌فای پرتابل وجود دارد؟!

مسیر زیر را دنبال کنید:

Settings > Wireless and networks > More > Tethering and Portable Hotspot 

یا:

Settings > Connections > Hotspot and tethering

با توجه به رابط کاربری سازنده اسمارت‌فون، مسیرهای بالا می‌توانند کمی متفاوت باشند. در گزینه Hotspot and tethering چند آپشن را مشاهده می‌کنید که احتمالا قبلا با آنها برخورد نکرده‌اید و همچنین می‌بینید که به اشتراک گذاشتن وای‌فای در اندروید چقدر راحت است.

چگونه هات اسپات وای‌فای پرتابل را تنظیم کنیم؟

در این قسمت دو گزینه اصلی دارید: Portable Wi-Fi Hotspot و Set Up Wi-Fi Hotspot . اگر نمی‌خواهید از تنظیمات پیش‌فرض استفاده کنید (یا حتی نام هات‌اسپات وای‌فای را نمی‌دانید) باید Set Up Wi-Fi Hotspot (تنظیمات هات‌ اسپات وای‌فای) را انتخاب کنید. در اینجا نام و پسورد پیش‌فرض وجود دارد که می‌توانید آنها را تغییر بدهید و هر رمز عبوری را که دوست دارید انتخاب کنید. حالا هر بار که قصد دارید هات‌ اسپات را روشن کنید، کافی است که کلید مجازی کنار آن را در حالت روشن قرار دهید؛ نام شبکه را در فهرست شبکه‌های دستگاه دیگر انتخاب کنید و متصل شوید.

به یاد داشته باشید که معمولا بسته‌های دیتای موبایل نامحدود نیستند و از آنجایی که لپ‌تاپ یا کامپیوتر از نسخه موبایل وب‌سایت‌ها استفاده نمی‌کند، مصرف دیتا بسیار بالا می‌رود و بسته اینترنت شما ممکن است به سرعت تمام شود؛ در این صورت بخصوص اگر سیم‌کارت شما از نوع دایمی باشد هزینه‌ زیادی را متحمل می‌شوید؛ در این صورت نوشیدن قهوه در یک کافی شاپ و استفاده از اینترنت رایگان ممکن است هزینه کمتری داشته باشد! پس هات‌اسپات را فقط زمانی روشن کنید که لازم است.

چگونه دیتای سیم‌کارت را با استفاده از USB Tethering به اشتراک بگذاریم؟

USB Tethering به شما اجازه می‌دهد که اینترنت موبایل را از طریق کابل USB به اشتراک بگذارید. این کار یعنی این که ضمن داشتن یک ارتباط اینترنتی پایدار می‌توانید گوشی را هم با استفاده از لپ‌تاپ یا کامپیوتر شارژ کنید.

چگونه دیتای موبایل را از طریق  Bluetooth Tethering به اشتراک بگذاریم؟

در پایین این منو، Bluetooth Tethering وجود دارد که دقیقا کارش مشابه گزینه‌های بالا است؛ اما برای به اشتراک گذاشتن اینترنت از بلوتوث استفاده می‌کند. البته این نوع اتصال به شما اجازه می‌دهد که اطلاعات و فایل‌ها را هم از طریق بلوتوث یا کابل به کامپیوتر منتقل کنید. بدیهی است که برای این کار باید بلوتوث گوشی و کامپیوتر یا سایر دستگاه‌ها را روشن کنید تا بتوانید اینترنت موبایل را به اشتراک بگذارید و داده‌ها را منتقل کنید.

آیا از گوشی خودتان به عنوان هات‌ اسپات وای‌فای استفاده می‌کنید و آیا تاکنون روش این کار را می‌دانستید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

ممکن است شما دوست داشته باشید