نسخه دسکتاپ مرورگر گوگل کروم نیز از حالت تاریک (Dark Mode) پشتیبانی خواهد کرد

شایعات و گمانه‌زنی‌های منتشر‌شده از شرکت گوگل خبر از اضافه‌شدن حالت تاریک (Dark Mode) به نسخه جدید گوگل کروم در کامپیوترهای شخصی می‌دهند. البته این قابلیت در حال‌حاضر برروی نسخه اندرویدی این مرورگر ارایه شده و ورژن 74 گوگل کروم در دسترس عموم کاربران قرار گرفته است.

گوگل در اوایل فوریه امسال، حالت تاریک را به‌ صورت آزمایشی در مرورگر “قناری کروم” اضافه کرد و توسعه‌دهندگان و کاربران شبکه‌های توییتر و Reddit این موضوع را به‌طور علنی اعلام کردند. قناری کروم (Chrome Canary)  نسخه آزمایشی مرورگر کروم است که گوگل و سایر توسعه‌دهندگان قبل از عرضه یک قابلیت یا ویژگی جدید به گوگل کروم، آن‌ها را در نسخه قناری کروم آزمایش می‌کنند.

همانند سایر اپلیکیشن‌ها، حالت تاریک در مرورگر کروم نیز صفحه اصلی مرورگر و سایت‌ها را مشکی کرده و متون به صورت سفید نمایش داده می‌شوند. این قابلیت موجب کم‌شدن مصرف انرژی و آسیب کم به چشمان کاربر خواهد شد. کاربران سیستم‌عامل مک نیز مدتی پیش نسخه جدید گوگل کروم که مجهز به حالت تاریک بود را دریافت کردند.

گوگل در ماه اوت، حالت تاریک را به عنوان بخشی از طراحی متریال اپلیکیشن پیامک اندروید (Messages) استفاده کرد. پیش از این نیز، ویژگی حالت تاریک در سایر پلتفرم‌های گوگل مانند یوتیوب و گوگل مپس مشاهده شد.

علاوه‌بر این ویژگی، آخرین نسخه کروم مجهز به قابلیت‌های جدید و بهبود‌یافته‌ای خواهد بود. سایر گزارش‌های مربوط به این مرورگر نشان می‌دهند که حالت Reader این مرورگر، با ویژگی‌های جدید و بهبودیافته‌ای به نسخه جدید کروم افزوده خواهد شد. البته این ویژگی فعلا برای کاربران دسکتاپ ارایه خواهد شد. حالت خواننده (Reader Mode) عناصر آزار‌دهنده موجود در یک صفحه وب را حذف کرده و فقط تصاویر و متن آن مقاله یا سایت را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. گفته می‌شود که نسخه جدید این مرورگر از حملات فیشینگی “مرد میانی” (MiTM) نیز جلوگیری خواهد کرد. این ویژگی‌ به‌صورت آزمایشی در نسخه 75 مرورگر قناری کروم ارایه شده است.

منبع GadgetsNow

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم