روش‌های حل مشکل عدم اتصال به اینترنت با وجود اتصال وای‌فای در ویندوز

احتمالا برای شما هم پیش آمده است که با وجود اتصال وای‌فای با خطای No Internet Access روبرو شوید. این خطا در ویندوز همراه با یک شکل مثلث زردرنگ در کنار آیکون اتصال اینترنت نمایش داده می‌شود. اما چگونه مشکل عدم اتصال به اینترنت با وجود اتصال وای‌فای را در ویندوز حل کنیم؟
در ادامه با ما همراه باشید.

رفع خطای “No Internet Access”

بیایید در ابتدا نگاه سریعی به روش‌های رفع خطای عدم اتصال به اینترنت با وجود اتصال وای‌فای بیاندازیم. در ادامه به توضیح جزییات هر یک از مراحل خواهیم پرداخت.

 1. مطمئن شوید که دستگاه‌های دیگر هم نمی‌تواند به اینترنت متصل شوند
 2. پی‌سی را ری‌بوت کنید
 3. مودم و روتر را ری‌بوت کنید
 4. ترابل‌شوتر ویندوز (troubleshooter) را اجرا کنید
 5. تنظیمات آدرس IP خود را بررسی کنید
 6. وضعیت سرویس‌دهنده اینترنت (ISP) خود را چک کنید
 7. چند دستور کامند پرامپت را امتحان کنید
 8. نرم‌افزارهای امنیتی را غیرفعال کنید
 9. درایورهای وایرلس خود را آپدیت کنید
 10. شبکه اتصال خود را ری‌ست کنید

این خطا به چه معناست؟

قبل از ادامه بهتر است بدانید چه اتفاقی در شبکه اتصال شما رخ می‌دهد که موجب به نمایش این ارور می‌شود. به این منظور لازم است برخی از اصول شبکه‌های خانگی را برای شما توضیح دهیم.

دستگاه‌های وایرلس مانند یک لپ‌تاپ به روتر متصل می‌شوند. روتر دستگاهی است که ارتباط میان دستگاه‌های دیگر را در خانه مدیریت می‌کند. روتر به وسیله سوکت به مودم شما متصل می‌شود. مودم وسیله‌ای است که ترافیک را از شبکه خانگی شما به اینترنت وصل می‌کند.
زمانی‌که شما اخطارهای Connected، no internet access، connected but no internet و دیگر اررورهای این‌چنینی را دریافت می‌کنید، بدین معنی است که کامپیوتر شما به درستی به روتر متصل است اما نمی‌تواند به اینترنت متصل شود. همچنین اخطارهای not connected، no internet و یا no internet connection یعنی دستگاه شما به روتر متصل نیست.

1. بررسی اتصال دستگاه‌های دیگر

قبل از هر اقدام دیگر مهم است که اتصال دستگاه‌های دیگر به وای‌فای را چک کنید. برای اطمینان از این‌که کامپیوتر شما تنها دستگاهی نیست که به اینترنت متصل نمی‌شود، می ‌توانید از گوشی خود و یا هر دستگاه دیگری که در خانه وجود دارد استفاده کنید، آن را به وای‌فای متصل نمایید و سپس اتصال اینترنت را در آن دستگاه بررسی کنید.
در‌صورت نبود اتصال اینترنت در اندروید، یک علامت ضربدر بر روی نماد وای‌فای خواهید دید که به شما اطلاع می‌دهد شما به شبکه داده موبایل خود متصل هستید. در آی‌فون و آی‌پد می‌توانید به Settings > Wi-Fi بروید و وجود پیام  No Internet Connection را بررسی کنید.
 عدم اتصال به اینترنت با وجود اتصال وای‌فای
اگر کامپیوتر شما تنها دستگاهی است که به اینترنت متصل نمی شود، احتمالا مشکل از تنظیمات اشتباه آن است. اما اگر تمام دستگاه‌ها امکان اتصال به اینترنت را ندارند احتمال مشکل از تجهیزات شبکه است. بنابراین برای عیب‌یابی شبکه می‌توانید در ادامه از مطالعه‌ی مراحل مرتبط با مشکلات کامپیوتری صرف نظر کنید.
قبل از ادامه اگر تمامی دستگاه‌ها شما به اینترنت متصل نشدند، کابل اترنت که مودم را به روتر متصل می‌نمایدرا قطع کنید و آن را مستقیما به کامپیوترتان وصل نمایید.
اگر با وصل کردن کابل اترنت به کامپیوتر، اتصال فراهم شد، مشکل از روتر است.
اگر با دنبال کردن مراحل زیر، مشکل حل نشد احتمالا روتر شما خراب است و باید آن را تعویض کنید.

2. ری‌بوت کردن پی‌سی

اگر دستگاه‌های دیگر نیز به اینترنت متصل نمی‌شود، نیازی نیست این قسمت را مطالعه کنید.

درست مانند بقیه موارد و مشکلات، ری‌بوت کردن کامپیوتر از جمله اولین اقدامات عیب‌یابی است.
اگر خوش‌شانس باشید با ری‌استارت کردن کامپیوتر، ممکن است بعضی از گلیچ‌های موقت حذف شوند و دستگاه به اینترنت متصل شود.
بیشتر راه‌حل‌های ذکر‌شده با فرض بر این‌که شما از طریق وای‌فای به مودم متصل هستید توضیح داده شده‌اند. اما در صورتی‌که با کابل اترنت به مودم وصل هستید بهتر است یک کابل اترنت دیگر را هم امتحان کنید تا از معیوب نبودن کابل خود مطمئن شوید.

3. ری‌بوت کردن مودم و روتر

قدم بعدی ری‌بوت کردن مودم و روتر است. دقت کنید که شما نیازی به ری‌استارت کردن آن‌ها ندارید. به‌سادگی دوشاخه هر دو دستگاه را از برق بکشید و به مدت یک تا دو دقیقه آن‌ها را به برق متصل نکنید. ابتدا مودم را وصل کنید و اجازه دهید تا راه‌اندازی شود، سپس روتر را وصل کنید. چند لحظه صبر کنید تا اجرا شوند. در همین حین از درست اجرا شدن هر دو دستگاه اطمینان حاصل نمایید. اگر یکی از چراغ‌ها در هرکدام روشن نشود احتمالا یک قطعه سخت‌افزاری مشکل پیدا کرده است.
اگر همچنان پس از ری‌بوت کردن ارور “no internet” را دریافت کردید، به مراحل دیگر مراجعه کنید.
توجه داشته باشید که شما در حال ری‌بوت کردن دستگاه‌ها هستید و نه ری‌استارت کردن آن‌ها. ری‌استارت کردن دستگاه به معنی بازگرداندن آن به حالت کارخانه است.

4. راه‌اندازی ترابل‌شوتر ویندوز

اگر دستگاه‌های دیگر نیز به اینترنت متصل نمی‌شود، نیازی نیست این قسمت را مطالعه کنید.

اگر این مشکل فقط در کامپیوتر شما وجود دارد، باید تنظیمات شبکه کامپیوتر را بررسی کنید. در حالی‌که ترابل‌شوتر کامپیوتر معمولا مشکلات را حل نمی‌کند اما به هرحال امتحان کردن آن ضرری ندارد.
برای دسترسی به ترابل‌شوتر شبکه به Settings > Network & Internet > Status بروید و Network troubleshooter را انتخاب کنید. مراحل را دنبال کنید تا ببینید آیا ترابل‌شوتر قادر به تشخیص مشکل هست یا خیر. در ویندوز 7، ترابل‌شوتر در مسیر Start > Control Panel > Troubleshooting > Network and internet > Network Connections قرار دارد.

عدم اتصال به اینترنت با وجود اتصال وای‌فای

5. بررسی آدرس IP

اگر دستگاه‌های دیگر نیز به اینترنت متصل نمی‌شود، نیازی نیست این قسمت را مطالعه کنید.

یکی از قدم‌های کلیدی برای تشخیص مسائل شبکه این است که مطمئن شوید دستگاه شما، آدرس IP معتبری دارد. در شرایط عادی در شبکه‌های خانگی، روتر هنگام اتصال به دستگاه‌ها به آن‌ها IP تخصیص می‌دهد. اگر تنظیمات IP کامپیوتر شما صحیح نیست، می‌تواند منجر به خطا “no internet access” شود.
در ویندوز 10 بر روی آیکون شبکه در سیستم‌تِری راست‌کلیک کنید و گزینه Open Network & Internet settings را انتخاب نمایید. بر روی Change adapter options کلیک کنید و سپس بر روی اتصالی که از آن استفاده می‌کنید، دو مرتبه کلیک نمایید.

عدم اتصال به اینترنت با وجود اتصال وای‌فای

در ویندوز 7 پس از راست‌کلیک بر روی آیکون شبکه، Open Network and Sharing Center را انتخاب کنید و سپس بر روی نام شبکه خود در کنار Connections کلیک نمایید.
 عدم اتصال به اینترنت با وجود اتصال وای‌فای از این‌جا بر روی دکمه Properties بزنید. از لیست Internet Protocol Version 4 را پیدا کنید و بر روی آن دو مرتبه کلیک کنید. از انتخاب گزینه‌های Obtain an IP address automatically و Obtain DNS server address automatically اطمینان حاصل نمایید. تنظیم دستی آدرس IP برای کاربران حرفه‌ایست و به کاربران عادی پیشنهاد نمی‌شود.
 عدم اتصال به اینترنت با وجود اتصال وای‌فای در نهایت بر روی OK کلیک نمایید و دوباره سعی کنید تا به اینترنت متصل شوید.

6. بررسی وضعیت ISP

اگر هنوز هم نتوانستید هیچ یک از دستگاه‌ها را به اینترنت متصل کنید، احتمال دارد که مشکل از سرویس‌دهنده اینترنت شما (ISP) باشد. هرچند این موضوع به ندرت اتفاق می‌افتد، اما شاید همین موضوع دلیل عدم اتصال شما باشد.
شما می‌توانید با استفاده از اینترنت دیتا گوشی، وضعیت آی‌اس‌پی خود را بررسی نمایید. همچنین می‌توانید با آن‌ها تماس بگیرید و وضعیت را چک کنید.

7. امتحان کردن دستورات کامند پرامپت

اگر دستگاه‌های دیگر نیز به اینترنت متصل نمی‌شود، نیازی نیست این قسمت را مطالعه کنید.

ویندوز چندین فرمان شبکه را در کامند پرامپت ارائه کرده است. زمانی‌که در ویندوز 10 به اینترنت دسترسی ندارید باید چند دستور را امتحان نمایید.
در منو استارت cmd را تایپ کنید سپس بر روی آن راست‌کلیک کنید و Run as administrator را انتخاب نمایید تا پنجره کامند‌ پرامپت باز شود.

برای ری‌ست کردن برخی از فایل‌هایی که ویندوز برای دسترسی به اینترنت نگه‌ می‌دارد، از این دو دستور استفاده کنید:

netsh winsock reset
netsh int ip reset

اگر دو دستور بالا کارساز نبودند با دستورات زیر، IP فعلی خود را رها کنید و یک IP جدید بگیرید:

ipconfig /release
ipconfig /renew

در نهایت با استفاده از دستور زیر تنظیمات DNS خود را رفرش کنید:

ipconfig /flushdns

حال در این نقطه بهتر است کامپیوتر خود را ری‌بوت کنید‌.

8. غیرفعال کردن نرم‌افزار امنیتی

اگر دستگاه‌های دیگر نیز به اینترنت متصل نمی‌شود، نیازی نیست این قسمت را مطالعه کنید.

بر اساس یک سناریو محتمل دیگر ممکن است که شما بر روی دستگاه خود یک نرم‌افزار امنیتی داشته‌ باشید که مانع از اتصال به اینترنت می‌شود.
بر طبق یک گزارش در سال 2017 آنتی‌ویروس رایگان Avast به علت وجود یک گلیچ، بسیاری از کاربران خود را از دسترسی به اینترنت محروم کرده بود. کاربرانی که به‌طور دستی آخرین آپدیت آنتی‌ویروس را نصب کرده‌ بودند، مشکل‌شان حل شده بود.‌
هر آنتی‌ویروس که بر روی دستگاه نصب کرده‌اید را غیرفعال نمایید و سپس اتصال اینترنت را بررسی‌ کنید.
همچنین خوب است تا کامپیوتر را با برنامه‌ای مثل Malwarebytes برای وجود بدافزارهایی که ممکن است موجب به عدم دسترسی به اینترنت شده باشند، اسکن نمایید.

9. به‌روزرسانی درایورهای وایرلس

اگر دستگاه‌های دیگر نیز به اینترنت متصل نمی‌شود، نیازی نیست این قسمت را مطالعه کنید.

به‌طور معمول نیازی به آپدیت کردن درایورهای کامپیوتر نیست. اما اگر هنوز هم در برقراری اتصال اینترنت مشکل دارید، چاره دیگری نیست.
اگر شما یک برنامه آپدیت از کارخانه سازنده (مثل HP Support Assistant و Lenovo System Update ) بر روی کامپیوتر خود دارید، آن را باز کنید و به دنبال آپدیت درایورها بگردید.

10. ری‌ست نمودن شبکه

در این نقطه اگر هیچ یک از روش‌های بالا به شما کمک نکرد، راه دیگری جز ری‌ست کردن تنظیمات شبکه نمی‌ماند.
اگر کامپیوتر ویندوز 10 شما تنها دستگاهی است که به اینترنت متصل نمی‌شود، می‌توانید تنظیمات شبکه را از Settings > Network & Internet > Status ری‌ست کنید.
بر روی متن Network reset در انتهای صفحه و سپس بر روی Reset now کلیک کنید. با این کار تمامی آداپتورهای شبکه حذف می‌شوند و تنظیمات شبکه به حالت پیش‌فرض برمی‌گردند.
با این‌که باید دوباره همه چیز را تنظیم کنید، اما ممکن است این راه، کلید حل مشکل شما باشد.
عدم اتصال به اینترنت با وجود اتصال وای‌فایمتاسفانه در ویندوز 7 همچین راهی وجود ندارد؛ اما شما می‌توانید بخشی از ری‌ست را شبیه‌سازی کنید. بر روی آیکون شبکه راست‌کلیک کنید و Open Network and Sharing Center را انتخاب نمایید، سپس بر روی Change adapter settings کلیک کنید. حال بر روی اتصالی که از آن استفاده می‌نمایید، راست‌کلیک و Disable را انتخاب کنید‌. سپس سیستم را ری‌بوت کنید و این گزینه را دوباره فعال نمایید.
عدم اتصال به اینترنت با وجود اتصال وای‌فایزمانی‌که با هیچ دستگاهی نمی‌توانید آنلاین شوید، باید روتر و یا مودم را ری‌ست کنید. برای ری‌ست کردن روتر به حالت کارخانه، به‌دنبال یک سوراخ کوچک بر روی دستگاه بگردید، معمولا باید توسط یک سوزن چندثانیه آن را فشار دهید تا ری‌ست شود. اگر موفق به پیدا کردن هیچ نقطه سوزنی بر روی مودم نبودید، وارد تنظیمات روتر شوید و از آن‌جا دستگاه را ری‌ست کنید.

اگر پس از انجام تمام این کارها باز هم به اینترنت متصل نشدید، احتمالا تجهیزات شبکه شما مشکل دارند و معیوب هستند.

احتمالا با انجام اولین مراحل مشکل عدم اتصال به اینترنت با وجود اتصال وای‌فای حل خواهد شد. هرچند فرمول کاملی برای حل مشکلات شبکه وجود ندارد، با انجام مراحل بالا حداقل از تنظیم صحیح دستگاه‌های خود و نبودن مانعی برای مسدود کردن اتصال به اینترنت مطمئن خواهید شد.
در نهایت فراموش نکنید که همیشه می‌توانید از یک متخصص شبکه کمک بگیرید.

منبع makeuseof
ممکن است شما دوست داشته باشید
55 دیدگاه
 1. ZahraM می گوید

  سلام من با موبایل های زیاد سعی کردم به وای فای وصل بشم اما همش ارور میده شما نمیتوانید به اینport وصل شوید چی کار کنم؟

 2. حسین می گوید

  سلام خسته نباشید، لپ تاپ من مدت زیادیه که از طریق wi fi به اینترنت وصل نمیشه(بعضی وقتا به WI FI روشن میشه و بدون مشکل وصل میشه به مودم اما بیشنر چند دقیقه وصل نمیمونه، اینترنت گوشیمم شیر کردم اما بازم وصل نمیشه)، باید از طریق کابل LAN به اینترنت وصل شم، چند بار هم ویندوز عوض کردم اما درست نشده، درایور شبکه رو هم از سایت asus دانلود کردم و بروزه
  تمام روش های بالا رو هم تست کردم تأثیری نداشت ممنون میشم اگه کمک کنید.

  موافقم ۱
  1. مجتبی مسکینی می گوید

   سلام
   اگه تمام موارد رو انجام دادین و هنوز هم مشکل دارید احتمالا مشکلتون سخت افزاریه و باید وای فای تعویض بشه

   1. حسین می گوید

    بعضی وقتا به WI FI وصل میشه، بازم مشکل سخت افزاریه؟!

   2. مجتبی مسکینی می گوید

    در حالت کلی که باید لپ‌تاپتون چک بشه تا نظر نهایی رو داد اما با توجه به صحبت‌هایی که کردین مشکل سخت‌افزاریه
    تعویض وای فای هم اصلا کار سختی نیست و حتی خودتون هم میتونید تو خونه این کار رو انجام بدین

    موافقم ۱
 3. محتاج می گوید

  سلام . من یک بازی دارم به نام among us حالا مهم نیست . من قبلا ابنترنت گوشی رو وصل میکردم به کامپیوتر و این بازی رو بازی میکردم چون بازیش انلاینه . ولی الان مودم گرفتم و نمیتونم بازی کنم ( الان بیشتر توضیح میدم ) اینترنت به کامپیوتر کامل وصله تو گوگل چیزی مینیویسی یا چیزی دانلود کنی هر کاری بکنی اوکی ولی اینترنت به بازی ها متصل نیست وقتی با اینترنت مودم میرم امانگ اس مینیویسه اینترنت وصل نیست با این حالی که وصله 😐 – نه فقط به بازی امانگ اس به همه ی بازی هام متصل نیست – نه این که بگی به برنامه ها وصل نیست به برنامه ها وصل به بازی ها نیست مثلا من با شاد که کار میکنم وصله ولی به بازی ها نه
  لطفا جواب بدین لطفا

  1. سعید صانعی می گوید

   سلام، اینترنتتون چیه؟ کلا بعضی از خطوط اینترنت با بعضی چیز ها مثل تماس صوتی و تصویری با بازی مشکل دارن، شاید به خاطر اینترنتتون باشه.
   نکته دم اینه که از استیم یا سرویس‌های این شکلی استفاده می‌کنید؟ کلا برای اجرای بازی‌ها یک اپ خاص یا گیم لانچر باز می‌کنید؟ اگه اراه احتمالا تنظیمات نت اون برنامه یا پروکسیش مشکل داره.
   با فیلتر شکن تست کنید ببینید بازم باز نمیکنه؟

 4. امیر می گوید

  سلام دوستان خیلی‌ها با انجام این کارها هم کامپیوتر درست نشده چک کنن ببینن چه برنامه های توی منوی کنار ساعت بازه روشن راست کلیک کنن exit بزنن مال من spity fit روشن بود نتمو قطع میکرد اینم چک کنین شاید درست شد اگه شد دهان کنید ولی اول روسای بالارو برید بعد اینو

 5. amirhossein می گوید

  سلام من وقتی با لن وصل میشم درسته ولی وقتی وایرلس به لپ تاپ وصل میکنم تا چند دقیقه درست هست بعد کلا سایتارو باز نمیکنه روی همه دستتگاه ها این مشکل هست

 6. Hesam می گوید

  اقا دمت گرم.
  خدا خیر بده به خودت و هرچی میخوای بهت بده ممنون از راهنمایی خوبت

 7. مسعود می گوید

  سلام
  واقعا از اطلاعات به اشتراک گذاشته ممنونم
  من مراحل رو مرحله به مرحله جلو رفتم و مشکلم حل شد
  واقعا ممنونم

  موافقم ۱
 8. علیزاده می گوید

  سلام
  من تو اتصال به اینترنت مشکلی ندارم
  اما بعد اتصال، مثلا اسم وای فای من Ali هست، اما تو لیست وای فای هایی که لپ تاپ پیدا میکنه برای اتصال، دو تا وای فای پیدا میشه، یکی Ali و یکی Ali2
  علتش چیه؟ میترسم هک شده باشم
  من هم was رو غیرفعال کردم
  هم invisible کردم
  هم آدرس مک تعریف کردم، چون وای فای هک شده بود این کارها رو انجام دادم
  اما حالا چرا دو تا شده نمیدونم!!!

  1. مجتبی مسکینی می گوید

   سلام مودمتون رو خاموش کنید ببینید Ali2 هم از بین میره یا نه

   موافقم ۱
   1. علیزاده می گوید

    سلام
    خاموش روشن هم کردم
    حتی دوباره اسم و رمز وای فای رو برای لپ تاپ وارد کردم
    این سری زد Ali 2 3!!!!

    این پیام هم اومد رو صفحه
    Another computer on this network has the same Ip Address as this computer. Contact your network administrator for help resolving this issue. More details are available in the Windows System event log

 9. احمد می گوید

  دیشب درایور هامو اپدیت کردم وصل شد مثل قبل شب تا صب با فای وای به نت وصل بود و اسکن کرد و صب چیز خاصی هم پیدا نکرد فقط یک مشت کرک برنامه بعد از مدتی خاموشش کردم برای برای ۲۰ دقیقه ای بعدش روشنش کردم بازم اینترنت داشت مثل همیشه ولی بعد از مدتی نوشت no internet access connected و دیگه هم وصل نشد تا همین الان که خاموشش کردم شاید داغ کرده بود خدا کنه وصل شه بالاخره بقیه دستگاه‌ها هم به اینترنت متصل هستند مثل همیشه اینترنت دارند از طریق هات اسپات به چند گوشی دیگر نیز لپتاپ را وصل کردنم اما باز هم دسترسی به اینترنت نداشتم حتی درایور آپدیت شده رو رول بک کردم ولی نشد دوباره هم آپدیت کردم باز هم هیچ شانس منه همین امسال تو کلاس آنلاین

  موافقم ۲
  مخالفم ۱
 10. گلناز ابراهیمی می گوید

  بسیار ممنونم . دقیق و با جزییات . بعد از مدت ها مشکلمو حل کردید . پایدار و مانا و موفق باشید

 11. نرگس می گوید

  وایی مرسی قشنگ سه روزه در گیرش بودم خیلیی ممنون بهترینین کارتون حرف نداره

  موافقم ۲
  مخالفم ۲
 12. یاسمن می گوید

  سلام
  من با گوشی ب لپ تاپ وصل میشم و از اینرنت گوشی روی لپ تاپ استفاده میکنم …با وجود اینکه ک گوشیم وصله و اینترنت دارم ولی توی لپ تاپ پیام no internet نمایش داده میشه …لطفا راهنمایی کنید

  موافقم ۲۰
  مخالفم ۳
 13. mohi می گوید

  لب تاپ من هنگام اتصال مینویسه شما امکان استفاده از این macادرس را ندارید
  چیکار بکنم تا حل شه

  1. مهرداد می گوید

   مدل لپ تاپت چیه

   موافقم ۱
 14. ساناز می گوید

  من لب تاپم زیر کلمه وای فای نوشته turned off
  و اصلا نمیاد

  موافقم ۱
  مخالفم ۲
  1. سعید صانعی می گوید

   لپ تاپتون چه مدلیه؟ برخی از لپ‌تاپ‌ها دکمه وای‌فای دارند که اول باید اون رو بزنید تا بتونید در سیستم به وای فای وصل بشید

   موافقم ۱
   مخالفم ۲
 15. امیر عباسی می گوید

  من یک لپتاب ایسوز ایکس ۵۴۱دارم که از طریق کابل LAN به اینترنت وصل شده ام و میخواهم از اینترنت لپتاب تو گوشی اندرویدم استفاده کنم.ویندوزم ۱۰ هست وهات اسپات داره ..روشن میکنم وبا گوشی خودم به هات اسپات لپتاب وصل می شوم ولی متاسفانه مینویسه اینترنت در دسترس نیست لطفا راهنمایی کنید

  موافقم ۳
 16. رویا می گوید

  سلام و ممنون از توضیحات خوبتون🌺🌺🌺
  در عین ناباوری با همون ترابل شوتر مشکل لپ تاپ من حل شد.

 17. shahin می گوید

  سلام
  لب تاب من به تمام شبکه های وای فای وصل
  میشه الی وای فای خونه خودم
  مشگل از وای فای خونم هم نیست چون بقیه
  لب تاب هاوگوشی هاهم به مودمم وصل نمیشه
  اصلا وای فایمو اسمشم نمیخونه لب تابم
  لطفا راهنمایی کنید

  موافقم ۹
  مخالفم ۱
 18. عرشیا می گوید

  سلام من گوشیم ب وای فای متصل میشه ولی موقع اتصال میزنه متصل بدونه اینترنت

  موافقم ۸
  مخالفم ۲
 19. علیرضا می گوید

  سلام من با بلوکس که داخل کامپیوتر دارمش میتونم برم داخل اینترنت ولی با ویندوز نمیشه ایپی ویندوز ۰۰۰۰۰۰ هستش

  موافقم ۱
 20. قلی مصطفوی می گوید

  من وقتی روی علامت وای فای میزنم فقط یک گزینه میاد که حالت هواپیما هست و بالاش می‌نویسه تنظیمات شبکه و اینترنت و پایینش می‌نویسه تنظیمات مانند برقراری یک اتصال اندازه گیری شده را تغییر دهید. حالا باید چیکار کنم؟

  موافقم ۶
 21. م می گوید

  سلام دوست عزیز
  ممنون از مطالبی که نوشته اید.
  نسبت به مطالب مشابه دیگر، به نسبت کامل تراست.
  برای من که کارساز بود.
  ممنون… اجرت با خدا

  موافقم ۳
 22. حسن محمدیان می گوید

  سلام وقت بخیر
  من نت لب تابم وصل میشه همه سایت ها باز میشه و اقدامات انجام میشه ولی موقع ارسال مرحله آخر میگه نت وصل نیست وارسال نمیشه ؟
  مثلا:برای ارسال اظهارنامه مالیاتی همه مراحل بدرستی انجام شد ولی ارسال نهایی خطا میده نت وصل نیست مجبور شدم با سیستم دیگه کارم رو انجام بدم
  یا میخام وارد نرم افزار کتابراه بشم خطا عدم ارتباط میده؟
  هرکس میدونه راهنمایی کنه ؟ممنون

  موافقم ۱
  مخالفم ۲
 23. Payam می گوید

  دستتون درد نکنه کاربردی و اموزنده ..مشکلم رفع شد..

  موافقم ۲
 24. فروغ می گوید

  سلام ، لب تاب من به داده همراه تلفنم وصله ، نقطه اتصال برای هر دستگاه دیگه ای کار میکنه اما لب تابم نه لب تاب رو به هر نقطه اتصالی که متصل میکنم مشکل اینترنت داره گوگل کروم خطای نو اینترنت نشون میده و برنامه های اینترنتی هم باز نمیشن اینترنت هست ، علامتشم هست ، نقطه اتصال هم هیچ مشکلی نداره ولی لب تاب برنامه های اینترنی رو باز نمیکنه لطفا راهنماییم کنید

  موافقم ۱۵
 25. Abolfazl می گوید

  سلام ویندوزم روی حالت خودکار بوده اپدیت شده بعد اپدیت خودکارش دیگه به اینترنت دسترسی ندارم میتونین همراهیم کنین لطفا

  موافقم ۳
 26. فاطمه می گوید

  توی خونه تموم گوشیا به مودم وصل میشه به غیر تی وی و کامپیوتر میشه راهنماییم کنین

  موافقم ۳
 27. پردیس می گوید

  خیلی کاربردی بود ممنون😊

 28. Majid می گوید

  سلام من تازه وایفا خریدم تمام تنظیمات راه اندازی رو مو ب مو انجام دادم حتی بسته هم از شاتل خریدم اما وصل نمیشم مشکل چیه

  موافقم ۲
 29. فراز می گوید

  سلام من سیستمم روی علامت شبکه (گوشه راست پایین و شبیه آنتن هستش) یک ضربدر قرمز هست و کلا هیچ اینترنتی رو از هر وایرلسی پیدا نمیکنه انگار کلا خاموشه لطفا اگه میدونید کمکم کنید

  موافقم ۱۱
  مخالفم ۱
 30. حسین زاده می گوید

  سلام تازگی ویندوز ۱۰ نصب کردم اما فقط با هات اسپات گوشی میتونم وصل شم اونم باآنتن خیلی ضعیف واصلا مودم هارونمیشناسه فقط گاهی یکیشونو اونم وصل نمیکنه همه راههارورفتم نشد ممنون میشم اگر کسی میدونه راهنمایی کنه

  موافقم ۲
 31. mohesampour می گوید

  چرا هی دیسکانکت و دوباره کانکت
  میشم ؟؟؟

  موافقم ۱
 32. Sina می گوید

  موضوع
  وصل شدن به اینترنت در ویندوز ۱۰با Usb مودم

  متن
  با سلام میخواستم با مودم ADSL از طریق USB به نت در ویندوز ۱۰ وصل بشم درایور مودم نصب کردم نمیدونم چرا شبکه در ویندوز ۱۰ پیدا نمیشه و چراغ Ethernet روشن نمیشه چراغ link و Usb و ِData روشن
  مدل مودمMeganet
  ضمنا به خاطر این با Usb وصل شدم چون لپ تاپ کابل Lan جاش تعبیه نشده
  ممنون میشم راهنماییم کنین

  موافقم ۱
  مخالفم ۱
 33. مهدی می گوید

  درود به شرفت واقعا اعصابم رو به هم ریخته بود با دستورات کامند پرامپت درست شد

  موافقم ۱
 34. sf می گوید

  سلام راهنمایی شما عالی و دقیق بود

  موافقم ۱
 35. Somi می گوید

  سلام.متاسفانه سیستمم هنوز مشکلش رفع نشده و ب اینترنت متصل نمیشه .بالا خوندم ک وجود نرم افزار آوست ممکنه باعث این مشکل شده باشه اما من اصلا نمیتونم این نرم افزارو از سیستمم حذف یا غیرفعال کنم.راه دیگ ای هست امتحان کنم؟

  موافقم ۴
 36. رضا می گوید

  سلام من قبلا که ویندوز هفت داشتم نت گوشی راحت وصل میکردم اما الان که ویندوز ده کردم نت گوشی وصل میشه اما وقتی تو گوگل چیزی سرچ میکنم میزنه No internet ممنون میشم اگه کمک کنید

  موافقم ۱۴
 37. Jalal Shaghaghi می گوید

  اقا دمت گرم من داداش کوچیکم ی ذره شیطونه چند روز بود تنظیمات رو بهم زده بود هرسایتی رو میگشتم راه حلش رو گیر نمیاوردم خیلی ممنون

  موافقم ۱
 38. saeid می گوید

  سلام نت سیستمم وصله ولی وقتی وای فای گوشی خاموش میکنم دوباره روشن میکنم مینویسه وای فای وصل شد بدون اینترنت ولی سیستم وصله.مودمو که روشن خاموش میکنم درست میشه

  موافقم ۳
  مخالفم ۱
 39. Amin می گوید

  من هرکاری کردم نشد هرکاری مستقیمم وصل کردم اما نشد

  موافقم ۱
  مخالفم ۱
 40. علی می گوید

  با احترام کامل و قدردانی از زحمات و اطلاع رسانی بسیار گویا شفاف و بدون اغماض کامل اما بنده ۲ لپ تاپ Sony VAIN یکی از آنها اخیرا وصل به اینترنت میشود دوباره قطع میشود گاهی حدود ۱ دقیقه طول میکشد گاهی کمتر و گاهی بیشتر تقریبا کارهای بالا را نیز انجام دادم اما همزمان که یک لپ تاپم بدون مشکل به اینترنت متصل است دیگری مدام قطع و وصل میشود ویندوز ۷ رویش می باشد آیا بایستی ویندوز را عوض کنم یا بخش مرتبط با اتصال اینترنت را آپگرید کنم از جنابعالی بسیار سپاسگزارم در این شرایط کرونای که نمی توان به بیرون از منزل رفت بنده را راهنمائی فرمایید با نهایت سپاس و قدردانی

  موافقم ۲
  مخالفم ۲
 41. Amir می گوید

  مشکل من تو اینا نبود وقتی ک میخام با دانگل وای فای به مودم وصل بشم خود ب خود دیزیبل میشه!درایورشم نصب کردم برای یه روز درست شد ولی فرداش دوباره از کار افتاد
  ممنون میشم سریع جوابمو بدید:)

  موافقم ۷
  مخالفم ۱
 42. RaadA می گوید

  لپ تاپ من به همه وای فای ها وصل میشه مشکلی هم نیست اینترنت رو بالا میاره
  ولی فقط به یه وای فای اسمش تندا هست وصل میشه ( با وجود بسته در مودم) اخطار نبودن بسته میده و اینترنت رو بالا نمیاره همه دستگاه های دیگه به این وای فای وصل میشن مشکلی نداره اما لپ تاپم اینترنت رو با ای مودم نمیاره همه راه های بالا هم رفتم بازم درست نشد
  چه کار کنم؟

  موافقم ۱۱
  مخالفم ۱
  1. رقیه می گوید

   منم همین مشکلو دارم متاسفانه

   موافقم ۲
   مخالفم ۱
 43. مهمان می گوید

  همچنین در صورت عدم نمایش نام کاربری در لیست وایرلس ها میتونید از طریق cmd به وای فای مورد نظر خود متصل شوید.
  روال کار به صورت زیر است:
  ابتدا وارد منوی command prompt شوید؛ برای این کار در منوی run کلمه cmd را تایپ، سپس روی آیکن command prompt کلیک کنید. پس از این کار به ترتیب عبارات زیر را تایپ کنید: این دستور کل شبکه های وایرلس اطراف را نشان می دهد.
  netsh wlan show networks
  برای مشاهده‌ی شبکه‌های بی‌سیمی که پروفایل‌ آن‌ها در سیستم ذخیره شده است، دستور زیر را وارد کنید:
  netsh wlan show profiles
  شما می‌توانید به کلیه شبکه‌های بی‌سیمی که پس از وارد کردن این دستور لیست می‌شوند از طریق CMD متصل شوید.
  netsh wlan connect name=”kaliboys”
  توجه داشته باشید که به جای کالی بویز نام شبکه وایرلس مورد نظر خود را وارد کنید.
  ممنون از پست مفیدتون

  موافقم ۱۸
  مخالفم ۲
  1. Shahab می گوید

   Khoda ajret bede

   موافقم ۶
   مخالفم ۲
  2. yasinmp8 می گوید

   عالی بود مشکلم حل شد تشکر فراوان

   موافقم ۵
   مخالفم ۲
 44. گودرز می گوید

  حفظ ادرس وای دیها واسرار وتشکر از زحمتهای شریفتون

  موافقم ۵

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

اینستاگرام آی‌تی‌رسان