سامسونگ قابلیت اسکرین میرورینگ را به تلویزیون‌های هوشمند می‌آورد

این‌روزها با توجه به حجم بالای مصرف رسانه‌ها، حضور گسترده تلویزیون‌های هوشمند در همه‌جا به‌هیج‌وجه جای تعجب ندارد. با این‌حال، سیستم‌های کنترل از راه دور این دستگاه‌ها هنوز تا رسیدن به نقطه‌ای که بتوانند با تپ‌ها و سوایپ‌های صفحات لمسی اسمارتفون‌ها رقابت کنند، فاصله زیادی دارند. به همین‌خاطر است که قابلیت‌هایی مانند اسکرین میرورینگ (screen mirroring) این‌اندازه مهم بوده و شرکتی مانند سامسونگ به‌دنبال انجام کارهایی در این زمینه است.

به‌گفته وب‌سایت LetsGoDigital، سامسونگ اخیرا پتنتی را با عنوان «Samsung Tap View» به ثبت رسانده که بسیار شبیه به قابلیتی است که به شما اجازه می‌دهد تا به‌راحتی نمایشگر اسمارتفون خود را بر یک تلویزیون هوشمند میرور یا تصویر کنید.

گرچه سیستم‌های نرم‌افزاری مثل Miracast یا Chromecast توانسته‌اند تا حد زیادی عمل میرورینگ را کامل‌تر کنند، ولی این نرم‌افزارها همچنان در تنظیمات وای‌فای یا لزوم ساین‌این‌شدن به اکانت گوگل دارای مشکلاتی هستند. اما حالا به نظر می‌رسد که Tap View سامسونگ، کل این پروسه را به‌راحتی انجام خواهد داد.

اینکه این قابلیت قرار است به چه روشی کار کند، در حال‌حاضر دقیقا معلوم نیست؛ اما یک گزینه برای آن می‌تواند اتصال NFC باشد. فناوری NFC هم‌اکنون در بسیاری از دستگاه‌های بلوتوثی و پرداخت‌های پولی مورد استفاده می‌گیرد و به‌همین‌خاطر، به‌کارگیری آن در سیستم‌های اسکرین میرورینگ بسیار منطقی به نظر می‌رسد.

البته در صورت استفاده سامسونگ از NFC، اولین‌بار نخواهد بود که چنین اتفاقی می‌افتد. سونی هم اخیرا از این فناوری در تلویزیون‌های هوشمند خود استفاده کرده است. به‌هرحال، Tap View می‌تواند یک گام روبه‌جلو در حوزه ارتباطات باشد و همه ما مشتاقیم ببینیم که این سرویس کی و کجا به مرحله اجرا درمی‌آید.

منبع phonearena

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم