nik

نگاهی اجمالی به بازی Ghostrunner: برای مردن آماده شوید!

Ghostrunner گیم‌پلی و سبک خود را از Doom ،Titan Fall و Katana Zero الهام می‌گیرد و آن را با فضای Cyberpunk 2077 ترکیب می‌کند.
گیم‌پلی Ghostrunner متشکل از حرکات آکروباتیک و مبارزات چالش‌برانگیز است و بر محور آزمون و خطا ساخته شده. بازی از مکانیک سریع برای ری‌استارت استفاده می‌کند، که با فشردن دکمه R شما را به نزدیک‌ترین Checkpoint منتقل می‌‎کند. شما می‌توانید هر بار که مردید از استراتژی جدیدی استفاده کنید. با آی‌تی‌رسان همراه باشید.

فضای داخل بازی

داستان بازی Ghostrunner

Jack تنها بازمانده‌ گروه Ghostrunners است که مأموریت آن‌ها محافظت از برج Dharma بود. بدن Jack در حمله‌ Key Master بشدت آسیب دید و توسط گروهی از شورشیان تعمیر شد. حال تنها هدف او گرفتن انتقام یارانش از Key Master است.

داستان Ghostrunner بسیار جذاب و نقطه عطف آن مبارزات و حرکات پارکوری بازی است. شما باید با تکیه بر حرکات و یک قلاب از موانع عبور کنید. قابلیت دیگر بازی، Dash نام دارد که با استفاده از آن زمان بازی کند شده و به شما امکان فرار از گلوله‌های دشمنان را می‌دهد.

در بازی Ghostrunner بازیکنان و دشمنان هر دو با یک ضربه از پا در می‌آیند. سبک بازی بسیار شبیه Katana Zero است اما سرعت بالای آن شباهتی به سبک Hack and Slash ندارد و پیروزی در میدان نبرد کاملا به سرعت و دقت بازیکنان بستگی دارد.

توانایی‌ها با شکلی مانند بازی Tetris

مهارت و توانایی‌ها در Ghostrunner

Jack یک سایبورگ قدرتمند است که در کنار استفاده از شمشیر کاتانا توانایی‌های منحصر به فرد دیگری نیز دارد. برای مثال Tempest نام یکی از ضربات فنی Jack است که با ایجاد موجی از شوک دشمنان را به هوا پرتاب می‌کند. استفاده از این ضربات نیازمند پر بودن Focus Bar است که با کشتن دشمنان و گذر زمان پر می‌شود.

بازیکنان می‌توانند از طریق منوی بازی مهارت‌های Jack را با توجه به نیازشان تنظیم کنند و یا مهارت خاصی را ارتقا دهند. البته مهارت‌های Jack طیف وسیع‌تری دارند که در بازی با آن‌ها آشنا خواهید شد. البته به دلیل شکل عجیب منوی مهارت‌ها، فهم و استفاده از آن کمی مشکل است.

محیط شهر Dharma

جذابیت‌های صوتی و بصری بازی

بازی از موسیقی‌های سبک EDM بهره می‌برد که در زمان مبارزه یا انجام حرکات پارکور پخش می‌شوند و جذابیت بازی را دو چندان می‌کنند. دشمنان به صدا‌ها حساس هستند و در صورت شنیدن صدای اسلحه شما به سرعت واکنش نشان می‌دهند، پس بازی از هوش مصنوعی نسبتا پیشرفته‌ای برخوردار است.

با اینکه برج Dharma برای Jack خاطرات بدی از مرگ دوستانش را تداعی می‌کند، در عوض دارای جلوه‌های بصری چشمگیریست. حتما دیدن شهر Dharma شما را به یاد Night City خواهد انداخت. رنگ‌ها و نورپردازی محیط Ghostrunner شباهت زیادی به Cyberpunk 2077 دارد.

آیا بازی ارزش خرید دارد؟

نتیجه گیری برای بازی Ghostrunner

با وجود گیم‌پلی هموار بازی Ghostrunner به هیچ وجه تکراری یا خسته‌کننده نمی‌شود. داستان بازی مهیج است و مراحل دارای محیط‌های بسته و پر از تله‌های مرگبار هستند.

Ghostrunner یک بازی اول شخص است که با مبارزات بسیار سریع و سخت خود شما را ساعت‌ها سرگرم می‌کند. محیط‌های جذاب و موسیقی‌های خاص توانسته توجه بازیکنان زیادی را به این بازی جلب کند. با توجه به نظر منتقدان مبارزات بازی کمی غیر منصفانه و بیشتر مناسب بازی‌خورهاست.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.