اپل به کاربران توصیه می‌کند تا آی‌فون 12 را در نزدیکی دستگاه ضربان‌‌ساز قلب قرار ندهند!

بر اساس گزارشی که چند هفته پیش منتشر شد؛ نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد که گوشی آی‌فون 12 اپل همراه با آهنربای مغناطیسی MagSafe احتمالا در عملکرد ایمپلنت‌های پزشکی نظیر دستگاه‌های ضربان‌ساز اختلال ایجاد خواهد کرد. کمپانی اپل پیش‌تر با انتشار سندی اعلام کرد که استفاده از شارژر MagSafe احتمالا خطر تداخل عملکرد با دستگاه‌های ضربان‌ساز را تشدید نخواهد کرد.

با این‌حال اکنون به‌نظر می‌رسد که اپل عقیده خود را تغییر داده است؛ چرا که بر اساس اعلام وبسایت MacRumors اپل اخیرا سند پشتیبانی خود را به‌روزرسانی کرده و در آن هشدار می‌دهد که MagSafe احتمالا از پتانسیل کافی برای ایجاد تداخل در عملکرد دستگاه‌های پزشکی کاشته شده داخل بدن نظیر ضربان‌سازها و دفیبریلاتورها برخوردار است.

بر اساس محتوای سند به‌روزرسانی شده “دستگاه‌های پزشکی نظیر تجهیزات ضربان‌ساز کاشته شده داخل بدن و دفیبریلاتورها احتمالا مجهز به سنسورهایی هستند که در تماس نزدیک با آهنربا و امواج رادیویی از خود واکنش نشان می‌دهند. لذا به منظور جلوگیری از ایجاد هرگونه تداخل احتمالی عملکرد با این دستگاه‌ها توصیه می‌شود تا کاربران آی‌فون و ابزارهای جانبی MagSafe را در فاصله‌ای ایمن از خود قرار دهند. بر این اساس کاربران بایستی گوشی آی‌فون را در فاصله بیش از 6 اینچی (15 سانتی‌متری) خود قرار داده و در صورت استفاده از شارژ بی‌سیم نیز این فاصله را به بیش از 12 اینچ (30 سانتی‌متر) افزایش دهند. با این‌حال کاربران به منظور دریافت مشاوره‌های خاص بایستی با پزشک خود یا شرکت سازنده تجهیزات پزشکی مشورت نمایند.”

در عین‌حال به‌نظر می‌رسد که اپل به‌صورت ضمنی تائید کرده که آی‌فون 12 دارای آهنرباهای بیش‌تری نسبت به مدل‌های پیشین آی‌فون است. با این‌حال غول کوپرتینویی کماکان معتقد است که خطرات بالقوه آی‌فون 12 برای ایجاد تداخل مغناطیسی در دستگاه‌های پزشکی نسبت به مدل‌های پیشین آی‌فون به هیچ وجه بیش‌تر نیست.

3 در مورد “اپل به کاربران توصیه می‌کند تا آی‌فون 12 را در نزدیکی دستگاه ضربان‌‌ساز قلب قرار ندهند!”

 1. وهاب غلامی

  اپل داره خشن میشه
  یا میترکه
  یا دستو میبره
  جدیدا دیگه رفته سر اصل کاری
  ایست قلبی
  خدایا مارو از شر آیفون محفوظ بدار

 2. ۱۰ سال دیگه مشخص میشه چقدر سرطان زیاد شده

  همش از امواج گوشیای هوشمند
  اینا از استکبار و شیطان بزرگه

 3. امواج 5g هم روی بدن و تجهیزات پزشکی تاثیر میزاره
  ولی چون توجیه اقتصادی داره
  گفته نمیشه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا