تصویب نرخ ترافیک اینترنت پیام‌رسان‌های داخلی / اینترنت شاد دیگر رایگان نیست!

عصر روز گذشته در ادامه بررسی جزئیات لایحه بودجه سال 1400، با تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی نرخ تعرفه اینترنت برای پیام‌رسان‌های داخلی 20 درصد قیمت تعرفه پیام‌رسان‌های خارجی خواهد بود. پیشنهاد این مصوبه توسط جعفر قادری، نماینده مردم شهر شیراز مطرح شد و بر اساس آن تعرفه پیام‌رسان‌های ایرانی باید 20 درصد پیام‌رسان‌های خارجی باشد.

پس از انتشار این خبر مجتبی رضاخواه نماینده مجلس در توییتر خود نوشت: تصویب اینترنت بسیار ارزان در مجلس، مجلس امروز مصوب کرد که قیمت اینترنت برای پیام‌رسان‌های داخلی 20 درصد پیام‌رسان‌های خارجی باشد، مجلس هفته پیش تصویب کرده بود که اینترنت گران نشود، امروز تصویب کرد که اینترنت پیام‌رسان‌های داخلی به یک پینجم قیمت برسد.

اما همانند دیگر مصوبات مجلس در بررسی لایحه بودجه 1400، این قانون نیز با مخالفت تیم وزارت ارتباطات همراه شد، به اعتقاد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات این مصوبه نه تنها به ارزان شدن اینترنت کمک نمی‌کند، بلکه تعدادی از پیام‌رسان‌های فعلی مانند شاد که تعرفه اینترنت رایگان داشتند از سال آینده پولی خواهند شد.

جهرمی در همین مورد در اینستاگرام خود نوشت: بر اساس مصوبه مجلس، دولت موظف است نرخ تعرفه اینترنت برای پیام‌رسان‌های داخلی را 20 درصد تعرفه پیام‌رسان‌های خارجی وصول کند. اما این مصوبه چه اثراتی دارد؟ اول آنکه مدت زیادی است که دولت تعرفه اینترنت شاد را رایگان کرده، اما در مصوبه جدید چون قیمت پیام‌رسان داخلی 20 درصد پیام‌رسان خارجی است، عملا دولت دیگر اجازه رایگان کردن شاد را ندارد. از سال بعد استفاده از شادی همراه با هزینه است، این مصوبه ضد عدالت اجتماعی و به ضرر مناطق محروم خواهد بود.

در همین رابطه حسین فلاح جوشانی، رئیس رگولاتوری نیز در توییتر خود نوشت: با مصوبه دولت هم‌اکنون شاد رایگان است، همچنین برخی دیگر از پیام‌رسان‌ها نیز با توافق با اپراتورها، اینترنت خود را رایگان کرده‌اند. مصوبه شما ضد رایگان بودن پیام‌رسان‌های داخلی است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
5 دیدگاه
 1. کوروش می گوید

  نزدیک انتخابات مجلس چه کولاکی میکنه 😂🤣

 2. حسین می گوید

  اقا کسی اصلا مگه از شاد استفاده می کنه

  موافقم ۲
 3. نادیا می گوید

  انقد خوشم میاد نرم افزارای ایرانی دونه دونه دارن پولی میشن
  اولش لنز و نماوا و …. الانم شاد و غمگین و ….

  موافقم ۱
 4. احسان محمدی می گوید

  بچه ها از سر اجبار استفاده میکردن الانم باز مجبورن با مصرف حجم استفاده کنن

  موافقم ۲
 5. شوهر آهو خانم می گوید

  شاد رایگان نباشه غمگین‌میشه 😁😂

  موافقم ۴

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

اینستاگرام آی‌تی‌رسان