چگونه اندازه فونت اپل واچ خود را افزایش دهیم؟

از آنجایی که ساعت‌های هوشمند، صفحه‌نمایش کوچکی دارند، پس خواندن متون کوچک در آن‌ها نیز دشوار خواهد بود. معمولا این متون کوچک در منوی اپلیکیشن‌ها، اعلان‌ها و یا اپلیکیشن‌های پیام‌رسان، یافت می‌شوند. در این مطلب به نحوه افزایش اندازه فونت در ساعت‌های اپل واچ می‌پردازیم.

همانند آیفون و آیپد، ساعت‌های اپل واچ نیز از Dynamic Type پشتیبانی می‌کنند. Dynamic Type به شما اجازه می‌دهد که در کل سیستم‌عامل، اندازه متن را افزایش و یا کاهش دهید که این موضوع شامل اپلیکیشن‌های پیش‌فرض نیز می‌شود. اگر اپلیکیشن‌ شخص ثالثی موردنظر شما از Dynamic Type پشتیبانی کند، آنگاه اندازه متن در آنجا نیز تغییر خواهد کرد.

نحوه افزایش اندازه فونت در اپل واچ

از طریق منوی Settings می‌توانید نسبت به افزایش و یا کاهش اندازه متون اپل واچ خود، اقدام کنید. جهت رفتن به این منو نیز می‌توانید مچ دست خود را بلند کرده تا نمایشگر فعال شود. تاج دیجیتال را فشار داده تا وارد صفحه اپلیکیشن‌ها بشوید. در ادامه باید اپلیکیشن “Settings” را اجرا کنید.

افزایش اندازه فونت در اپل واچ

سپس باید به بخش “Display and Brightness” رفته و در ادامه گزینه “Text Size” را انتخاب کنید.

افزایش اندازه فونت در اپل واچ

در بالای صفحه می‌توانید یک اسلایدر متن را مشاهده کنید. با استفاده از تاج دیجیتال می‌توانید اندازه متن را افزایش و یا کاهش دهید. اگر به‌سختی می‌توانید متون ساعت خود را بخوانید، آنگاه به شما پیشنهاد می‌کنیم که بیشترین اندازه را انتخاب نمایید.

افزایش اندازه فونت در اپل واچ

همزمان با افزایش اندازه متن، خواهید دید که پیش‌نمایش متن نیز تغییر می‌کند. بدین ترتیب بهتر می‌توانید بفهمید که کدام اندازه متن برای شما مناسب است. پس از اتمام کار، کافی است که تاج دیجیتال را فشار دهید.

اکنون می‌توانید ببینید که اندازه متن در اکثر اپلیکیشن‌ها شما، تغییر کرده است.

این مطلب را نیز بخوانید: چگونه اپل واچ خود را آپدیت کنیم؟
منبع howtogeek
ممکن است شما دوست داشته باشید