تمام قوانین و محدودیت‌های نانوشته در اینستاگرام که باید حتما یاد بگیرید

در این مطلب تمام قوانین و محدودیت های اینستاگرام که به تعداد فالو، آنفالو، لایک، کامنت، استوری و… ارتباط دارد را به شما اعلام می‌کنیم.

اینستاگرام، دنیایی مجازی است که انتهایی نامعلوم دارد. در این شبکه اجتماعی ماهانه بیش از یک میلیارد کاربر فعال وجود دارد، همچنین بیش از 500 میلیون استوری به صورت روزانه در این شبکه منتشر می‌شود که نشان دهنده وسعت کاربران اینستاگرام است. تعداد کاربران اینستاگرام، از تعداد مردم کشورها و حتی قاره‌ها پیشی گرفته و اگر قوانینی برای فعالیت در آن وضع نشود، شاهد هرج و مرج خواهیم بود.

به همین دلیل اینستاگرام برای تمامی فعالیت‌های کاربرانش از جمله تعداد فالو و آنفالو کردن کاربران، تعداد لایک و کامنت، استوری‌ها، دایرکت و حتی استفاده از هشتگ، محدودیتی‌هایی قائل شده تا برخی سودجویان نتوانند با استفاده از ربات‌ها و روش‌های غیرقانونی، صفحه خود را رشد دهند.

این نکته‌ای است که بسیاری از کاربران ایرانی به آن توجه ندارند، استفاده از انواع برنامه‌های جانبی و ربات‌ها برای افزایش فالوور، آنفالویاب، افزایش لایک و کامنت و… ممنوع است. با استفاده از این برنامه‌ها، اینستاگرام شما را ربات تشخیص داده و صفحه شما را غیرفعال (دیسیبل) می‌کند.

در عین حال، رفتارهایی از شما که به ربات‌های اینستاگرامی شباهت داشته باشد نیز ممکن است شما را به دردسر بیندازد، فرض کنید شما شخصا در یک مدت محدود بیش از هزار نفر را دنبال کنید، این کار باعث می‌شود اینستاگرام باز هم شما را ربات تشخیص دهد و صفحه‌تان بسته شود.

بنابراین باید دقت داشته باشید که استفاده از برنامه‌های جانبی، تقبلی و ربات‌ها، همچنین رفتارهایی که شبیه به رفتار ربات‌ها باشد (فالو، آنفالو، لایک و… در تعداد زیاد و مدت محدود) ممکن است موجب غیرفعال شدن صفحه شما شود و پس از آن شما باید به دنبال راه حل‌های مختلف جهت بازگرداندن پیج خود بروید.

پس برای جلوگیری از این اتفاقات بهتر است به قوانین اینستاگرام آشنا باشید تا رفتارهایی انجام ندهید که بعدا به ضررتان تمام شود. در این مطلب تمامی قوانین اینستاگرام که به محدودیت تعداد فالو، آنفالو، لایک، کامنت، استوری، دایرکت، هشتگ، تگ، منشن و… ارتباط دارد را به شما خواهیم گفت تا از این به بعد با علم به قوانین اینستاگرام، مانع از دیسیبل شدن اکانت خود شوید، با آی‌تی‌رسان همراه باشید:

محدودیت اینستاگرام

قوانین نسبی برای هر صفحه

به طور کلی فعالیت شما باید متناسب با قدمت و فالورهای پیج‌تان باشد، هرچقدر صفحه بزرگ‌تری در اینستاگرام داشته باشید، آزادی عمل شما نیز بیشتر است. حال این موارد شامل چه چیز‌هایی می‌شود؟

فرض کنید شما دو روز است که یک حساب در اینستاگرام ایجاد کرده‌اید و در این مدت، ده‌ها پست گذاشته و چند هزار کاربر را فالو کرده‌اید، همین تعداد کاربر نیز شما را فالو کرده‌اند، این نوع فعالیت از طرف اینستاگرام مشکوک است.

اما گاهی اوقات یک فرد مشهور وارد اینستاگرام می‌شود و در مدت کوتاهی تعداد زیادی کاربر او را فالو می‌کنند، این اتفاق به ندرت رخ می‌دهد اما کاملا طبیعی است. داستان در مورد آن فرد معروف که به اینستاگرام آمده با یک کاربر ناشناخته که در مدت محدودی، فعالیت‌های غیر معمولی و مشکوک دارد بسیار متفاوت است، اینستاگرام در خصوص این دو پیچ نیز به صورت جداگانه تصمیم‌گیری خواهد کرد.

این موضوع صرفا برای ابتدای ساخت یک اکانت نیست، مجددا فرض کنید یک اکانت شخصی و معمولی در اینستاگرام دارید که تاکنون کمتر از هزار دنبال کننده داشته، این حساب در ظرف چند روز چند هزار دنبال کننده جدید پیدا می‌کند و تعداد لایک و کامنت‌هایش به شدت افزایش می‌یابد، این سناریو هم از طرف اینستاگرام مشکوک است و شاید منجر به بسته شدن حساب آن کاربر شود.

محدودیت اینستاگرام

اما از طرفی یک فرد مشهور، چند سال است که در اینستاگرام حساب دارد و شاید در هر روز چند هزار فالوور جدید داشته باشد و از طرفی چند هزار نفر هم او را آنفالو کنند. نرخ و محدودیت فالو و آنفالو در این دو پیج متفاوت خواهد بود، همانطور که گفته شد، فعالیت شما بر اساس قدمت و فالوورهای پیج‌تان سنجیده می‌شود و فعالیت غیرمعمولی در هر صفحه باعث حساس شدن اینستاگرام به آن پیج می‌شود.

بنابراین برای جلوگیری از بسته شدن صفحه اینستاگرام‌تان، نباید فعالیت غیرمعمولی داشته باشید، موارد زیادی وجود داشته که یک فرد برای تبلیغات به تعداد زیادی کاربر دایرکت داده و حالا صفحه‌اش بسته شده، یا برخی صفحات برای افزایش فالورهای خود، کاربران زیادی را فالو می‌کنند تا به استفاده از قانون نانوشته فالوبک، تعداد دنبال کنندگانشان افزایش پیدا کند، در این پیج‌ها اگر فعالیت‌تان غیرمعمولی باشد، احتمال بسته شدن صفحه وجود دارد.

قوانین محدود کننده اینستاگرام

نکته اول آن است که از طرف اینستاگرام هیچ قانون رسمی در این خصوص منتشر نشده، اما تیم‌های پژوهشی و ارزیابی اینستاگرام، آمارهایی از محدودیت‌های این شبکه اجتماعی استخراج کرده‌اند که بر اساس تجربه فردی کاربران بوده و کاملا قابل اطمینان است. این آمارها به صورت حدودی و نسبی اعلام شده و نباید از نظر تعدادی به طور دقیق بر روی آن‌ها حساب باز کرد اما برای آنکه قوانین و محدودیت‌های اینستاگرام به صورت حدودی دست‌تان بیاید، کاملا مفید هستند.

محدودیت روزانه ارسال پست در اینستاگرام

به طور مشخص در این مورد قانونی وجود ندارد و شما می‌توانید هر تعداد پستی که خواستید در طول روز ارسال کنید، اما ارسال پست بیش از حد در بازه زمانی محدود، ممکن است به افزایش حساسیت اینستاگرام به حساب شما کمک کند. در واقع اینستاگرام مجموعه‌ای از فعالیت‌های حساب شما را در نظر می‌گیرد و در صورت تشخیص فعالیت غیرمعمولی یا غیر مجاز، حساب را می‌بندد، ارسال پست فراوان از جمله مواردی است که تنها محدودیتی برای آن وجود ندارد اما باعث مشکوک شدن اینستاگرام به حساب شما می‌شود.

محدودیت روزانه لایک در اینستاگرام

به طور میانگین هر اکانت می‌تواند در طول روز حدودا 1000 پست را لایک کند، البته برخی‌ها بعد از 800 لایک دیسیبل می‌شوند، حواستان باشد اگر حسابتان قدمت بالایی ندارد، تعداد لایک روزانه‌تان از 300 تا 500 بیشتر نشود.

 محدودیت روزانه کامنت در اینستاگرام

در طول روز بیش از 180 تا 200 کامنت ارسال نکنید، البته اگر حساب فعالی دارید، آزادی شما بیشتر خواهد بود اما هر کاربر، هر چقدرهم تایم آزاد داشته باشد به طور میانگین نمی‌تواند روزانه بیش از 200 کامنت ارسال کند.

ارسال کامنت تکراری و اصطلاحا، Paste کردن یک کامنت از طرف اینستاگرام قابل شناسایی است، این شبکه اجتماعی متون تکراری را از متون غیرتکراری تشخیص می‌دهد، بنابراین ارسال کامنت تکراری یا استفاده از تعداد زیادی ایموجی بدون نوشتن متن، باعث می‌شود اینستاگرام کامنت‌های شما را اسپم تشخیص دهد و شما را مسدود کند.

محدودیت روزانه فالو و آنفالو کردن در اینستاگرام

به طور میانگین کاربران می‌‎توانند در طول روز 200 نفر را فالو یا آنفالو کنند، اگر صفحه شما جدید است این مقدار به 150 کاهش پیدا می‎‌کند. همچنین ساعتی حدود 15 تا 20 نفر را می‌توانید فالو یا آنفالو کنید. دقت کنید که این دو مورد به صورت ساعتی هم بررسی می‌شوند بنابراین به هیچ وجه به یکباره تعداد افراد زیادی را فالو یا آنفالو نکنید.

محدودیت روزانه فالو شدن در اینستاگرام

خوشبختانه اینستاگرام محدودیت فالو شدن را برداشته و دلیل آن هم هجوم لحظه‌ای کاربران به حساب افراد مشهور و  اینفلوئنسرها است، با این وجود سعی کنید تعداد فالو شدن خود را نیز مدیریت کنید.

محدودیت روزانه ارسال استوری در اینستاگرام

در این مورد اختلاف نظر وجود دارد، برخی می‌گویند از این نظر نیز محدودیتی وجود ندارد، این افراد می‌گویند اینستاگرام استوری را ایجاد کرده تا اتفاقات لحظه‌ای را با دیگر کاربران به اشتراک بگذارید به همین جهت محدودیتی از این بابت وجود ندارد. اما برخی اعتقاد دارند ارسال روزانه بیش از 100 استوری، اینستاگرام را به حساب شما مشکوک می‌کند.

محدودیت روزانه دایرکت جدید در اینستاگرام

شما می‌توانید با دوستان خود ساعت‌ها چت کنید، این موضوع برای اینستاگرام اهمیتی ندارد اما ارسال دایرکت به افراد جدید (ایجاد چت جدید) محدودیت خواهد داشت، اینستاگرام نمی‌خواهد دایرکت‌هایش به محلی برای تبلیغات یا ارسال اسپم تبدیل شود، به همین جهت محدودیت 80 دایرکت جدید در طول روز بر روی این قسمت وجود دارد. بهتر است حساب‌های تازه‌کار در طول روز بیش از 50 دایرکت جدید نداشته باشند.

محدودیت استفاده از هشتگ در هر پست در اینستاگرام

هشتگ‌ها راه خوبی برای افزایش بازدیدکنندگان از یک پست هستند اما هشتگ‌های بی‌جهت و اضافی باعث خواهد شد جذابیت این بخش از بین برود و کاربران با دنبال کردن هشتگ مورد نظر به محتوای دلخواه خود نرسند. برای همین برای هر پست محدودیت 30 هشتگ وجود دارد.

محدودیت استفاده از تگ و منشن در هر پست در اینستاگرام

اینستاگرام از نظر تگ و منشن کردن افراد نیز محدودیت‌هایی دارد. شما در هر پست می‌توانید 20 تگ استفاده کنید و 10 نفر را منشن کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
5 دیدگاه
 1. بهنام میرزایی بافتی می گوید

  گریه😭پیجم روبرگردونین خواهشن
  چشم دیگه تمام قوانین رعایت میکنم قول میدم

 2. alfie می گوید

  ممنون، مفید بود!

 3. محسن می گوید

  دمتون گرم من این محدودیت هارو نمیدونستم.
  هر ماه تقریبا یه بار بلاک میشدم.
  واسه همین لایک زیاده بوده فک کنم

  موافقم ۳
 4. laila می گوید

  از کجا میتونم پیج بخرم؟؟

  1. گمنام می گوید

   از پیچ فروشی

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

کاریزما