سامسونگ و هیوندای در زمینه ساخت نیمه‌هادی برای اتومبیل‌ها با یکدیگر همکاری می‌کنند

شرکت‌های سامسونگ و هیوندای موتورز با همکاری دولت کره‌جنوبی و برخی سازمان‌های دیگر برای مقابله با معضل کمبود تراشه در جهان تلاش می‌کنند. بر اساس توافق‌نامه اخیرا امضاء شده میان این 2 کمپانی، موسسه فناوری خودرویی کره و وزارت تجارت، صنعت و انرژی به منظور تامین قطعات نیمه‌هادی حیاتی برای بسیاری از فرآیندهای تولیدی داخل کشور زنجیره تامین محلی قدرتمندتری ایجاد خواهد شد.

اگرچه صنعت خودروسازی کره بزرگ‌ترین ذینفع همکاری جدید میان شرکت‌های سامسونگ و هیوندای به‌شمار می‌رود؛ اما این همکاری در صورت موفقیت احتمالا پیامدهایی را در مقیاس جهانی به‌دنبال خواهد داشت. سامسونگ و هیوندای در زمینه تولید نیمه‌هادی‌های فوق‌العاده کارآمد نسل آینده، تراشه‌های مدیریت‌کننده باتری، حسگرهای تصویربرداری و پردازنده‌های برنامه برای سیستم‌های اطلاعاتی و سرگرمی داخل خودرو با یکدیگر همکاری خواهند کرد.

صنعت نیمه‌هادی از ماهیتی بلندمدت و سرمایه‌محور برخوردار است. بنابراین نمایان شدن سودآوری ناشی از این همکاری (در صورت ادامه یافتن آن) احتمالا چندین سال زمان خواهد برد. سامسونگ با تمرکز روی ویفرهای 12 اینچی مشغول تحقیق پیرامون یک الگوی جایگزین برای تولید ویفر است. این پدیده می‌تواند ایجادکننده تحولی انقلابی در عرصه تولید اشکال مختلف تراشه قلمداد شود.

اقدامات هر 2 کمپانی در راستای تلاش بلندمدت آن‌ها برای تقویت و توسعه صنعت خودرو قابل تفسیر است. این پدیده احتمالا نشان‌دهنده اوج خلاقیت و مسئولیت‌پذیری اجتماعی هر 2 شرکت خواهد بود. هدف اصلی کماکان ایجاد یک منبع تامین قوی برای بومی‌سازی تولید نیمه‌هادی‌ها جهت استفاده در صنعت خودرو و بازار داخلی است. سامسونگ الکترونیکس در راستای تمایل برای رفع شکاف میان عرضه و تقاضا (که در اثر معضل کمبود تراشه در جهان ایجاد شده است) از برنامه‌های خود برای توسعه کارخانجات فعلی تولید تراشه رونمایی کرد. همچنین این شرکت در زمینه توسعه ایده‌های نوآورانه مانند فناوری جدید چراغ‌های جلوی هوشمند PixCell LED که مشخصا در صنعت خودرو به‌کار گرفته می‌شوند؛ به پیشرفت‌های چشمگیری دست یافته است.

جزئیات مربوط به همکاری دوجانبه شرکت‌های سامسونگ و هیوندای شامل جدول زمانی و محصولات قابل عرضه به‌زودی اعلام خواهند شد.

منبع Gizmochina
ممکن است شما دوست داشته باشید
3 دیدگاه
  1. سجاد می گوید

    چیه این ماشینای برقی. بارون بزنه برق میگیرتمون. همون پراید خودمون خوبه خیلی هم امنه

  2. Babak می گوید

    کم کم ماشین پرنده میسازن ماهم تازه رسیدیم به ساینا و دنا

  3. میثم می گوید

    به به سامسونگ و هیوندای چه شود

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

اینستاگرام آی‌تی‌رسان