سفر و به آن سوی کره زمین با ابزار گوگل فلوم

گوگل فلوم نام ابزار جدید گوگل است توسط آن می‌توانید به آن سوی دیگر کره زمین سفر کنید. شاید این اتفاق عجیب به نظر برسد ولی با ورود به سایت Google Floom می‌توانید به کمک واقعیت افزوده، یک تونل در دل اتاق خود حفر کنید و در بیابید که دقیقا در آن سمت کره زمین به چه منطقه‌ای خواهید رسید!

گوگل Floom بخشی از ابزار‌های جدید واقعیت افزوده گوگل است که بر پایه WebXR عرضه شده، کاربران می‌توانند از ابزارهای دیگر گوگل مانند Measure Up (برای اندازه‌گیری حجم اشیاء مختلف) و Sodar برای نمایش فاصله ایمنی دو متری با دیگران نیز استفاده کنند. قابلیت Picturescape برای تبدیل گالری گوشی به یک واقعیت افزوده نیز به زودی قابل استفاده خواهد بود.

همانطور که گفته شد، گوگل فلوم و دیگر ابزارهای ذکر شده با واقعیت افزوده قابل استفاده هستند، بنابراین گوشی شما باید از ARCore پشتیبانی کند. همچنین متاسفانه این ابزار‌ها به دلیل تحریم‌ها بر روی ایرانی‌ها بسته شده است، بنابراین قبل از ورود به آن‌ها، آی‌پی خود را تغییر دهید.

کار با گوگل Floom بسیار ساده‌ است، پس از اتصال گوشی خود به اینترنت و تغییر آی‌پی می‌توانید وارد Google Floom شوید، سپس گزینه Let’s go! را بزنید.

هنگامی که برای اولین بار وارد گوگل Floom می‌شوید، از شما اجازه دسترسی به دوربین و فعال کردن موقعیت مکانی دریافت می‌شود، پس از تایید هر دو مورد با زدن گزینه Explore می‌توانید توسط دوربین، اتاق یا هر محیط دیگری را که در آن قرار دارید، در سایت گوگل فلوم مشاهده کنید.

در این بخش توضیح داده می‌شود که باید دوربین را به سمت زمین بگیرید و آرام تکان دهید، با این کار گوگل فلوم می‌تواند زمین را تشخیص دهد، زمانی که این اتفاق افتاد، یک نماد گرافیکی مارپیچ شبیه به تیغه ماشین‌های حفاری بر روی زمین مشخص می‌شود.

در پایین صفحه نقشه کره زمین و جهت و زاویه دوربین شما مشخص شده است، شما با تغییر جهت دوربین بر روی زمین می‌توانید به مناطق مختلفی از غرب تا شرق کره زمین برسید، بنابراین نتیجه نهایی به جهت و زاویه دوربین شما بستگی دارد.

سرانجام اگر زاویه مورد نظر خود را پیدا کردید، نماد مارپیچ را لمس کنید تا ماجراجویی آغاز شود، یا این کار نماد مارپیچ به صورت واقعیت افزوده زمین را کنده و تونلی میان شما و آن سوی زمین ایجاد می‌کند، حال شما می‌توانید نزدیک تونل شوید و به طور دقیق آن طرف کره زمین را مشاهده کنید.

در بالای صفحه نام مکانی که در حال مشاهده آن هستید به نمایش در می‌آید، با لمس آن وارد Google Earth شده و می‌توانید اطلاعات تکمیلی از آن مکان را دریافت کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
3 دیدگاه
 1. sina می گوید

  سرچ زدم تو گوگل پلی نوشته واسه کشور شوما در دسترس نیست
  چه کنیم>؟؟

  1. سعید صانعی می گوید

   در متن گفته شده که باید آی‌پی‌تون ور عوض کنید، از فیلتر شکن استفاده کنید

 2. سالار می گوید

  اونور ایران همش آبه
  بی فایده اس 🙂

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

اینستاگرام آی‌تی‌رسان