چگونه در تیک‌تاک تیک آبی بگیریم؟

تیک‌ آبی در شبکه‌های اجتماعی می‌تواند تأثیر زیادی بر مقبولیت و افزایش بازدید یک حساب داشته باشد. اگر شما نیز همانند بسیاری از کاربران تیک تاک به دنبال گرفتن تیک آبی در این شبکه اجتماعی هستید، آنگاه این مطلب می‌تواند برای شما مفید باشد.

نحوه گرفتن تیک آبی در تیک تاک

در تیک‎‌تاک برخلاف سایر شبکه‌های اجتماعی، کاربران نمی‌توانند برای تأیید شدن حساب خود درخواست دهند و بنابراین تمامی این فرایند از جانب ادمین‌های این شبکه اجتماعی انجام خواهد شد.گرفتن تیک آبی در تیک تاک

شاخص‌های تأیید شدن حساب تیک‌تاک

به گفته راشل پدرسون (Rachel Pederson) که یک استراتژیست شبکه‌های اجتماعی و کارشناس تیک‌تاک است، شاخص‌های زیر در گرفتن تیک آبی در این پلتفرم، تأثیرگذار هستند:

 1.  افزایش روزانه فالورها: حساب‌هایی که روزانه در حدود 500 الی 2000 فالور جدید جذب کنند، جهت تأیید شدن در نظر گرفته خواهند شد.
 2.  زمان مشاهده رو به افزایش: افزایش مداوم در تعداد بازدیدها و زمان‌های مشاهده محتوا می‌تواند در این زمینه تأثیرگذار باشد.
 3. ایجاد ویدیوهای پرمخاطب: در اینجا منظور حساب‌هایی هستند که ویدیوهای وایرال و پربازدید را به‌صورت مداوم منتشر می‌کنند.
 4.  PR و پوشش رسانه‌ای: تیم TikTok Creator Launch به حساب‌هایی که در پلتفرم‌های رسانه‌ای بزرگ همانند تلویزیون‌ها و مجلات فعال هستند، توجه دارد.
 5.  حساب‌هایی که در سایر شبکه‌های اجتماعی تأیید شده‌اند: مثلا اگر در اینستاگرام و سایر شبکه‌های اجتماعی حساب شما دارای تیک آبی باشد، آنگاه در تیک‌تاک نیز شانس شما بیشتر خواهد شد.

طبیعی است که افراد مشهور و اینفلوئنسرها مشکل چندانی در رابطه با این شاخص‌ها نخواهند داشت. این قضیه برای افرادی که شهرت چندانی ندارد، دشوارتر بوده و احتمالا ذهن آن‌ها را به سمت تیتر بعدی خواهد برد.

این مطلب را نیز بخوانید: چگونه در تیک‌تاک (TikTok) ویدیو بسازیم؟

آیا با پول می‌توان تیک‌ آبی تیک‌تاک خرید؟

خیر. حساب‌هایی که واجد شرایط باشند، از جانب خود تیک‌تاک و به‌صورت رایگان، تأیید خواهند شد. بنابراین چنین ادعایی توسط اشخاص ثالث، کلاهبرداری است. همچنین این امکان وجود دارد که اشخاص ثالثی که چنین ادعایی دارند، حساب شما را به دست گرفته و از آن سوءاستفاده کنند. پس گول حرف‌های آن‌ها را نخورید.

چگونه شانس خود را برای گرفتن تیک آبی در تیک تاک افزایش دهیم؟

گرفتن تیک آبی در تیک تاک

1. محتوایی باکیفیت و درگیر کننده تولید کنید

ایجاد ویدیوهای باکیفیت، شانس وایرال شدن آن‌ها را نیز افزایش می‌دهد. پس سعی خود را بکنید. استفاده از تجهیزات باکیفیت، بهره‌گیری از موسیقی‌های محبوب، توجه به جزئیات و همچنین عمودی بودن ویدیوها (به دلیل راحتی مشاهده توسط کاربر) از نکات مهم در این زمینه هستند.

2. به‌صورت منظم و مداوم پست بگذارید

اگر چند ویدیوی باکیفیت را در فواصل زمانی نامنظم پست کنید، آنگاه شانس چندانی نخواهید داشت. بهتر است که برای این کار زمان‌بندی خاصی را در نظر گرفته و حتی می‌توانید از برنامه‌ریز خود تیک‌تاک در این زمینه استفاده کنید. دلیل این توصیه نیز به حفظ تعامل کاربران با حساب شما و همچنین افزایش شانس وایرال شدن ویدیوها مربوط می‌شود.

3. سعی کنید که پوشش رسانه‌ای به دست آورید

سعی کنید که با انجام کارها و پروژه‌های جالب، توجه رسانه‌ها را به خود جلب کنید و همچنین تلاش کنید که از ارتباط خود با رسانه‌ها نیز بیشترین استفاده را ببرید.

4. با سایر کاربران تعامل و همکاری داشته باشید

در تیک‌تاک نه‌تنها تعامل کاربران با حساب شما مهم بوده، بلکه شما نیز نباید تعامل با حساب سایرین را فراموش کنید. از طریق مواردی همچون شرکت در Duetها، لایک کردن و کامنت گذاشتن در ویدیوهای سایرین می‌توانید این کار را انجام دهید. تعامل و همکاری با سایر کاربران نه‌تنها باعث بیشتر دیده‌ شدن شما می‌شود، بلکه به الگوریتم تیک‌تاک نیز نشان می‌دهد که شما در این پلتفرم فعال هستید.

5. سعی کنید که در شبکه‌های اجتماعی دیگر، تیک آبی را به دست آورید

اگر بتوانید که حساب خود در شبکه‌هایی همانند اینستاگرام را تأیید کرده و سپس آن حساب را به پروفایل تیک‌تاک خود لینک کنید، آنگاه شانس تأیید حساب شما در دومی نیز افزایش پیدا می‌کند.

6. در ترندها و چالش‌ها شرکت کنید

شرکت در ترندها و چالش‌های گوناگون نه‌تنها به الگوریتم نشان می‌دهد که فعال هستید، بلکه باعث افزایش شانس وایرال شدن ویدیوهای شما نیز می‌شود.

7. از هشتگ‌های ترند استفاده کنید

استفاده از هشتگ‌های محبوب باعث افزایش شانس دیده شدن ویدیوهای شما در صفحه اصلی تیک‌تاک و در نتیجه افزایش نرخ تعامل با حساب شما می‌شود.

8. تا می‌توانید فالور جمع کنید

جهت تأیید یک حساب تیک‌تاک، تعداد فالور خاصی در نظر گرفته نشده است، اما در هر صورت با مراجعه به پروفایل‌های دارای تیک آبی می‌توانید بفهمید که دنبال‌کننده‌های زیادی دارند.

9. از قوانین تیک‌تاک پیروی کنید

بهتر است که از قوانین این شبکه اجتماعی آگاه بوده و آن‌ها را رعایت کنید، زیرا در صورت تخطی از آن‌ها، شانس تأیید شدن حساب شما نیز به طرز قابل توجهی، کاهش خواهد یافت.

10. محتوای سرگرم‌کننده تولید کنید

اگر بهترین لوکیشن و تجهیزات را در اختیار داشته اما ویدیوی شما به‌نوعی سرگرم‌کننده نباشد، آنگاه تلاش‌هایتان نیز نتیجه چندانی نخواهند داشت. بهتر است که حضور پویا و زنده‌ای در ویدیوها داشته و همچنین با محیط و موسیقی نیز تعامل و هماهنگی خوبی داشته باشید. صفحه Featured می‌تواند یکی از منابع الهام شما در این زمینه باشد.

اغلب کاربران نیازی به تأیید حساب تیک‌تاک خود ندارند، مخصوصا با توجه به دردسرها و سختی‌های این راه. اما اگر می‌خواهید که از شر مشکلات ناشی از حساب‌های تقلبی و تقلیدی خلاص شده و یا اینکه برند خود را از طریق این شبکه، رشد و گسترش دهید، آنگاه این تلاش‌ها نیز ارزشش را خواهند داشت.

منبع makeuseof
ممکن است شما دوست داشته باشید
2 دیدگاه
 1. jj می گوید

  چی میگید باپول نمیشه خرید رفیقم با یه تومن تیک آبی گرفت

 2. زیبا می گوید

  فالورت هم زیاد باشه تا سلبریتی نباشی تیک آبی نمیگیری

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

اینستاگرام آی‌تی‌رسان