اسمارت‌فون‌های آینده احتمالا مجهز به دوربین سلفی لایت فیلد خواهند بود

آیا تاکنون پس از ثبت یک عکس سلفی مایل به تنظیم فوکوس آن بوده‌اید؟ خبر خوشایند اینکه احتمالا به‌زودی و بدون استفاده از ترفندهای نرم‌افزاری ظریف یا پیکره‌بندی‌های غول‌پیکر دوربین قادر به انجام این‌کار خواهید بود.

شرکت‌های Wooptix و PoLight با حمایت کمپانی اینتل به منظور ساخت یک ماژول دورببن سلفی و کیت توسعه‌دهنده با یکدیگر همکاری نموده‌اند. این پدیده امکان استفاده از دوربین‌های لایت فیلد سبک لیترو در اسمارت‌فون‌ها را فراهم می‌کند.

عکاسی لایت فیلد به‌طور معمول از تعداد زیادی سنسور یا یک دوربین منفرد به‌همراه میکرو لنز میزبانی می‌کند. این مشخصه‌ها ثبت تصاویر فرعی متعدد را امکان‌پذیر می‌کنند. با این‌حال شرکت‌های Wooptix و PoLight یک لنز حالت جامد قابل تنظیم موسوم به TLens را با الگوریتمی ویژه ادغام نموده‌اند. این پیکره‌بندی به منظور بازتولید داده‌های لایت فیلد از مجموعه‌ای از تصاویر مبتنی بر عمق استفاده می‌کند. نتیجه کار دستیابی به یک دوربین لایت فیلد جمع‌وجور و سلفی‌محور است که قادر به اجرای ترفندهای عکاسی خواهد بود. انجام این ترفندها حتی برای گوشی‌هایی که مجهز به دوربین سلفی با قابلیت سنجش عمق هستند نیز دشوار است.

به‌عنوان مثال کاربران تنها با ضربه زدن روی سوژه موردنظر خود قادر به تنظیم مجدد فوکوس خواهند بود. همچنین کاربران قادر به خلق تصاویر شبه سه‌بعدی بوده و حتی می‌توانند چشم‌انداز صحنه را تغییر دهند. بر اساس اعلام شرکت Wooptix عملکرد این دوربین به اندازه‌ای سریع است که به کاربران امکان می‌دهد تا همانند گوشی‌های امروزی به ثبت تصاویر بپردازند.

کمپانی‌های فوق در بیانیه صادر شده به میزان پیشرفت خود در زمینه عرضه یک دوربین لایت فیلد برای گوشی‌ها اشاره نکرده‌اند. اگرچه شرکت PoLight ادعا کرد که این دوربین در گجت‌های پوشیدنی و فناوری واقعیت‌افزوده نیز قابل استفاده خواهد بود.

عملیاتی شدن این ایده احتمالا مدتی زمان خواهد برد. حتی در صورت آماده‌سازی کیت توسعه‌دهنده نیز شرکت‌های Wooptix و PoLight ناچار به یافتن مشتریانی هستند که برای استفاده از فناوری دوربین لایت فیلد در محصولات خود اشتیاق و آمادگی داشته باشند. بعلاوه کلیه موارد فوق با فرض قیمت‌گذاری منطقی قابل طرح هستند. یک فناوری جدید تا زمان اصلاح مقیاس اقتصادی معمولا تنها در محصولات ممتاز مورد استفاده قرار می‌گیرد. این فناوری تا حدود زیادی کاربردی بوده و احتمالا نگرانی شما بابت تاری چهره دوستانتان در تصاویر سلفی گروهی را برطرف خواهد کرد.

منبع Androidauthority
ممکن است شما دوست داشته باشید
2 دیدگاه
  1. هادی می گوید

    از وقتی اینستاگرام اومد دوربین سلفی بیشتر از دوربین پشت اهمیت پیدا کرده

  2. نگین می گوید

    یعنی میخوان جلوی گوشی هم چند تا دوربین بزنن
    واویلا

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

اینستاگرام آی‌تی‌رسان