nik

کاربران اینستاگرام اکنون برای استفاده از این سرویس بایستی تاریخ تولد خود را اعلام کنند

چنان‌چه پس از اجرای اپلیکیشن اینستاگرام با پیامی جهت دریافت تاریخ تولد خود مواجه شدید؛ در این‌صورت بایستی بدانید که اینستاگرام قصد ندارد روز تولدتان را به شما تبریک بگوید. در واقع کمپانی در تلاش است تا با گردآوری اطلاعات سنی کلیه کاربران خود، اینستاگرام را به مکانی ایمن‌تر برای کاربران جوان‌تر تبدیل نماید.

به گفته اینستاگرام “این اطلاعات به ما امکان می‌دهند تا ویژگی‌های ایمن جدیدی را برای کاربران جوان ایجاد نموده و از ارائه تجربیات متناسب با هر گروه سنی اطمینان حاصل کنیم. تغییرات اعمال شده در ماه مارس مانع از ارسال پیام توسط افراد بزرگسال به کاربران زیر 18 سالی که آنها را فالو نمیکنند شده و نمونه ای از اقدامات اخیر ما در این حوزه محسوب می‌شود. همچنین در ماه گذشته کلیه حساب‌های کاربری جدید متعلق به افراد زیر 16 سال به‌صورت پیش‌فرض در وضعیت خصوصی تنظیم شدند.”

بعلاوه اینستاگرام اعلام کرده که با دریافت اطلاعات سنی کاربران از اشکال ممنوع محتوای تبلیغاتی برای آن‌ها مطلع می‌شود. اکنون احتمالا این پرسش مطرح می‌شود که در صورت ارائه تاریخ تولد نادرست چه اتفاقی روی خواهد داد؟ در پاسخ بایستی خاطرنشان کرد که این اقدام اگرچه امکان‌پذیر است؛ اما اینستاگرام توصیه می‌کند تا از انجام آن خودداری کنید. کمپانی اعلام کرده که به منظور تشخیص جعلی بودن سن وارد شده توسط کاربران، سیستم‌های ویژه‌ای را در اختیار دارد.

“ما قادر به تشخیص ارائه تاریخ تولد نادرست از جانب برخی کاربران هستیم و به منظور رفع این مشکل سیستم‌های جدیدی را توسعه خواهیم داد. همان‌طور که اخیرا اعلام شد؛ ما برای تخمین سن افراد بر اساس مواردی نظیر پست‌های مربوط به “تبریک تولد” از هوش مصنوعی استفاده می‌کنیم. در آینده چنان‌چه کاربران سن خود را بالاتر از حد مشخصی اعلام نمایند و فناوری ما خلاف این موضوع را تشخیص دهد؛ در این‌صورت منویی از گزینه‌ها جهت تائید سن برای کاربران نمایش داده خواهد شد.”

منبع Ubergizmo
ممکن است شما دوست داشته باشید
2 دیدگاه
  1. xXXx می گوید

    یه مشت آدم متعفن تو اینستا جمع شدن
    این نرم افزار با این کارا پاک نمیشه!

  2. Macan می گوید

    اگه این فیلتر راه بیفته نصف دوستان عزیز باید این اپلیکیشن رو ببوسن بذارن کنار

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.