nik

اپل در آی‌پد پرو آینده خود از لوگو و ماژول دوربین با چیدمان افقی استفاده خواهد کرد

در حال حاضر الگوی طراحی تمامی مدل‌های آی‌پد شرکت اپل به گونه‌ای است که ظاهرا این دستگاه‌ها به‌صورت پیش‌فرض در حالت عمودی مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ حتی اگر تبلت‌های مذکور در هر 2 جهت افقی و عمودی قابل استفاده باشند. طراحی ماژول دوربین و نحوه استقرار لوگوی اپل نیز بر چنین فرضیه‌ای صحه می‌گذارند. با این‌حال با عرضه مدل آینده آی‌پد پرو وضعیت کنونی احتمالا دستخوش تغییر خواهد شد.

یک شخص خبرچین با شناسه dylandkt@ ضمن انتشار یک پست توئیتری ادعا کرد که شرکت اپل در طراحی آی‌پد پرو آینده احتمالا چیدمان دوربین و لوگوی خود را به حالت افقی تغییر خواهد داد. در متن توئیت اعلام نشده که این بازطراحی در کدام یک از مدل‌های آینده آی‌پد پرو اعمال خواهد شد؛ اما این موضوع لزوما بدان معنا نیست که الگوی طراحی مورد اشاره در آی‌پد پرو نسل بعدی به‌کار گرفته خواهد شد؛ بلکه این بازطراحی می‌تواند در 2 نسل بعد یا حتی پس از آن مشاهده شود.

“آی‌پد پروهای آینده اپل مجهز به ماژول دوربین افقی و لوگوی اپل با چیدمان افقی در قسمت پشتی خواهند بود. بنابراین اپل به‌صورت پیش‌فرض حالت کاربری افقی را برای آی‌پد پروهای آینده خود انتخاب خواهد کرد. به‌کارگیری این سبک از طراحی در مدل نسل بعدی آی‌پد پرو هنوز قابل تائید نیست؛ اما اپل روی بازطراحی سری آی‌پد پرو خود کار می‌کند.”

هنو مشخص نیست که تغییر جهت لوگو و ماژول دوربین به چه معناست. با این‌حال اپل احتمالا تلاش می‌کند تا کاربران از آی‌پد پرو بیش‌تر به‌عنوان یک دستگاه شبه لپ‌تاپ استفاده کنند. در چنین شرایطی استفاده از چیدمان افقی برای دوربین‌ها و لوگو به لحاظ بصری زیباتر بوده و منطقی‌تر به‌نظر می‌رسد. با این اوصاف در خصوص زمان بازطراحی احتمالی آی‌پد پرو نمی‌توان با قطعیت اظهارنظر کرد. شرکت اپل چند سال قبل از بازطراحی جدید آی‌پد پرو رونمایی کرد و از آن زمان به بعد استفاده از زبان طراحی با لبه‌های تخت آغاز شد. در حال حاضر توصیه می‌شود تا به صحت و سقم اطلاعات فوق با دیده تردید نگاه کنید. اما شما در رابطه با تغییرات احتمالی در طراحی آی‌پدهای اپل چه عقیده‌ای دارید؟

منبع Ubergizmo
ممکن است شما دوست داشته باشید
2 دیدگاه
  1. سیاوش می گوید

    برای تنوع خوبه به نظرم

  2. نامعلوم می گوید

    به شخصه چیدمان مربعی رو بیشتر می پسندم
    طراحی ایپد پرو به بلوغ رسیده..

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.