رئیس فراکسیون راهبردی مجلس: توئیتر باید رفع فیلتر شود

به گزارش آی‌تی‌رسان، دیروز، مراسم افتتاحیه کمیته فناوری اطلاعات و ارتباطات فراکسیون راهبری مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

در این مراسم، اعضای هیئت مدیره نظام صنفی ایران، رییس سندیکای تولیدکنندگان مخابرات، اعضای هیئت مدیره همراه اول و ایرانسل، مدیران مخابرات ایران، جمعی از مدیران کسب و کارهای دیجیتال، نمایندگان سازمان صداوسیما، بانک مرکزی، وزارت صنعت معدن و تجارت، مدیران اپراتورهای پستی و دفاتر پیشخوان شرکت کردند.

محمدرضا میرتاج‌الدینی، رییس فراکسیون راهبردی مجلس شورای اسلامی، در این مراسم، در رابطه با مدیریت فضای مجازی گفت: مدیریت این فضا باید بدون محدود سازی باشد. باید در عین حال که از پیام‌رسان‌های داخلی حمایت می‌شود، استقبال مدیریت شده از پیام‌رسان‌های خارجی نیز مدنظر قرار گیرد.

تاج‌الدینی در ادامه گفت: هم‌اکنون بسیاری از مسئولین از شبکه اجتماعی توئیتر استفاده می‌کنند و مطالب موردنظر خود را از طریق آن، منتشر می‌کنند. پس در چنین شرایطی چرا باید توئیتر فیلتر باشد و رفع محدودیت نشود؟

وی همچنین به این نکته که تمرکز کشور روی اینترنت همراه است اشاره کرد و گفت: بر اساس گزارش‌های آماری، ۱۳۱ میلیون مشترک فعال در شبکه‌های موبایل وجود دارد و ۸۰ میلیون مشترک نیز در شبکه پهن باند سیار در قالب 3G و 4G وجود دارند اما تعداد مشترکین ثابت، تنها ۱۰ میلیون است.

و ادامه داد: باید بررسی شود که به چه علت تعداد مشترکین ثابت مدتی است که بر روی عدد ۱۰ میلیون، ثابت مانده است؟ در حالیکه از طرف دیگر، تعداد مشترکین شبکه موبایل به شدت رشد کرده و از ۴۰ میلیون به ۸۰ میلیون مشترک، رسیده است.

تاج‌الدینی در پایان افزود: عقب افتادگی در بخش شبکه ثابت باید جبران شود. با توجه به اینکه بیشتر ترافیک شبکه کشور، روی شبکه موبایل قرار گرفته است، باید توسعه متوازن در مورد شبکه ثابت، در دستورکار قرار گیرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
2 دیدگاه
  1. بهمن می گوید

    یه مشت آدم معلوم الحال برای همه تصمیم میگیرن و فیلتر مکنن جالبه خود مسوولا هم ناراضین!!

  2. دیاباته می گوید

    تلگرام و یوتیوب هم باید رفع فیلتر بشن

    موافقم ۱
    مخالفم ۱

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

کاریزما