تجربه خرید از دیجی‌کالا جت: کُند و متفاوت!

خرید آنلاین همیشه یکی از گزینه‌های بسیار مورد علاقه من است، تقریبا اکثر وسایل مورد نیازم از کالاهای دیجیتالی گرفته تا میوه و غذا و حتی نان و شیرینی را هم این روزها به‌صورت آنلاین و از سرویس‌های مختلف می‌خرم.

به‌طور حتم دیجی‌کالا هم یکی از گزینه‌های اصلی من در خرید بوده و با اینکه تا به حال انتقادهایی نیز به آن وارد کرده‌ایم، ولی در کل خرید کردن از بزرگ‌ترین خرده‌فروشی آنلاین کشور با آن طیف گسترده از کالاهایش را بسیار دوست دارم.

چند ماه پیش، دیجی‌کالا از سرویس جدیدی به نام دیجی‌کالا جت رونمایی کرد که تا حد زیادی مشابه با همین خرید سوپرمارکتی اسنپ بود و در شعار نیز با یکدیگر تقارن‌ های زیادی داشتند، اما دیجی‌کالا تلاش کرد به واسطه تجربه بسیار در ارایه کالا و تیم مجرب لجستیکی خودش، یک سرویس بهتری را در اختیار کاربرانش قرار بدهد، اما آیا در این امر موفق بوده است؟

یکی از نکاتی که همان ابتدا نظرم را به خودش جلب کرد، اسم این سرویس یعنی دیجی‌کالا جت بود؛ با کمی فکر به خاطر آوردم که کلمه جت را پیش از این بر روی سرویس میگروس که از فروشگاه‌های بزرگ زنجیره‌ای در کشور ترکیه است نیز دیده بودم و جالب‌تر آنکه حتی طرح لوگوی سرویس جدید دیجی‌کالا و رنگ‌بندی‌اش نیز شباهت‌هایی با آن داشت! از نظر مفهوم کاری هم این نزدیکی بیشتر شد تا بدانیم که احتمالا یک کپی برداری ریز (واقعا ریز؟) از سرویس میگروس در اینجا شده است!

با توجه به آنکه از زمان راه اندازی این سرویس نزدیک به ۴ ماهی می‌گذشت و انتظار خدمات قابل قبولی از آن را داشتم، تصمیم گرفتم نخستین خرید خودم را انجام دهم و به‌صورت کاملا مستند شما را از مرحله به مرحله آن باخبر سازم، حالا نمی‌دانم این شانس من بود یا دیجی کالا جت که چنین پروسه نامنظم و ضعیفی در این راه نصیبم شد، اما هرچه بود این را به من فهماند که حداقل برای خریدهای بعدی خودم، روی دیجی‌کالا جت به این زودی‌ها دیگر حساب نکنم!

چرا تصمیم به خرید از دیجی‌کالا جت گرفتم؟

حدود ساعت ۸ شب بود که می‌خواستم به خانه برگردم، قرار بود که غذا اسنک درست کنم و برای همین تصمیم گرفتم تا زمان رسیدنم به خانه، از این سرویس خرید کنم که آن‌ها با سرعت جت و من هم با سرعتی خیلی کم‌تر از جت، به آشپزخانه برسم و مشغول آشپزی شوم! برای این کار تنها نیاز به سه قلم جنس بود، قارچ، بیکن و نان تست! باقی را در خانه داشتم.

برای این سرویس جت، ۴ فروشگاه در نزدیکی خانه ما (حوالی میدان ونک) معرفی شد. نخستین آن‌ها بیکن و نان تست را داشت، ولی قارچ نداشت! دومی بیکن و قارچ را داشت ولی خبری از نان تست نبود و سرانجام سومین فروشگاه، هر سه کالا را موجود داشت. خلاصه خرید را زدم و پس از حدود ۵ دقیقه توسط فروشنده تایید شد و زمان اعلامی هم کمی قبل از ساعت ۲۱ اعلام گردید که نشان می‌داد کل پروسه خرید و تحویل در حدود ۴۵ دقیقه انجام می‌پذیرد.

با دیدن این عدد کمی تعجب کردم چرا که در همه جای دیجی‌کالا جت، به تحویل کالا زیر ۳۰ دقیقه اشاره شده و به نوعی شعار آن‌ها در این سرعت بالاست که خب در همین مرحله نخست و به‌صورت رسمی توسط خودشان نقض شد! از آنجایی که برای من حالا ۱۵ دقیقه چندان اهمیت نداشت، راهی خانه شدم و قبل از حرکت، پیامی مبنی بر آنکه پیک فروشنده هم به سمت خانه شما آمده برایم ارسال شد و رقابتی در ذهنم بین من و وی در گرفت که ببینیم کدام سریع‌تر می‌رسیم!

قاعدتا با توجه به فاصله دورتر من، آن پیک باید سریع‌تر می‌رسید که خب وقتی به خانه آمدم، دیدم نرسیده است! در خانه به همراه همسر و دخترم منتظر ماندیم، وسایل را چیدیم که این پیک همچون جت الان خواهد رسید و ما هم به ضیافت شاهانه‌مان می‌رسیم! ساعت ۲۱ شد ولی خبری باز نیامد! با شنیدن هر صدای موتور سیکلت، به خیال آنکه پیک دیجی‌کالا جت است نیم خیز می‌شدیم اما خب دوباره سر جای‌مان می‌نشستیم.

در این حین صفحه سفارش را هم چک می‌کردم و در کمال تعجب دیدم که حالت آن به تحویل داده شده،‌ تغییر کرد! یعنی فروشنده اعلام کرده که محصول را نه تنها فرستاده، بلکه به ما تحویل داده و پیک خوش خوشان بازگشته است! دیگر حوصله‌‌ام سر رفت و با پشتیبانی تماس گرفتم.

پس از تماس، حقیقتا مثل جت به پشتیبانی وصل شدم و وی هم از روی شماره موبایل خیلی سریع دریافت سفارش من چیست، لحظاتی پشت خط منتظر ماندم و اپراتور گفت برای پیک ظاهرا مساله‌ای پیش آمده و در حال حرکت است! پرسیدم پس چرا زده تحویل داده شد؟ پاسخ دقیقی نگرفتم و از آنجایی که مدتی طولانی منتظر بوده و اشتهایمان نیز در حال کور شدن بود، به درخواست خودم پشتیبانی گفت اگر تا ۲۰ دقیقه دیگر نیاید، سفارش‌تان را کنسل می‌کنم؛ اگرچه من درخواست لغو در همان زمان را داشتم که ظاهرا امکان پذیر نبود!

همچنان منتظر ماندیم، دخترم خوابش برد، همسرم نگاهش به در خشکید و من هم که می‌خواستم ادای آشپزهای حرفه‌ای را برای آن شب بازی کنم، تبدیل به یک گرسنه آماتور شدم! باز هم یک ساعت دیگر گذشت و خبری نشد، مجدد با پشتیبانی تماس گرفتم که در کمال خونسردی گفت پیک چون نیامده ما هم کنسل کردیم. گفتم پس چرا خبری نمی‌دهید یا حداقل در پنل نمی‌زنید که سفارش کنسل شده است تا از جای دیگر تهیه کنم! وی سپس گفت مبلغ سفارش‌تان به صورت خودکار از ۱۰ دقیقه تا ۲۴ ساعت بعد از لغو شدن به حساب‌تان باز می‌گردد! من هم متعجب که این بازه عجیب و غریب برای کنسل کردن یک سفارش به این سادگی، قاعدتا هیچ تناسبی با جت بودن ندارد.

فردا صبح که بیدار شدم، صفحه سفارش را چک کردم، همچنان بر روی حالت تحویل داده شده قرار داشت و مبلغی هم عودت داده نشده بود. تا ۲۴ ساعت صبر کردم که اگر این جت احیانا سوختش هم تمام شده، با سوخت‌گیری مجدد پول من را برگرداند که ظاهرا به خاطر تحریم‌ها، کسی به سیستم آن‌ها بنزین نرسانده بود! باز هم صبر کردم، ۴۸ ساعت گذشت و هیچ خبری نبود! گفتم یک کامنت در سیستم‌شان بگذارم شاید با خواندن آن یادشان بیفتد که نفراتی را با وعده سریع رساندن اجناس در شبی گرسنه نگاه داشته‌اند و حالا اگر شرمنده نیستند، حداقل پولم را برگردانند!

کامنت را گذاشتم که نه جنسی گرفته‌ام و نه پولی، سپس ارسال کردم؛ بعد از آن سایر دیدگاه‌ها را درباره همین فروشگاه خواندم و متوجه شدم اولین ناکام نبودم و ظاهرا امتیازهای پایین و شکایت‌های مختلف که بسیاری به همین پروسه دیر رسیدن اشاره داشت، یک روند تکراری است و دیجی‌کالا جت هم بی توجه به این امر، همچنان همکاری‌اش را با این فروشگاه ادامه داده است.

روز سوم هم گذشت و نه پولی برگشت و نه حتی کامنتی تایید شد! روز چهارم را هم صبر کردم و از آنجایی که دیگر برایم مسجل شده بود حداقل از سمت دیجی‌کالا جت هیچ پیگیری برای بازگرداندن پولم نخواهد شد و سرویس هم ظاهرا در کماست، به نیت پنج تن تصمیم گرفتم در روز پنجم خودم تماس بگیرم!

جالب اینجاست زمانی که خواستم تماس بگیرم، گزینه تماس با پشتیبانی از روی صفحه سایت برداشته شده بود و از هیچ طریقی نمی‌شد این شماره را پیدا کرد! ابتدا خدا را شکر کردم که مبلغ زیادی را پرداخت نکرده بودم وگرنه بایستی احتمالا برای یافتن پولم به کانادا می‌رفتم!

با نگاهی به هیستوری تماس‌هایم، مجدد به پشتیبانی وصل شدم و موضوع را شرح دادم. اپراتور که تا حدی متعجب به‌نظر می‌رسید، گفت اجازه بدهید پیگیری کنم و لحظاتی پشت خط ماندم، وی سپس با ابراز تاسف از این موضوع گفت که پول شما تا یک ساعت دیگر بازخواهد گشت و دلیل این مشکل را هم خطای سیستمی عنوان کرد، امری که قاعدتا راحت‌ترین پاسخ برای پیچاندن محترمانه مشتری است! درباره اینکه چرا شماره تلفن‌تان هم در صفحه اصلی نیست، ابتدا اظهار بی‌اطلاعی کرد و سپس گفت در حال به‌روزرسانی هستیم (ظاهرا در این آپدیت فقط شماره تلفن اضافه بوده است).

سرانجام این پول بی زبان من بعد از یک ساعت بازگشت ولی در بخش سفارشات هیچ تغییری حاصل نشد و همچنان دیجی‌کالا جت اصرار داشت که اجناس تحویل شده و با یک تیک بزرگ سبز رنگ نوشته بود: سفارش شما با موفقیت تحویل داده شد.

از دیجی‌کالا جت خرید کنیم؟

تجربه اول خرید من از این سرویس نشان داد که یک سلسله منظم از بی‌نظمی در پشت هر خرید ردیف شده که با ایجاد مشکل در هر بخش، کاربر را می‌تواند گرفتار خودش کند و از آنجایی که همان بند نخست زنجیر یعنی تحویل کالا برای من دچار ایراد شد، پس نمود این ضعف در سایر بخش‌ها هم پررنگ‌تر ظاهر گردید.

در این میان سوالات زیادی مطرح می‌شود؛ اینکه چرا کالایی که اصلا ارسال نشده، در پنل به تحویل داده شده تغییر یافته است؟ چرا حتی پس از کنسلی اولیه و عودت دادن پول ثانویه، باز هم این گزارش دچار تغییر نشد؟ اصلا چرا یک عودت وجه ساده تا ۲۴ ساعت به‌صورت سیستمی و تا الی ابد به‌صورت غیر سیستمی می‌تواند ادامه دار باشد؟ اینکه چرا دیجی‌کالا جت با علم بر این موضوع که این فروشگاه خلف وعده زیادی به مشتریانش دارد، همچنان با آن کار می‌کند و بر نارضایتی‌ها دامن می‌ند؟ و از همه مهم‌تر اینکه چرا دیجی‌کالا جت انقدر اصرار دارد سرویسش را با نام جت و ارسال زیر ۳۰ دقیقه معرفی کند آن هم در شرایطی‌که حتی زمان اعلامی خودش بیش از این عدد است؟!

خلاصه تمام این موارد به‌سادگی به من نشان داد که واژه «جت» تنها به خاطر هم آوایی قشنگش با نام دیجی‌کالا به آن اضافه شده و این سرویس نه بنزینی برای حرکت سریع دارد و نه خلبانی که بتواند آن را به‌درستی هدایت کند!

نمایش نظرات (31)