چرا کرایه اسنپ و تپسی افزایش پیدا کرده است؟

متاسفانه قیمت کرایه های اسنپ و تپسی در ماه‌های اخیر مجددا افزایش پیدا کرده است، اتفاقی که موجب شده تا فشار به مسافرین تاکسی‌های اینترنتی افزایش یابد.

زمانی که شما از یک سرویس خدماتی استفاده می‌کنید، انتظار دارید تا به نیاز شما پاسخ داده شود، زمانی که به نیازها پاسخ داده نشود، نارضایتی افزایش پیدا می‌کند و محبوبیت آن سرویس کاهش پیدا می‌کند.

این اتفاق، مثال وضعیت این روزهای تاکسی‌های اینترنتی اسنپ و تپسی است. سرویس‌هایی که طبق یک روال کلیشه‌ای در آغاز از نظر خدمات و پشتیبانی عالی بودند، اما به مرور زمان افت خدمات این دو تاکسی اینترنتی چشمگیر شد و حالا به روزی افتاده که نه مسافر و نه راننده از قیمت اسنپ و تپسی رضایت ندارند.

تاکسی‌های اینترنتی، دو گروه سرویس دهنده و سرویس گیرنده را به یکدیگر متصل می‌کنند، اما هنگامی که هر دو گروه از سرویس ناراضی هستند، یعنی یک جای کار می‌لنگد.

مشکلات متعددی هستند، مسافرین بیشتر با رانندگان و وضعیت خودرو آن‌ها مشکل دارند، رانندگانی که در تابستان کولر و در زمستان بخاری را روشن نمی‌کنند، سیگار می‌کشند، مسافر را دقیقا به مقصد نمی‌رسانند، در مسیریابی مشکل دارند و برای دریافت پول به راه‌هایی مانند پرداخت نقدی و یا کارت به کارت اصرار دارند.

از طرفی رانندگان بیشتر به خدمات اسنپ مانند دریافت کمیسیون زیاد، ارائه ندادن خدمات مختلف برای تعمیر یا نوسازی خودرو و غیره اعتراض دارند؛ اما هیچ کدام از این موارد، مشکل و ایراد اصلی سرویس‌هایی مانند اسنپ و تپسی نیست.

کرایه اسنپ

داستان جایی جالب می‌شود که راننده و مسافر بر سر یک مشکل اتفاق نظر دارند و آن هم کرایه است، هم رانندگان و هم مسافرین اعتقاد دارند که کرایه‌های اسنپ و تپسی مناسب نیست. البته یک اختلاف نظر دیگر در این میان وجود دارد، رانندگان اعتراض دارند که چرا کرایه‌ها پایین است و مسافرین نیز اعتراض دارند که چرا کرایه‌ها آنقدر بالاست.

این مشکل یک ریشه کلیدی و اساسی دارد که به نوع سرویس و خدمات اسنپ و تپسی باز می‌گردد و موجب شده تا هر دو گروه مصرف کنندگان از کرایه های تعیین شده این دو سرویس ناراضی باشند.

مشکل کرایه های اسنپ و تپسی در چیست؟

اگر بخواهیم واقع گرایانه نگاه کنیم، کرایه اسنپ و تپسی در شهرهای بزرگ که بیشترین استفاده از این دو سرویس صورت می‌گیرد، واقعا بالاست. اسنپ و تپسی مجبور شده‌اند برای راضی نگه‌داشتن رانندگان خود کرایه‌ها را افزایش دهند. اتفاقی که فشار مضاعفی بر روی دوش مسافر می‌گذارد و داد مسافرین را درآورده است.

ما اسنپ و تپسی را با دو ویژگی‌شان می‌شناسیم، دو ویژگی که باعث شدند چند سال پیش به جای تاکسی‌های خطی و گرفتن آژانس، از تاکسی‌های اینترنتی استفاده کنیم. این دو ویژگی شامل نحوه دریافت سرویس آسان و کرایه‌های مناسب بودند. در واقع همین دو ویژگی باعث شده که رانندگان نیز به استفاده از این سرویس‌ها روی بیاورند.

اما حالا به دلیل سیاست‌های اشتباه در تعیین کرایه، هر دو ویژگی آسانی درخواست سرویس و کرایه مناسب به طور کامل تحت تاثیر قرار گرفته‌اند. افرادی که اخیرا از سرویس‌های اسنپ و تپسی استفاده کرده‌‌اند، به خوبی می‌‌دانند که رانندگان مانند گذشته سریع سفر را قبول نمی‌کنند و شما باید مدتی را منتظر تایید سفر بمانید، این در حالی است که همراه با تاخیر باید هزینه زیادی را نیز برای سفر پرداخت کنید و یا در آخر از گزینه افزایش قیمت استفاده کنید که باعث می‌شود کرایه سفر حتی بیشتر هم شود.

این مطلب را نیز بخوانید: وقتی که خبری از راننده اسنپ نیست!

از طرفی رانندگان هر سفری را تایید نمی‌کنند، زمانی که هزینه سفر برای راننده به‌صرفه نباشد، طبیعتا سفرهای کمتری را تایید می‌کند و باید منتظر باشد تا یک سفر با قیمت مناسب گیرش بیاید، به این شکل سرعت تایید سفر برای راننده و مسافر پایین می‌آید و گاها راننده و مسافر زمان زیادی را برای تایید یک سرویس معطل می‌مانند.

کرایه اسنپ

قیمت نامناسب باعث شده تا زنجیره سفر به مشکل بخورد و نحوه استفاده از اسنپ و تپسی مانند گذشته آسان نباشد، بلکه به یک تجربه اعصاب خوردکن تبدیل شود و همین عامل باعث شده رانندگان و مسافران بسیاری به دنبال سرویس جایگزین باشند.

سیاست تعیین کرایه اشتباه توسط اسنپ و تپسی

متاسفانه اسنپ و تپسی راه حل را در گران کردن کرایه می‌دانند، گران کردن کرایه موجب کاهش نارضایتی رانندگان می‌شود، از طرفی با افزایش کرایه درآمد خود اسنپ و تپسی نیز از محل پورسانت‌ها افزایش می‌یابد و این اتفاق در کوتاه مدت، سود قابل توجهی برای این شرکت‌ها به همراه دارد، اما مسافر ناراضی چه؟

سیاست اشتباه اسنپ و تپسی در این نقطه آغاز می‌شود، سیاستی که نمی‌تواند هر دو طرف را راضی نگه دارد، بنابراین کرایه با توجه به افزایش سود شرکت، به نفع راننده تعیین می‌شود. در واقع همین سیاست آغاز مشکلات شرکت‌هایی مانند اسنپ و تپسی است، سیاستی که به دنبال افزایش درآمد است، نه افزایش خدمات سرویس!

راه حل رفع مشکل مسافران و رانندگان چیست؟

مهم‌ترین دلیل افزایش کرایه‌ها، به صرفه نبودن کرایه برای رانندگان است، در واقع با وجود تورم و افزایش قیمت‌ها به ویژه قیمت لوازم یدکی خودرو و افزایش هزینه تعمیر و نگه‌داری وسایل نقلیه، کرایه‌ها نیز هر چند وقت یک بار افزایش پیدا می‌کند.

اما راهکار دیگری نیز وجود دارد، اگر شرکت‌های تاکسی اینترنتی بتوانند خرج خودرو رانندگان خود را کاهش دهند، کرایه منصفانه نیز برای رانندگان به صرفه خواهد شد، زیرا رانندگان بخش قابل توجهی از درآمد خود را صرف تعمیر خودرو می‌کنند و این اتفاق باعث می‌شود با وجود کرایه‌های بالا، باز هم رانندگان ناراضی باشند، اما اگر خرج رانندگان کاهش پیدا کند، رانندگان می‌توانند با دریافت کرایه منصفانه نیز به درآمد مورد نیاز برسند.

البته شرکت‌های تاکسی اینترنتی طرح‌های تشویقی برای رانندگان در نظر گرفته‌اند و همچنین در باشگاه رانندگان تخفیف استفاده از تعمیرگاه و مراکز دیگر به رانندگان داده می‌شود، اما این طر‌ح‌ها جامع نیستند و در واقع نمی‌توانند هزینه نگهداری خودرو را برای رانندگان کاهش دهند.

اگر اسنپ و تپسی برنامه‌ای جامع و معین برای تعمیر و نگه‌داری خودرو داشته باشند و همچنین با ارائه خدمات رفاهی بتوانند از هزینه‌های رانندگان بکاهند، در آن زمان امکان پایین آمدن کرایه‌ها نیز فراهم می‌شود، زیرا با کاهش خرج ماهیانه، راننده استفاده بیشتری از درآمد خود خواهد داشت و با تعیین کرایه منصفانه نیز شکایتی از وضعیت کرایه‌ها ندارد.

در حال حاضر بارها رانندگان به تاخیر در پرداخت هزینه بنزین خورو از اسنپ گلایه دارند، یا طرح‌هایی که برای تامین لاستیک خودرو در نظر گرفته شده مشکلات متعددی دارد، اگر این طرح‌ها به درستی اجرا شوند، بخش قابل توجهی از هزینه‌های رانندگان کاهش پیدا می‌کند.

موضوعاتی مانند بیمه، طرح‌های تشویقی، اهدای وام و غیره از جمله مهم‌ترین دغدغه‌های رانندگان تاکسی‌های اینترنتی است، شرکت‌هایی مانند اسنپ و تپسی باید خدمات بیشتری به رانندگان خود دهند تا بتوانند موجب کاهش خرج روزانه آن‌ها شوند و از طرفی نیاز به افزایش کرایه از بین برود.

تمام دغدغه رانندگانی که چند سال است در تاکسی‌های اینترنتی کار می‌کنند، آن است که برای کاهش خرج‌های خود که به واسطه حضور در این کار متحمل می‌شوند، خدماتی از طرف اسنپ یا تپسی دریافت کنند. اما این اتفاق رخ نمی‌دهد و طبیعتا با افزایش هزینه‌ها، خرج ماهانه راننده نیز افزایش پیدا کرده و توقع راننده برای افزایش کرایه نیز بالا رفته است.

از طرفی مسافر که تنها می‌خواهد از یک سرویس تاکسی اینترنتی استفاده کند باید متحمل هزینه‌های سنگینی شود، هزینه‌هایی که موجب افزایش خرج ماهانه مسافر شده و در نهایت باعث نارضایتی او می‌شود.

کرایه های غیر منصفانه اسنپ و تپسی

فقط کافیست نگاهی به کرایه‌ها بیندازید، برای رفتن به مسیر کوتاهی در شهر تهران که شاید 10 دقیقه هم طول نکشد، باید بیش از 30 هزار تومان هزینه کرد، کرایه‌های کمتر از 20 هزار تومان تنها در ساعات پایانی شب آن‌هم برای مسیرها خیلی نزدیک دیده می‌شود.

یا یک حساب سر انگشتی برای استفاده از اسنپ و تپسی برای چند سفر درون شهری در طی یک ماه باید مبلغی حدود 500 تا یک میلیون تومان کنار بگذارید که با توجه به تورم و درآمد مردم، رقم بسیار زیادی است. به این ترتیب مسافرین به استفاده از راه‌های کم‌خرج‌تر مانند استفاده از وسیله‌های نقلیه و یا گرفتن تاکسی دربستی روی آورده‌اند.

این اتفاق حتی می‌تواند آینده کاری اسنپ و تپسی را نیز در خطر بیندازد، زیرا با افزایش نارضایتی مسافرین، یک سرویس جایگزین با دشواری کمتری می‌تواند امپراطوری این دو شرکت را پایان دهد.

با سیاست فعلی شرکت‌های تاکسی اینترنتی، درآمد خود شرکت‌ها افزایش پیدا می‌کند، کرایه رانندگان نیز بالاتر از مقدار منصفانه خواهد بود ولی در این میان، مسافرها هستند که در این بازی قیمت کرایه، ضرر می‌کنند و باید هزینه بیشتر از قیمت‌های واقعی را پرداخت کنند.

کرایه اسنپ

به طور قطع راه‌اندازی سرویس تاکسی اینترنتی کار آسانی نیست و اسنپ و تپسی تاکنون دست به کار بزرگی زده‌اند، ما قصد نداریم به طور کلی سرویس این دو شرکت را زیر سوال ببریم اما متاسفانه تمرکز اسنپ و تپسی به ویژه اسنپ دیگر بر روی افزایش کیفیت خدمات تاکسی اینترنتی نیست و درآمدزایی از طریق سرویس‌های متعدد که هیچکدام هم کامل نیستند باعث شده تا اصلی‌ترین و مهم‌ترین سرویس اسنپ نتواند رضایت کاربرانش را کسب کند. به زبان ساده اکنون اکثر مسافرین از قیمت‌های اسنپ ناراضی هستند و تمایلی به استفاده از آن ندارند!

تپسی نیز همانند اسنپ از راهکار افزایش قیمت کرایه برای رفع مشکل رانندگانش استفاده کرده اما حقوق مسافرین در نظر گرفته نمی‌شود و این مسافر است که در نهایت مجبور می‌شود یا هزینه اضافی پرداخت کند و یا به سراغ روش‌های جایگزین رود.

نظر شما چیست؟ به نظر شما کرایه های اسنپ و تپسی منصفانه هستند یا مسافر باید هزینه ناعادلانه‌ای برای سفر بپردازد؟ راهکار کاهش کرایه اسنپ و تپسی چیست؟

 

نمایش نظرات (22)