فهرست گوشی‌های سامسونگی دریافت‌کننده اندروید 13 در سال 2022 منتشر شد

سامسونگ به منظور آماده‌سازی و عرضه آپدیت One UI 5.0 برای تعداد محدودی از دستگاه‌های گلکسی خود با جدیت تمام تلاش می‌کند. همچنین کاربران ریسک‌پذیر از چند هفته گذشته به نسخه بتای سیستم‌عامل جدید دسترسی پیدا کرده‌اند. از سوی دیگر کاربرانی که مایل به عضویت در برنامه تست بتا نیستند؛ هنوز به اندروید 13 دسترسی نداشته و به منظور بهره‌مندی از آخرین تغییرات و افزونه‌ها بایستی کمی بیش‌تر منتظر بمانند.

خوشبختانه اکنون فهرست دستگاه‌های سامسونگی که به‌طور قطعی تا پایان سال 2022 از آپدیت پایدار One UI 5.0 بهره‌مند خواهند شد؛ منتشر شده است. در سال 2022 شرکت سامسونگ به‌روزرسانی پایدار One UI 5.0 مبتنی بر سیستم‌عامل اندروید 13 را برای خانواده‌های گلکسی S21، گلکسی S22، گلکسی زد فولد 3، گلکسی زد فولد 4، گلکسی زد فلیپ 3 و گلکسی زد فلیپ 4 منتشر خواهد کرد.

این هندست‌ها جزو مدل‌های پرچم‌دار به‌شمار رفته و برای دریافت به‌روزرسانی پایدار فیرم‌ور احتمالا از اولویت بالاتری برخوردار هستند. اما برای کاربران دستگاه‌های غیر پرچم‌دار نیز خبرهای خوشایندی منتشر شده است. نکته مهم اینکه سامسونگ قصد دارد که تا پیش از فرا رسیدن سال 2023 آپدیت One UI 5.0 را برای کاربران گلکسی A53 منتشر نماید.

سری گلکسی A5x یکی از موفق‌ترین محصولات میان‌رده سامسونگ محسوب می‌شود. گلکسی A53 در ماه مارس 2022 و با وعده دریافت آپدیت‌های سیستم‌عامل اندروید برای مدت 4 سال روانه بازار شد. گلکسی A53 با رابط کاربری One UI 4.1.1 مبتنی بر سیستم‌عامل اندروید 12 عرضه شد و One UI 5.0 نخستین ارتقاء عمده فیرم‌ور برای این اسمارت‌فون به‌شمار خواهد رفت.

در مقطع کنونی به‌نظر می‌رسد که گلکسی A53 تنها هندست میان‌رده سامسونگ است که تا پیش از آغاز سال 2023 آپدیت اندروید 13 و رابط کاربری One UI 5.0 را دریافت خواهد کرد. اکنون در ماه سپتامبر قرار داریم و برنامه‌های اولیه انتشار فیرم‌ور همواره در حال تغییر و تحول هستند. با این‌حال انتظار می‌رود که به فهرست دستگاه‌های دریافت‌کننده آپدیت One UI 5.0 طی سال 2022 به تدریج مدل‌های بیش‌تری افزوده شوند. بی‌تردید در آینده جزئیات بیش‌تری حول این موضوع منتشر خواهد شد.

منبع SamMobile
پیام بگذارید