کاهش 40 درصدی میزان فروش لپ‌تاپ در بازارهای جهانی طی ماه اکتبر 2022

بر اساس اعلام موسسه تحقیقاتی DigiTimes Research، مجموع میزان نقل و انتقالات 5 تولیدکننده بزرگ لپ‌تاپ در جهان (بدون احتساب اپل) طی ماه اکتبر 2022 در مقایسه با ماه گذشته 13 درصد و در مقایسه با دوره مشابه سال قبل تقریبا 40 درصد کاهش یافته است. به باور تحلیل‌گران این پدیده از کاهش میزان تقاضا توسط کاربران عادی، شرکت‌ها و موسسات آموزشی ناشی شده است.

بررسی ساختار بازار نشان می‌دهد که لنوو عنوان بزرگترین فروشنده لپ‌تاپ در جهان را به خود اختصاص داده است؛ اگرچه برتری این برند نسبت به اچ‌پی جزئی است (متاسفانه در این میان به آمار و ارقام خاصی اشاره نشده است). Dell در جایگاه سوم قرار گرفته و تنها شرکتی است که موفق به افزایش میزان فروش لپ‌تاپ‌های خود شده است. اما در گزارش جدید، همه چیز کاملا نسبی بوده و این افزایش فروش مدیون نقل و انتقال ضعیف لپ‌تاپ‌های Dell طی ماه سپتامبر است. در ماه سپتامبر امسال، میزان تقاضا در بخش سازمانی به شدت کاهش یافت.

اما در ماه اکتبر، شرکت‌های ایسر و ایسوس شاهد بیش‌ترین میزان کاهش فروش لپ‌تاپ‌های خود بودند؛ تا جایی که فروش هر یک از این شرکت‌ها در مقایسه با ماه سپتامبر بیش از 20 درصد کاهش پیدا کرد. اما این کاهش فروش با افت تقاضا از سوی بخش‌های سازمانی یا آموزشی هیچ ارتباطی نداشته و از تقاضای ضعیف مصرف‌کنندگان ناشی شده است.

تحلیل‌گران خاطرنشان می‌کنند که مجموع میزان نقل و انتقالات 3 تولیدکننده بزرگ نوت‌بوک‌های قراردادی در تایوان طی ماه اکتبر در مقایسه با سپتامبر 13 درصد کاهش پیدا کرد. از سوی دیگر ادعا شده که میزان عرضه محصول توسط شرکت Quanta (که مسئولیت مونتاژ مک‌بوک‌های اپل را بر عهده دارد) نیز به شدت کاهش یافته است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا