شایع‌ترین دلایل خرابی تلفن‌های هوشمند؛ مردم چه زمانی گوشی را به سطل زباله می‌اندازند؟

طبق آمار جالب و باورنکردنی که اخیرا منتشر شده است، در سال 2022 کاربران مجبور شده‌اند 5.3 میلیارد گوشی هوشمند را کنار بگذارند. این رقم بزرگی است! زمانی تعداد گوشی‌های همه برندها هم به این تعداد نمی‌رسید!

در این خبر قصد داریم دلایل خرابی یک گوشی هوشمند را ارائه دهیم؛ اگر به فناوری و گوشی‌های هوشمند علاقه دارید، به ادامه متن توجه بفرمایید.

سوالی که اینجا مطرح است این است که شایع‌ترین دلایل خرابی گوشی‌ها چیست؟

گروهی برای یافتن پاسخ این سوال تحقیقاتی انجام دادند و نتیجه‌ای که گرفتند این بود که یک سوم گوشی‌های بلااستفاده برای این که دیگر شارژ نمی‌شدند، کاربران آنها را دور انداخته بودند؛ خب منطقی بنظر می‌رسد.

حالا دلیل شارژ نشدن دستگاه هوشمند چه چیزی است؟ شایع‌ترین دلیل این امر کثیف بودن درگاه شارژ است که می‌تواند بخاطر وجود خاک یا هرچیز دیگری باشد. با استفاده از هوای فشرده می‌توان این قسمت را پاکسازی کرد.

این پژوهش نشان داد که دلیل بعدی استفاده نکردن از یک گوشی هوشمند، شکستگی صفحه نمایشگر است که البته منطقی بنظر می‌رسد. چون بدون تاچ و لمس نمی‌توان کار زیادی با گوشی انجام داد. این دلیلی بود که 10 درصد از کسانی که گوشی هوشمند خود را دور انداخته بودند، ذکر کردند.

نمایشگر گوشی‌ها خیلی حساس هستند و حتما باید با محافظ صفحه پوشانده شوند، وگرنه به راحتی می‌شکنند.

دلیل رایج بعدی، کار نکردن اسپیکرها است. 9 درصد از افراد گفته بودند که وقتی اسپیکر گوشی دچار مشکل شده بود، دیگر از آن استفاده نکردند. بدون وجود اسپیکر، دیگر نمی‌توان موزیک گوش داد، بازی کرد، تماس گرفت یا حتی در فضای مجازی و غیره گشت زد.

دلیل بعدی خرابی تلفن‌ها، گرم شدن بیش از حد است، به طوری که در حین کار کردن با آن دست‌ها را بسوزاند.

پنجمین دلیل خرابی یک گوشی هوشمند، خرابی میکروفون است. برقراری تماس بدون میکروفون ممکن است دشوار باشد.

در ادامه نیز باید سه دلیل بعدی خرابی گوشی‌ها را ذکر کنیم. این دلایل عبارتند از:

  • تخلیه سریع باتری
  • وجود مشکلاتی در دوربین 
  • عدم اتصال به شبکه وای‌فای

تخلیه سریع باتری امکان دارد یک مشکل نرم‌افزاری باشد. اگر گوشی قدیمی دارید و از نرم‌افزار بتا نیز استفاده نمی‌کنید، بهتر است یک دستگاه جدید خریداری کنید.

4 درصد از افراد گفته بودند که بلوتوث گوشی‌شان کار نمی‌کند. چون در این روزها تعداد هدفون‌های بلوتوث بی‌سیم و ساعت‌های هوشمند در حال افزایش است، پس این مشکل برای برخی می‌تواند به شدت بزرگ بنظر برسد.

2 درصد افراد دلایل استفاده نکردن از یک گوشی را کار نکردن دکمه‌های صدا و پاور ذکر کرده بودند.

دو دلیلی که خیلی در استفاده نکردن از گوشی‌ها دیده نمی‌شوند و تنها امکان دارد 1 درصد اتفاق بیافتد، عملکرد نادرست سیستم موقعیت‌یاب و درست استفاده نکردن از شارژ بی‌سیم است.

تمامی دلایل بالا به تنهایی می‌توانند باعث شوند که به سراغ گوشی هوشمند دیگری بروید و این اصلا هم عجیب نیست.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا