از قابلیت رمزنگاری برای چت‌های گروهی تا تمسخر اپل؛ قابلیت جدید گوگل مسیج چیست؟

گوگل در بیانیه‌ای با تبریک گفتن سالگرد سی سالگی SMS و معرفی چند ویژگی جدید Google Messages مانند رمزگذاری چت گروهی، به تمسخر اپل پرداخت. با ما در آی‌تی‌رسان همراه باشید.

هنگامی که دو کاربر پیام‌های گوگل در حال گفتگوی یک به یک هستند، پیام‌های ارسال شده به صورت سرتاسر رمزگذاری می‌شوند. بنابراین، اگر مدیر عامل کوکاکولا بخواهد فرمول‌های مخفی را با مدیر عامل مرغ سوخاری کنتاکی رد و بدل کند، هر دو می‌توانند با خیالی راحت این کار را انجام دهند، چرا که هیچ کس به جز این دو شخص به این پیام‌ها دسترسی نخواهد داشت (به یاد داشته باشید، این یک مثال فرضی است).
اما بیایید بگوییم که مدیر عامل Krispy Kreme می‌خواهد به چت بپیوندد تا دستور تهیه دونات مخفی شرکتش را در ازای اسرار دو مدیر دیگر به آن‌ها بگوید. این اتفاق مشکل ساز خواهد شد. زیرا تا کنون، چت‌های گروهی پیام‌های Google با رمزگذاری محافظت نمی‌شدند، اما هم اکنون این شرایط در حال تغییر است.

رمزگذاری برای چت های گروهی برای آزمایش‌کنندگان بتا پیام‌های Google آغاز می‌شود

در اوایل سال جاری گوگل اعلام کرد که در حال کار بر روی افزودن رمزگذاری برای چت های گروهی از طریق برنامه Messages خود است. طبق گفته Droid-Life، این ویژگی اکنون برای برخی از آزمایش‌کنندگان بتای Google Messages آغاز شده است. اگر می‌خواهید به بتا Google Messages بپیوندید، اولین کاری که باید انجام دهید این است که برنامه Google Messages را روی تلفن Android خود نصب کنید.
پس از نصب برنامه پیام‌های Google، روی این لینک کلیک کنید تا به برنامه بتا بپیوندید. توجه داشته باشید که در هر زمان می‌توانید انتخاب کنید که به نسخه عمومی بازگردید. اگر می‌خواهید آخرین ویژگی‌ها را قبل از عرضه رسمی داشته باشید، ممکن است بخواهید به آن بپیوندید. شما همچنین باید به برنامه بتا برای خدمات حامل (Carrier Services) بپیوندید که می‌توانید با کلیک روی این لینک انجام دهید.


اگر می‌خواهید از ویژگی‌های موجود با استفاده از سرویس‌های ارتباط غنی (RCS) استفاده کنید، نه تنها باید Google Messages را از فروشگاه Play نصب کنید، بلکه باید با استفاده از همان برنامه پیام‌رسانی با دیگران صحبت کنید. پیام‌رسانی RCS به RCS به شما امکان می‌دهد پیام‌های طولانی‌تر، ویدیوها و تصاویر طولانی‌تر و پیشرفته‌تر ارسال کنید، تیک خواندن دریافت کنید، نشانگر تایپ را ببینید، با استفاده از حباب‌های متن آبی چت کنید و از امنیت رمزگذاری لذت ببرید.

اما باید موارد زیر را به خاطر بسپارید که اگر یکی از اعضای یک چت گروهی از آیفون استفاده کند یا حتی از یکی از آن برنامه‌های پیام‌رسانی پشتیبانی شده توسط شرکت مخابراتی مانند Verizon Messages (که در فروشگاه Play یافت می‌شود) استفاده کند، همه این ویژگی‌های دوست‌داشتنی از بین می‌روند.

Google تولد 30 سالگی خود را به “SMS” تبریک می‌گوید

علاوه بر رمزگذاری چت گروهی، آزمایش‌کنندگان بتا نیز اولین کسانی هستند که این ویژگی را دریافت می‌کنند که به آن‌ها اجازه می‌دهد با استفاده از هر شکلک موجود به پیام واکنش نشان دهند. در حال حاضر، تنها هفت ایموجی را می‌توان به عنوان واکنش استفاده کرد (شست رو به بالا، صورت خندان با چشمانی به شکل قلب، خندیدن با اشک، نگاه متعجب، چهره غمگین با اشک، چهره اخم شده و انگشتان شست پایین).

تمسخر اپل توسط گوگل

در مورد RCS، گوگل امروز همچنین یک پست وبلاگی منتشر کرد که در آن عدم پشتیبانی اپل از RCS را مورد تمسخر قرار داد. گوگل در این پست گفت که پلتفرم پیامک اپل در دهه 1990 گیر کرده است. Neena Budhiraja، مدیر محصول گروه برای پیام‌های Google، نوشت: “بیشتر دنیای موبایل از RCS استفاده می‌کند، اما یک شرکت وجود دارد که در این بخش عقب مانده است، اما پس از 30 سالگی شدن SMS، واقعاً زمان استفاده از RCS فرا رسیده است.”

رمزگذاری چت گروهی گوگل
شرکت‌هایی که از RCS استفاده می‌کنند

 

گوگل همچنین اشاره کرد که 30 سالگی اولین SMS است. این غول جستجو گفت:

امیدواریم اپل بتواند پیام را دریافت کند، بنابراین ما مجبور نباشیم منتظر حذف کل “حباب سبز در مقابل آبی” باشیم. تولدت مبارک SMS! شما شروع خوبی بودید و شما عملکرد خوبی داشتید، اما همه برای ارتقاء شما آماده هستند.

منبع PhoneArena
پیام بگذارید