اینستاگرام Notes

اینستاگرام Notes معرفی شد؛ تلاشی برای جایگزینی توئیتر؟

اینستاگرام ویژگی Notes را معرفی کرد که بسیار شبیه برنامه توئیتر است، باید ببینیم که این شرکت می‌تواند کاربران توئیتر را به‌دست آورد یا خیر. با ما در آی‌تی‌رسان همراه باشید.

اینستاگرام در افزودن ویژگی‌های جدید به قابلیت‌های خود بسیار سریع است، حتی با در نظر گرفتن این نکته که هر ویژگی جدید اینستاگرام به آزمایش‌های بلند مدت نیاز دارد.

بلافاصله پس از اینکه ایلان ماسک برنامه‌های خود را برای افزایش سقف کاراکتری توییت‌ها به 4000 کاراکتر در توییتر اعلام کرد، اینستاگرام یک ویژگی مشابه با توییتر را معرفی کرد.

این ویژگی جدید که Notes نام دارد، به کاربران اجازه می‌دهد پیام‌های متنی را از طریق اینستاگرام پست کنند، چیزی که بسیاری از از کاربران مدت‌هاست که خواستار آن بودند.

این ویژگی که Notes نام دارد، پست‌های کوتاهی با حداکثر 60 کاراکتر هستند که فقط از متن و ایموجی شامل می‌شوند. این محدودیت 60 کاراکتری بسیار کمتر از حداکثر محدودیت ۲۴۰ کاراکتری (حال حاضر) توییتر است.

به هر حال، اگر کاربر اینستاگرام هستید، در اینجا نحوه استفاده از ویژگی جدید آورده شده است:

  • ابتدا باید به بالای صندوق ورودی (Inbox) خود بروید.
  • یکی از لیست‌ها (دنبال کنندگان یا دوستان نزدیک) را انتخاب کنید.
  • گزینه “Leave a Note” را انتخاب کنید و پیام خود را تایپ و ارسال کنید.
  • یادداشت شما باید به مدت 24 ساعت در بالای صندوق ورودی آن‌ها (مطابق تصویر زیر) ظاهر شود.

پست متن اینستاگراماین بیشتر یک اعلام وضعیت است تا جایگزین توییتر، اما حداقل می‌توانید پاسخ دیگر کاربران به یادداشت‌ها را به صورت DM (پیام مستقیم) در صندوق ورودی خود دریافت کنید. ظاهراً این ویژگی جدید پس از اینکه اینستاگرام فهمید که مردم ترجیح می‌دهند راهی آسان‌تر و راحت‌تر برای به اشتراک گذاشتن افکار خود داشته باشند، پیاده‌سازی شده است.

علاوه بر Notes، اینستاگرام اعلام کرد که در حال آزمایش ویژگی‌های جدید در استوری‌ها مانند Profiles Group و Candid Stories است. اولی به کاربران اینستاگرام اجازه می‌دهد تا به اصطلاح پروفایل‌های گروهی را ایجاد کرده و به آن‌ها بپیوندند تا پست‌ها و استوری‌ها را در یک پروفایل اختصاصی و مشترک با یک گروه خاص از دوستان به اشتراک بگذارند.

ویژگی دوم که Candid Stories نام دارد، راه جدیدی برای ثبت و به اشتراک گذاری لحظات زنده در یک استوری است که فقط برای کسانی قابل مشاهده خواهد بود که آن‌ها هم استوری‌های خود را به اشتراک می‌گذارند.

آخرین ویژگی جدید نام برده توسط اینستاگرام، Collaborative Collections است که فعلا در مراحل آزمایشی قرار دارد. این ویژگی به کاربران اجازه می‌دهد تا با دوستان خود بر اساس علایق مشترک خود ارتباط برقرار کنند. این کار با ذخیره پست‌ها در collaborative collection در یک گروه یا پیام‌های شخصی انجام می‌شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا