فریب کاربران با ویدیوی ساختگی؛ سیستم خودران تسلا بی‌نقص نیست؟

تسلا که در ساخت و طراحی خودروهای الکتریکی و منحصر به‌فرد شهرت دارد، چند وقتی است که تمام تمرکز خود را روی سیستم رانندگی خودران یا به اصطلاح اتوپایلت گذاشته است.

اما حالا طبق اطلاعاتی که منتشر شده، مشخص شد ویدیویی که این شرکت در سال 2016 منتشر کرده بود، ساختگی بوده و تنها در جهت گول زدن کاربران و علاقمندان طراحی شده بود. در این ویدیو، فناوری خودران FSD تسلا به خوبی نشان داده می‌شود.

با اینکه کارکنان تسلا این ادعا را رد کردند، ولی آشوک الوسوامی، رییس بخش نرم‌افزار اتوپایلت تسلا، در این مورد این‌چنین گفت که در سال 2018، در حالی که داشت با این خودرو که به سیستم خودران متصل شده بود، رانندگی می‌کرد، تصادفی شدیدی می‌کند؛ در همان سال، او به طور رسمی اعلام کرده بود که این فناوری خطر مرگ به همراه خواهد داشت؛ ولی پس از گذشت چند سال، هم‌اکنون شهادت وی به طور عمومی در اختیار کاربران قرار گرفته است!

به گفته او، تسلا قصد داشت در این ویدیو جوری به مردم نشان دهد که انگار سیستم کاملا خودکار تسلا هیچ نقصی ندارد ولی در واقعیت اصلا اینطور نیست!

در ویدیوی مذکور، خودرو با استفاده از سنسور و دوربین‌های تعبیه شده در اطراف و درون خودرو حرکت می‌کرد. مسیری که خودرو در حال حرکت در آن بود، نیز از قبل روی سیستم ماشین تعبیه شده بود. در واقع، راننده‌ای که در خودرو حضور یافته بود، هیچ کار خاصی انجام نمی‌داد.

با این تفاسیر، تنها یک جمله می‌توان گفت؛ تسلا مشتریان خود را گول می‌زند تا به گونه‌ای جذب خودروهای این شرکت شوند. شرکت نیکولا هم که در عرصه تولید کامیون‌های الکتریکی فعالیت دارد، زمانی سعی کرده بود کاربران خود را دور بزند. البته مانند تسلا خبر رسوایی‌اش در همه‌جا پیچیده بود.

هنوز مشخص نیست که با این ادعا و ویدیوی منتشر شده، وضعیت تسلا به چه گونه‌ای خواهد شد! این امکان وجود دارد که کاربران از کمپانی تسلا شکایت کنند. در هر صورت، منتظر اخبار جدیدتر باشید.

منبع gadgettendency
پیام بگذارید