ویدیویی عجیب از آتش گرفتن یک آیفون در محیط آشپرخانه + ویدیو

گوشی آیفون 4 اپل حین شارژ شدن در آشپزخانه دچار آتش‌سوزی شد. این حادثه توسط دوربین مدار بسته ضبط شد و خوشبختانه طی آن به هیچ‌کس آسیبی وارد نشد. در زمان وقوع حادثه، تمامی اعضای خانواده در خواب بودند و آتش نیز بدون هرگونه مداخله خاموش شد.

برایان و جنیفر لیسگانگ از ایالت اوهایو، جزئیات مربوط به این واقعه را با مخاطبان خود به اشتراک گذاشتند. آنها اعلام کردند که ویدیوی مربوط به حادثه توسط یکی از محصولات سری گوگل هوم ضبط شده است.

آنها طی اظهاراتی خاطرنشان کردند: “ما بسیار خوش‌شانس بودیم که از حادثه آتش‌سوزی در منزل خود جان سالم به‌ در بردیم. دیشب فرزندان ما، گوشی آیفون 4 قدیمی ما را برای شارژ به شارژر اپل متصل کردند. این دستگاه در آشپزخانه منزل ما منفجر شد و هنگامی که همگی ما در خواب بودیم؛ دچار آتش‌سوزی شد. خوشبختانه ما همین دیروز، میز آشپزخانه را نظافت کردیم؛ زیرا بر روی آن تعداد زیادی روزنامه و کتاب‌های درسی مدرسه قرار داشت. امروز صبح یک گوشی سوخته همراه با دوده‌های سیاه را بر روی میز مشاهده کردیم.”

باتری‌های لیتیوم یونی به‌صورت گسترده در تجهیزات الکترونیکی به‌کار گرفته می‌شوند. آتش‌سوزی در این باتری‌ها یک پدیده نادر قلمداد می‌شود؛ اما باتری‌های قابل شارژ بعضا بیش از اندازه گرم شده و نهایتا مشتعل می‌شوند.

گوشی آیفون 12 ساله احتمالا از یک باتری تعویضی بهره گرفته یا در اکثر مواقع روز به شارژر متصل بوده است. با این‌حال هیچ‌گونه جزئیات خاصی در این رابطه در دست نیست.

 

منبع Gadgettendency
پیام بگذارید